Ideální Bojové Umění (IBU)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ideální Bojové Umění (IBU)  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Ideální Bojové Umění (IBU)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 3:45 pm    Předmět: Ideální Bojové Umění (IBU) Odpovědět s citátem

Toto bojové umění je určeno, zejména nebo výlučně, pro šlechtice. Je spojeno se sociálně orientovanou formou feudalizmu a kromě umění vládnout lidem obsahuje i některá tajemství, co obyčejní lidé nesmějí znát. Je praktikováno pouze takříkajíc “za zavřenými dveřmi” a jeho vedení nikdy nesouhlasí s tím, aby bojovníky natáčela televize.
“Ideální Bojové Umění” obsahuje zejména techniky z bojového Sambo (rusky «Боевое Самбо») a armádního boje muže proti muži (rusky «Армейский Рукопашный Бой»). Dále šerm («фехтование»), lukostřelbu («стрельба из лука»), ovládání zbraní («военное искусство»), mentální odolávání, duševní rozvoj a další.

Zbytek je tady: https://www.ibusofe.net/texts/idealni_bojove_umeni.htm

I tohle umění je vlastně jakoby "mix", prostě patří mezi "smíšená bojová umění". Ale myšlenka, jak to udělat, aby bylo to umění i pro menší a lehčí ženy, se bude řadě šlechtičen líbit.
_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
decarabas


PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2023 6:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si říkal, že nebudu reagovat, ale nedalo mi to.
Sambo - tady jasné. Jelikož jsem ho pár dělal, tak trošku vím. 60% judo a 40% zápas a jeho variace. K tomu se ještě často berou boxerky, vršek kimona, spodek kraťasů, helma a jede se takové ruské MMA, které není v kleci, ale na tatamech.
Pak tu máš ARB - Což je vlastně zase variace samba, ale přidal se k tomu přívlastek "armádní" což může evokovat, že je to lepší nebo fancy, ale v armádě se lidé dekády učili né moc účinné systémy a když nepočítám speciální jednotky, tak teprve posledních cca 10-15 let došlo ke změně a lepší se to...
Pak tu máš šerm, lukostřelbu a další věci. Zajímavé...Pro šlechtice. Ještě zajímavější .o)))
Já bych napsal jenom to, jako obyčejný mrzák co dělá na hobby úrovni pár let bojové sporty a dělal nějakou dobu: judo, kickbox, box, sambo, mma, japonské jujitsu, brazilské jujitsu že čím víc toho chceš kombinovat, tím méně umíš a tím těžší je se to naučit. Každý styl boje pokud ho rozdělíme na základní 4:
box - boxuješ, kryješ se
kickbox - tady už i kopeš, udržuješ si jiný distanc
zápas - házíš a bráníš se proti hodům
ju jitsu - na zemi škrtíš, lámeš, dostáváš se z nebezpečných pozic
tak každá tahle část vyžaduje nějaký čas. Pokud k tomu ještě přidáš lukostřelbu, šerm a další techniky, tak máš roky co učit se aby si uměl alespoň trošku. Proto tak často nefunguje krav maga (učí se toho tam prostě moc a uniká pak základ a sparingy), tím nechci nikoho urazit. PR je dokonalé. Ale čím víc se toho učíš, tím méně umíš a vyžaduje to delší čas.

PS: Tyhle tajné věci nikdy nefungují. Proč? Protože to dělá vždycky nějaký psychopat co si chce hladit ego. Nic tajného neexistuje. Prostě kopeš, boxuješ, hážeš, lámeš. Můžeš přidat údery na krk, na koule, strkání prstů do očí, ale nic jiného nevymyslíš. Ledaže by nám narostly další ruce...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2023 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tajné je přesné složení toho umění jako celku, i když každá jednotlivá technika z něj je někde známá (v nějakém bojovém umění, u vojáků, u praktikujících historický šerm atd.) a netajná, snad kromě několika informací, co souvisejí s duchovním růstem (o některých se možná nikde jinde neví, nejsem si jistý).

Já osobně nemám rád příliš složité a technicky náročné styly, více se mi líbí nějaký dobrý výběr z toho všeho.
_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ideální Bojové Umění (IBU)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: