Hlad po velkych jidlech?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hlad po velkych jidlech?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Hlad po velkych jidlech?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stream09


PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2021 1:48 pm    Předmět: Hlad po velkych jidlech? Odpovědět s citátem

Cuus,

chtel bych vas poprosit o radu, co pravdepodobne zpusobuje, ze mam hlad po vetsich jidlech jako je obed a vecere? Napriklad vcera k obedu (cca ve 12h) jsem mel 180g brambor a 170g kureciho masa a okurkovy salat ale cca po hodine a pul uz sem zacal mit v brise pocit hladu. To samy pri veceri - 2 ks vicezrnne tortily plnene tunak ve vlastni stave (120g), okurka, rajce a hrst fazoli v kazde tortile a opet cca po hodine mozna hodine a pul pocit hladu.. Je mozny, ze to zpusobuje nizsi mnozstvi tuku cely den? Popripade zvysit mnozstvi jidla? Nejim abych pribiral ale spise mirny kaloricky deficit. Jidel mam cca 4-5 zalezi jak to vyjde.


Diky za jakoukoliv odpoved
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2021 2:45 pm    Předmět: Re: Hlad po velkych jidlech? Odpovědět s citátem

stream09 napsal:
Cuus,

chtel bych vas poprosit o radu, co pravdepodobne zpusobuje, ze mam hlad po vetsich jidlech jako je obed a vecere? Napriklad vcera k obedu (cca ve 12h) jsem mel 180g brambor a 170g kureciho masa a okurkovy salat ale cca po hodine a pul uz sem zacal mit v brise pocit hladu. To samy pri veceri - 2 ks vicezrnne tortily plnene tunak ve vlastni stave (120g), okurka, rajce a hrst fazoli v kazde tortile a opet cca po hodine mozna hodine a pul pocit hladu.. Je mozny, ze to zpusobuje nizsi mnozstvi tuku cely den? Popripade zvysit mnozstvi jidla? Nejim abych pribiral ale spise mirny kaloricky deficit. Jidel mam cca 4-5 zalezi jak to vyjde.


Diky za jakoukoliv odpoved


Ja bych asi rekl, ze to neni proste velka porce (a 180g brambor,170g kureciho opravdu neni) a pokud mas dobre traveni, tak to proste travis a telu to je malo. Ja mam po tvrdem treninku treba 350g brambor, 150g veprove kyty, 150g baked beans, okurkovy salat a za hodinu citim hlad a za dve hodiny uz umiram. Takze mam treba za hodinu a pul dalsi jidlo a zadny problem mi to nedela. Jinak nizsi mnozstvi tuku to muze zpusobovat, ale zalezi jak nizke je - ja mam pomerne vysoke tuky na svoji postavu (az 120g) a hlad mam stejne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stream09


PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2021 4:31 pm    Předmět: Re: Hlad po velkych jidlech? Odpovědět s citátem

Diky moc za odpoved.

MilanT napsal:
stream09 napsal:
Cuus,

chtel bych vas poprosit o radu, co pravdepodobne zpusobuje, ze mam hlad po vetsich jidlech jako je obed a vecere? Napriklad vcera k obedu (cca ve 12h) jsem mel 180g brambor a 170g kureciho masa a okurkovy salat ale cca po hodine a pul uz sem zacal mit v brise pocit hladu. To samy pri veceri - 2 ks vicezrnne tortily plnene tunak ve vlastni stave (120g), okurka, rajce a hrst fazoli v kazde tortile a opet cca po hodine mozna hodine a pul pocit hladu.. Je mozny, ze to zpusobuje nizsi mnozstvi tuku cely den? Popripade zvysit mnozstvi jidla? Nejim abych pribiral ale spise mirny kaloricky deficit. Jidel mam cca 4-5 zalezi jak to vyjde.


Diky za jakoukoliv odpoved


Ja bych asi rekl, ze to neni proste velka porce (a 180g brambor,170g kureciho opravdu neni) a pokud mas dobre traveni, tak to proste travis a telu to je malo. Ja mam po tvrdem treninku treba 350g brambor, 150g veprove kyty, 150g baked beans, okurkovy salat a za hodinu citim hlad a za dve hodiny uz umiram. Takze mam treba za hodinu a pul dalsi jidlo a zadny problem mi to nedela. Jinak nizsi mnozstvi tuku to muze zpusobovat, ale zalezi jak nizke je - ja mam pomerne vysoke tuky na svoji postavu (az 120g) a hlad mam stejne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: čt září 09, 2021 12:58 am    Předmět: Re: Hlad po velkych jidlech? Odpovědět s citátem

Těch faktorů a proměnných může být víc. Ale nemusí to být úplně špatně, že je za hodinu a půl hlad. Nižší množství tuku by na to až takový zásadní vliv mít nemělo (i když snižují glykemický index sacharidových potravin a tím kolísání hladiny krevního cukru). Tuky mají z makroživin nejnižší termický efekt, to znamená, že na jejich trávení se vydá jen cca 1-2% energie. Vysoký sytící efekt nemají tuky, ale především bílkoviny a vláknina. I množství porce má určitě vliv. Když se dívám třeba na ten oběd, tak množství masa je ok (cca 39g bílkovin, což je slušné), brambor by ale mohlo být i víc - bílkovin je tak dost, aby zasytily, ale je tam minimum vlákniny - ve 180g brambor jsou cca 3g vlákniny. Denně by mělo být u chlapa cca 30 - 40g vlákniny, hlavně ze zdravotního hlediska, aby vše fungovalo tak, jak má. Přidal bych k jídlům teda i vlákninu, např. vyšší množství různé zeleniny, porci ovoce. U večeře nahradit vícezrnnou tortilu celozrnnou variantou, která má víc vlákniny a tudíž by měla i víc zasytit. Vliv na to, kdy bude po jídle hlad má určitě i výdej energie přes den (sport, chůze v práci...) - těch faktorů to ovlivňuje vícero. Každý máme taky jinak pracující zažívání...

stream09 napsal:
Cuus,

chtel bych vas poprosit o radu, co pravdepodobne zpusobuje, ze mam hlad po vetsich jidlech jako je obed a vecere? Napriklad vcera k obedu (cca ve 12h) jsem mel 180g brambor a 170g kureciho masa a okurkovy salat ale cca po hodine a pul uz sem zacal mit v brise pocit hladu. To samy pri veceri - 2 ks vicezrnne tortily plnene tunak ve vlastni stave (120g), okurka, rajce a hrst fazoli v kazde tortile a opet cca po hodine mozna hodine a pul pocit hladu.. Je mozny, ze to zpusobuje nizsi mnozstvi tuku cely den? Popripade zvysit mnozstvi jidla? Nejim abych pribiral ale spise mirny kaloricky deficit. Jidel mam cca 4-5 zalezi jak to vyjde.


Diky za jakoukoliv odpoved
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hlad po velkych jidlech?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: