Hormony - vyšetření


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hormony - vyšetření  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Hormony - vyšetření
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Royi


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 1:15 pm    Předmět: Hormony - vyšetření Odpovědět s citátem

Zdravím mám takový neobvyklý dotaz. Chodím pravidelně na endokrinologii a na posledním vyšetřením krve jsem zjistil, že mám dost nízkou hladinu volného testosteronu 10,2 z rozmezí (10-50). Například před 2 lety jsem měl 15,5 což je také velmi málo. Tak mě napadlo, že si nechám vzít krev a udělat si podrobnější vyšetření co se týče "kulturistických" hormonů, ale nevím co vše bych měl chtít. Samozřejmě testosteron a volný testosteron, růstový hormon a dál mě nic nenapadá, možná inzulín a kortizol? Mohl by mi někdo zkušený napsat co by ještě mohlo být zajímavé z hlediska dopadu na posilování. A mohl by mi někdo vysvětlit nebo někam odkázat kde zjistím podrobněji jaký je rozdíl mezi volným a klasickým testosteronem a co jaký dělá. Díky moc za každou odpověď.
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Růsťák ti podle mě moc neřekne, protože se vylučuje pulsně. Inzulín ti podle mě toho také moc neřekne.
O kortizolu bych uvažoval, ale je důležité vědět, že nejvyšší jsou jeho hodnoty ráno, ale to u endokrinologa určitě budou vědět.

Mě by zajímaly třeba triacylglyceroly, hodnota cholesterolu celkového a jeho frakce LDL a HDL.
Dále by mě zajímal asi leptin (nejsem si jistý, jestli ho jen tak běžně stanovují) a hormony štítné žlázy, zejména volný T3, možná ještě estrogen a luteinizační hormon (LH), který má vztah k testosteronu?

Jinak k těm hormonům. Drtivá většina testosteronu se váže v krvi na SHBG (sex hormon binding globuline) a pouze ta jeho volná část nevázající se na SHBG, které je několik %, se může vázat na příslušné receptory a jenom tahle část je aktivní.

No říká se, že hladina toho SHBG se dá ovlivnit i stravou a životním stylem, takže poté máš více volného testosteronu, na googlu ti určitě něco vyjede, když zadáš How to lower SHBG.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

budeš mít krečové žíly v šourku, vítej do klubu mužů s nízkou hladinou testosteronu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
budeš mít krečové žíly v šourku, vítej do klubu mužů s nízkou hladinou testosteronu...

Varikokéla je svině
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně tak...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
budeš mít krečové žíly v šourku , vítej do klubu mužů s nízkou hladinou testosteronu...


Dík, to jsem zrovna nepotřeboval vedět Jinak, jaký na to má vliv tesťák nikde jsem o tom žádnou souvislost nenašel?!
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud vlivem křečových žil špatně cirkuluje krev ve varlatech a budeš tam mít reflux, což znamená, že se odkysličená krev vrací zpět do varlete, varle se bude zahřívat, pak bude vyrábět horší spermie a méně testosteronu, je to jednoduché jako facka... , běž si nechat vyšetřit varlata ultrazvukem, zajdi si k urologovi a uvidíš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Royi napsal:
cipinek napsal:
budeš mít krečové žíly v šourku , vítej do klubu mužů s nízkou hladinou testosteronu...


Dík, to jsem zrovna nepotřeboval vedět Jinak, jaký na to má vliv tesťák nikde jsem o tom žádnou souvislost nenašel?!

Může to být cokoliv. To že má někdo křečové žíly v šourku neznamená, že je budeš mít také. Můžeš být nemocný, můžeš mít přirozeně nízkou hladinu testosteronu. Každý jsme jiný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo taky moc chlastá jako Cipinek

A na tý endokrinologii ti neporadí ke komu s tím zajít?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Nebo taky moc chlastá jako Cipinek

A na tý endokrinologii ti neporadí ke komu s tím zajít?


Skoro nepiju, jenom v létě k masu si dám pivko, jinak nic. Na endokrinologii říkali, že je to ještě pořád v mezích hodnot, takže to neřešili.
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je právě ta debilita, že pokud jsi na spodní hranici nějaké normy, tak se to neřeší, ta prdel je v tom, že pokud to řešit nebudeš a ty křečové žíly bys tam fakt měl, tak stav toho varlete se bude zhoršovat a najednou ta změna už bude nevratná a budeš mít koule v hajzlu, oni ti neřeknou, kdy se ti to stane, to prostě nikdo neví, ale měl bys to řešit aktivně ty, ne čekat, až budeš mít už opravdu koule v hajzlu, žádná přirozeně nízká hladina testosteronu neexistuje, prostě zdravý člověk má stále chuť na sex, protože má nějakou průměrnou hladinu hormonů, ne, že je někde na spodní hranici nějaké debilní normy, pokud nemá psychické problémy, nebo jiné problémy, nebo pokud není dlouhodobě přetížený třeba z práce nebo z tréninku, to jsou všechno nesmysly..., zdravé zvíře v přírodě by jenom žralo a množilo se...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Nebo taky moc chlastá jako Cipinek

A na tý endokrinologii ti neporadí ke komu s tím zajít?

Nezapomeň, že to je pořád ve fyziologickém rozmezí. Člověk by měl rád testosteron vysoko, ale každý jsme skutečně jiný. Pokud mu to kleslo o pět bodů, ano, pak je otázka "proč?" na místě. Ale pokud by měl stabilně deset, já bych ho jako lékař také nevyšetřoval. Je zdravý, stejně jako kluk, který měří 170 cm a ptá se, proč neměří 190 cm.
Také nevím, proč pravidelně chodí na endokrinologii. Ale bylo by mi to stejně k prdu, protože nejsem doktor.
Ono je dost možné, že by stačilo změnit jídelníček, více spát, zhubnout či nastoupit na vedoucí pozici :-) a hned by zase hodnoty byly kapku jinde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na endokrinologii chodím, protože před 2 a půl rokem se mi udělala malá gynekomastie, na to jsem dostal nějaký prášky na sražení prolaktinu a asi fungovaly páč už gyno nemám. Jinak hubený jsem, spánku mám vcelku dost, jídelníček chci trošku změnit (víc tuků, míň sachrů).

No uvidím podle dalších výsledků, ale právě mě překvapilo, že to spadlo o 5 bodů, myslel jsem , že by naopak mohl stoupnout, protože v době odběru jsem jel korte. Uvidíme pak jsem pro zajímavost hodím výsledky ;)
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po leden 05, 2015 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Royi napsal:
Na endokrinologii chodím, protože před 2 a půl rokem se mi udělala malá gynekomastie, na to jsem dostal nějaký prášky na sražení prolaktinu a asi fungovaly páč už gyno nemám. Jinak hubený jsem, spánku mám vcelku dost, jídelníček chci trošku změnit (víc tuků, míň sachrů).

No uvidím podle dalších výsledků, ale právě mě překvapilo, že to spadlo o 5 bodů, myslel jsem , že by naopak mohl stoupnout, protože v době odběru jsem jel korte. Uvidíme pak jsem pro zajímavost hodím výsledky ;)

Tak to může být důvod. Nejsem odborník, ale co vím, tak jedním z faktorů poklesu testosteronu může být i velká námaha.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Tak to může být důvod. Nejsem odborník, ale co vím, tak jedním z faktorů poklesu testosteronu může být i velká námaha.


Aha no já myslel, že právě těmihle tréninky by to mělo jít trocho nahoru, ale zase je fakt, že to bylo mezi 3. a 4. týdnem korte a už jsem byl docela přetrénovanej. Tak schválně zkusím nechat ty odběry do nějakého delšího volna ;)
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hormony - vyšetření Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: