Přetížení bicepsové šlachy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Přetížení bicepsové šlachy  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Přetížení bicepsové šlachy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ch.lamb


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 10:33 am    Předmět: Přetížení bicepsové šlachy Odpovědět s citátem

Nemá někdo zkušenost s tímhle problémem? Je to dost omezující, doktor mi doporučil klid a samozřejmě, že už necvičim. Ale nemám představu, jak tomu co nejlíp pomoci. Ani nepoznám, který všechny pohyby tomu vadí, protože bolest přichází se zpožděním. Jde přece jen o pravou ruku, který volno dát nemůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

chce to opravdu velmi kvalitní suplementaci...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
chce to opravdu velmi kvalitní suplementaci...

Kdyz nemas co k tematu, tak nic nepis osle.

Co presne ti je? Byl si na sonu? Jak dlouho mas bolesti? Jaky mas rozsah pohybu v lokti..apod, cim vice toho napises tim spis ti nekdo poradi. Teda pokud se tady neobejvi zase nejaky radobyvtipny picus.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a kterou myslíš? Já mám problém s bicepsovou šlachou ale v rameni. Už mě to štve tak půl roku. Nejdřív jsem dával 14 dní pauzu, ale žádná změna.Byl jsem na rehabilitaci, ale kvůli práci jsem tomu moc nedal. Pak jsem byl na druhé, tam si mě vychutnala a vracela mě šlachu na původní místo, fakt příjemné . Ale ani to nepomohlo. Je ale pravda, že jsem měl jít ještě na jednu kontrolu, ale zase mě to nevyšlo a taky to nebylo zrovna levné. Taky jsem měl cvičit bench tak, že ramena nechám na podložce, vynechat shyby atd, což jsem taky moc nedokázal.
Takže po tom, co jsem byl ubezpečen, že je to prostě jen protivné, šlacha se neurve, tak hold cvičím přes bolest.
Je to prý způsobené přetížením ramen, která jdou dopředu, pak ta šlacha nechodí ve správné dráze, brnká na vedlejší svaly a způsobuje malý zánět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ch.lamb


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to mám také v rameni. Pokud to někdo bude chtít číst, průběh byl takový:
Po tréninku ramena+hrudník jsem druhý den začal v rameni cítit málo patrné horko, které nebolelo ale během asi 4 dní sílilo. Po 3 dnech jsem ještě dal v pohodě trénink biceps+triceps bez bolestí. To byl pátek. V sobotu už mě rameno bolelo, po víkendu už od ramene k lokti. Během následujícího týdne jsem nemohl v pravačce bez bolesti nic zvednout. Bolest probíhala od ramene po vnější straně přes loket až k malíku a z ramene přes bok krku někam pod ucho, od čehož mne téměř neustále bolela hlava. V tom týdnu jsem ruku dost šetřil, jinak to ani nešlo. Rameno jsem si na noc podkládal polštářem a lečí bylo usnout na zádech. Před víkendem se to trochu zklidnilo, v sobotu jsem vyrazil na kolo a tam na to trochu zapomněl. V následujícím týdnu to vypadalo zase líp. Ve středu jsem zkusil lehký trénink ramena+hrudník. Druhý den přišla zase bolest, tak jsem od té doby v posilce nebyl.
Cca týden po tom došlo konečně na ortopedy, ke kterým jsem se objednal, když se problém objevil. První po rtg a ultrazvuku nezjistil nic, napsal mi rhb elektroléčbu a řekl, že si musím sám zjistit, který cvik mi to spouští a tomu se vyhnout. Druhý ortoped, žádné rtg nepožadoval, jen si mě vyslechl, postavil, zahýbal rukou a hledal, kdy mě to bolí. Z mého pohledu to nemohlo být moc průkazné, v tu chvíli už byla ruka zase pár dní v pohodě a náznaky bolesti jsem při pohybech rukou cítil jen slabě. Jediné co je konstantně blbě, je ten pocit vpravo za krkem - mezi krkem a ramenem - cítím takové nepříjemné zatuhnutí. Pořád si tam musím sahat a jakoby rozmasírovávat to ztuhnutí.
S rehabilitacemi jsem ještě nezačal, mám nyní napsané dvoje od ortopedů, jedny od obvoďačky (na doporučení fyzioterapeuta), od druhého ortopeda mám doporučeno jíst 3x denně brufen kvůli protizánětlivéhu účinku a během 3 týdnů mám zachovat klid.
Nejvíc mě se*e, že nevím co přesně to spouští, bolest se objevuje v různý intenzitě a většinou s odstupem 2-3 dní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodně štěstí při hledání dobrého ortopeda, nebo fyzioterapeuta. Mě už 2,5 roku bolí rameno, nejspíš od rotátorový manžety, kde jsem měl několikrát zánět. Měsíce rehabilitací a obstřiky nepomohli, na rtg ani ultrazuvku prej všechno ok.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek Dušín


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si s ramenem a bicepsem užil taky svoje. Dost často je bolest v bicepsu právě právě způsobená problémy v rameni kam se šlacha upíná. Hodně lidi má zkrácený prsní svaly a díky tomu je to celý v disbalanci, rameno to tlačí dopředu a tím dochází právě k těm traumatům.


Co mě pomohlo :

-Rázová vlna (naštěstí tady máme ortopeda, co to dělá za 300, Kč)
-Celadrin + Alavis triple blend + kolagenní peptidy - moc jsem tomu nevěřil, ale mám
pocit, že mi toto opravdu dost pomohlo
-Protahování prsního svalu a bicepsu, víc cvičit zadní delty a záda, dávat si pozor při cvičení na polohu lopatek
-vynechání všech cviků s obouručkami a cvičit vše s jednoručkami dlaněmi k sobě
-fyizioterapeut - napravení šlach a vazů jak to pujde

Pokud by byla možnost šel bych určitě do kryokomory, dřív jsme ji tu měli, ale bohužel to zrušili, pomohlo to dost lidem právě při různých zánětech a problémy s rameny.
_________________
Vše je ztraceno,ty už nedojedu..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2016 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mmks:

Šlacha se MOŽNÁ neurve, ale likvidace ramena bezpečně bude postupovat se vzrůstají tendencí.

ch.lamb:

Tak podle popisu to zdaleka nemusí být problém v rameni (tj. kloubu ale jamka lopatky a hlavice pažní kosti a nejbližší okolí). Ale horní hrudník, klíční kost první pár žeber, krk a svalové a fasciální tkáně v návaznosti. Iradiace tý bolesti je ve většině případů jiná než si popsal, tohle spíš sedí na pseudoradikulár z přechodu krk/hrudník.

Riku:

Očividně špatná diferenciální diagnostika...


Mirek Dušín:

Velkej prsní sval je asi nejvíc přeceňovaná sval s "vlivem" na rameno. Každýmu hned řeknou že má zkrácený prso a proto ho bolí rameno. Tam je tolik důležitějších a daleko víc se projevujících věcí až běda.

-Léky,kryo,laser. Dobrý doplňky na zánětlivý potíže, ale neřešící vznik toho zánětu.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ch.lamb


PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2016 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman: Já si také (né že by na tom záleželo) myslím, že je něco s tím krkem. Moje obvoďačka si také myslela, že by to mohlo být od krční páteře. Zvláštní, že ty 2 ortopedy, které jsem dosud navštívil ten krk vůbec nezajímal. Asi před týdnem jsem koukal na pár videí o těch tzv. trigger pointech v oblasti ramen, zad, krku a ty projevy z videa na youtube mě dost seděly.

Pak jsem ty místa zkoušel i podle nějakýho dalšího videa rozmasírovat a fakt je, že to tam (níž za krkem) mam ztuhlé a na zatlačení bolestivé.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Přetížení bicepsové šlachy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: