Zranění po dřepech



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zranění po dřepech  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Zranění po dřepech
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatranec


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 12:55 pm    Předmět: Zranění po dřepech Odpovědět s citátem

Zdravím, prosím vás, včera jsem si odjel poslední sérii se 140 kg na dřepy, trochu jsem se přecenil a do posledního opakování jsem si pomohl zády. Obnovil jsem si stejné zranění z minulého roku. V levé části beder, jak začínají hýždě, mi ruplo a posadil jsem se na prdel. Teď nemůžu nic, když dlouho sedím, dělá mi problém se narovnat a jsem prostě hodně fyzicky omezen na pohyb. Píšu tady proto, zda se Vám někomu něco podobného nestalo a popřípadě, jak jste to řešili. Samozřejmě jsem s tím byl minulý rok u doktora, chodil jsem na rehabilitace, nic nepomohlo. Odeznělo to až po půl roce z ničeho nic. Nedokážu si představit, že bych s tím opět půl roku trpěl.

Díky moc za odpovědi a za pomoc
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jediny co muzes udelat je jit z tim k praktickemu, a ten ti da papir k ortopedovi, nebo pokud je to tessi pripad a bolest ti strili do nohy tak k neurologovi. Pak to nejspis skonci opet rehabkou a velmi pomalem navratem k normalu.
Ja se s takovym problemem placal asi 2 - 3 roky a skoncilo to az operaci vythrezle plotenky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsi to už měl a odeznívalo to půl roku, tak to zřejmě svalová blokáda nebude (houser, ischias)
pokud při rupnutí následoval pocit mravenčení a tepla, který se z daného místa rozšiřoval do břicha, do některé nohy, tady zřejmě levé tak by to mohl být tzv. křížokyčelní skloubení, nebo výhřez plotýnky na úrovni L5-S1 (pokud by bolest, nebo pocit tepla šel níže do nohy až ke kolenu. Každopádně zajdi co nejdříve k obvoďákovi, ten Tě pošle na neurologii a odtud RTG, CT, nebo magnetickou rezonanci.

Plotýnka by to byla kdyby:
Když se posadíš na židli dokážeš podsadit pánev dopředu?
nebo se při provádění kočičího hřbetu když se hrbíš nebolí to?
pokud dýl sedíš tak předklon jde udělat ale narovnat se a prohnout jakoby dozadu to ani náhodou
nebo lehnout si na záda a zkuti 1 sed leh, pokud máš pocit, že Ti někdo bodl do břicha a zad hřebík, tak plotýnky.......

každopádně doktor......samoléčba je na nic.........držím palce, pak dej vědět co to bylo.......
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Jediny co muzes udelat je jit z tim k praktickemu, a ten ti da papir k ortopedovi, nebo pokud je to tessi pripad a bolest ti strili do nohy tak k neurologovi. Pak to nejspis skonci opet rehabkou a velmi pomalem navratem k normalu.
Ja se s takovym problemem placal asi 2 - 3 roky a skoncilo to az operaci vythrezle plotenky.


pěkná diagnóza, jak dlouho trvalo než jsi začal cvičit? u nás ve fitku už jsem viděl pár takových výhřezů na živo, no hrůza, otec je s tím 30 let v invalidním důchodu má 3 rozsáhlé operace, tak vím co je to za peklo když chytnou záda.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatranec


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xien napsal:
Pokud jsi to už měl a odeznívalo to půl roku, tak to zřejmě svalová blokáda nebude (houser, ischias)
pokud při rupnutí následoval pocit mravenčení a tepla, který se z daného místa rozšiřoval do břicha, do některé nohy, tady zřejmě levé tak by to mohl být tzv. křížokyčelní skloubení, nebo výhřez plotýnky na úrovni L5-S1 (pokud by bolest, nebo pocit tepla šel níže do nohy až ke kolenu. Každopádně zajdi co nejdříve k obvoďákovi, ten Tě pošle na neurologii a odtud RTG, CT, nebo magnetickou rezonanci.

Plotýnka by to byla kdyby:
Když se posadíš na židli dokážeš podsadit pánev dopředu?
nebo se při provádění kočičího hřbetu když se hrbíš nebolí to?
pokud dýl sedíš tak předklon jde udělat ale narovnat se a prohnout jakoby dozadu to ani náhodou
nebo lehnout si na záda a zkuti 1 sed leh, pokud máš pocit, že Ti někdo bodl do břicha a zad hřebík, tak plotýnky.......

každopádně doktor......samoléčba je na nic.........držím palce, pak dej vědět co to bylo.......


to píchání je v části, kde žádná ploténka není právě. Je to asi 10 cm vlevo od kostrče. Když se snažím udělat sed leh, tak při zvedání píchne v tom místě. Žádný pocit mravečení nenásledoval. Ta bolest ani nevystřeluje, když se narovnávám ze židle, opět píchně v tom místě. Nicméně díky za odpovědi, ihned budu utíkat k doktorce
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to plotýnka není skoro určitě, plotýnka to je paralýza pohybu a brutální bolest, pokud je to tak daleko od páteře a bolest není opravdu " prasácká" tak to vypadá, že by se mohlo jednat o tzv. kořenový syndrom S1- což znamená, že máš něčím drážděný první křížový nerv - tzv. lidově " sedací nerv"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vetsina vyhrezu nebo protruzi plotenek neni zdaleka tak intenzi nich jak si popsal. To uz musi byt...
Ani napinaci manavry nemusi byt extra pozitivny btw.

Jestli je tohle strukturalni poskozeni nebo neco funkcniho ale blok SI a spasmus pirimormisu coz odpovida popsane bolesti se bez klinickyho vysetreni nepozna.


Btw. Ten piriformis ale hodne casto boli a je v hypwrtonu prave z problemove plotny posledni...

Takze popisem bolesti nerozezname zde.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Judson


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xien napsal:
Judson napsal:
Jediny co muzes udelat je jit z tim k praktickemu, a ten ti da papir k ortopedovi, nebo pokud je to tessi pripad a bolest ti strili do nohy tak k neurologovi. Pak to nejspis skonci opet rehabkou a velmi pomalem navratem k normalu.
Ja se s takovym problemem placal asi 2 - 3 roky a skoncilo to az operaci vythrezle plotenky.


pěkná diagnóza, jak dlouho trvalo než jsi začal cvičit? u nás ve fitku už jsem viděl pár takových výhřezů na živo, no hrůza, otec je s tím 30 let v invalidním důchodu má 3 rozsáhlé operace, tak vím co je to za peklo když chytnou záda.


V prubehu tech nekolika let co jsem to nejak prechazel, to trvalo nekolik mesicu nez se to uklidnilo, rozcvicilo a prestalo bolet. Pak po case jsme zase zacal MT a drep a po case zase bum, a cele znova. Pred pul rokem ta bolest byla ale tak hrozna ze me neurolog poslal na CT a nasli nalez , vyhrez jedne a castecny vyhrez dalsich 2 kolem, a kousek odlomenej co tam putuje nejak.
Tak jak rika Poman, podle me take bolest neni urcujici pravidlum. Kdovy jak dlouho sem to mel v takovem stavu ? Pochybuju, ze to vse se me stalo u posledniho incidentu.
Cvicit sem zacal opatrne 3 mesice po operaci, ted uz je to pul roku a jsem v pohode. Ale urcite cviky uz nikdy nebudu radeji delat, proste se bez nich obejdu, endofiny vyplavim i jinak, tak vo co de.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Vetsina vyhrezu nebo protruzi plotenek neni zdaleka tak intenzi nich jak si popsal. To uz musi byt...
Ani napinaci manavry nemusi byt extra pozitivny btw.

Jestli je tohle strukturalni poskozeni nebo neco funkcniho ale blok SI a spasmus pirimormisu coz odpovida popsane bolesti se bez klinickyho vysetreni nepozna.


Btw. Ten piriformis ale hodne casto boli a je v hypwrtonu prave z problemove plotny posledni...

Takze popisem bolesti nerozezname zde.


naprostý souhlas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xnewstedx


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xien napsal:


u nás ve fitku už jsem viděl pár takových výhřezů na živo, no hrůza


By ma zaujimalo pri akych cvikoch?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xien


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 6:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xnewstedx napsal:
xien napsal:


u nás ve fitku už jsem viděl pár takových výhřezů na živo, no hrůza


By ma zaujimalo pri akych cvikoch?


vesměs při mrtvém tahu technikou "srací pes" - cvičím už skoro 20 let, takže takových show už bylo několik, zvuk jako zlomená hokejka, pád na zem, paralýza pohybu, kvičení jak z prasečího chléva, mnohdy úplně necitlivá nějaká noha, odvoz sanitkou, no humus...

navíc jak jsem psal výše mám otce co je s tím 30 let invalidní, tak ty příznaky znám z domu a je to hrůza
_________________
rozdělení mužů
do 80 kg - žena nebo chlapeček
80-100kg - chlapec nebo dorostenec
100-120kg - průměrný chlap
120-140kg - obrovský chlap
140-160kg - dinosaur
nad 160kg ideální chlap
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cca před dvěmi lety jsem měl podobný problém- "střílení do nohy", po sezení jsem nemohl natáhnout nohu, apod....nakonec z toho po CT vylezl výhřez 8mm mezi posledními obratli dole ( nepamatuju si to číslování). Odchodil jsme si rehabilitace a pak jsem začal normálně cvičit. Váhy jsem hodně podseknul a soustředil se na techniku - po nějaké době bylo vše ok. Dneska dřepuju, tahám, tlakuju...vše bez omezení a o nějaké ploténce ani nevím. Vše bez opasku. Už tenkrát mi neuroložka říkala, že se na těch 8mm hýbu už moc.

Přesně si pamatuju kdy se mi to stalo...tahám, tahám a najednou v zádech takový ten pocit "už netahej"...no, zatáhnul jsem. V té chvíli skončil můj trénink a já se "mohl" tak akorát dobelhat do šatny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Vetsina vyhrezu nebo protruzi plotenek neni zdaleka tak intenzi nich jak si popsal. To uz musi byt...
Ani napinaci manavry nemusi byt extra pozitivny btw.

Jestli je tohle strukturalni poskozeni nebo neco funkcniho ale blok SI a spasmus pirimormisu coz odpovida popsane bolesti se bez klinickyho vysetreni nepozna.


Btw. Ten piriformis ale hodne casto boli a je v hypwrtonu prave z problemove plotny posledni...

Takze popisem bolesti nerozezname zde.


Teda tvoje cestina mi dava celkem zabrat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je taky důvod, proč lidí nemají rádi doktory. Jsou u nich jen latinsky nazvaná diagnóza.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zranění po dřepech
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: