Přerušované hladovění a svaly



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Přerušované hladovění a svaly  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Přerušované hladovění a svaly
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moth dont care


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2018 5:42 pm    Předmět: Přerušované hladovění a svaly Odpovědět s citátem

Ahoj, měl bych dotaz. Nikdy jsem se o přerušovaném hladovění moc nezajímal, ale ted jsem o tom četl dost článků. Zajímalo by mně, jestli je to vhodné do objemu ? Asi divná otázka, každý si řekne že je to dieta a do objemu je to nesmysl, ale v článcích bylo, že chlápek co to praktikuje tak, že vstane ráno, vypije vodu , kafe a do 12:00 dopoledne nic nejí na tom prý buduje kvalitně svaly + nenabírá tuk. Jen by mě zajímalo co si o tom myslíte, jestli pokud za den dávám 3200 Kcal a jedu objem (čistý objem, snažím se nabírát minimum tuku) tak jestli to má smysl, nebo ne ?[/s]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2018 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobne praktikuju tenhle styl stravovani pres 4 roky a jsem presvedceny, ze rozhodujici je celkovy mnozstvi prijatych zivin (a to v horizontu nekolika dni, ne hodin) nez nacasovani jidel. Neni to cesta, jak ziskat hromadu svalu bez tuku, ale ani prekazka k tomu toho dosahnout. Ja se toho drzim, protoze mi to vyhovuje a citim se svobodnejsi, ale to je vse.


Naposledy upravil Fangorn dne pá listopad 16, 2018 10:35 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2018 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to naprostý nesmysl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2018 1:06 am    Předmět: Re: Přerušované hladovění a svaly Odpovědět s citátem

Moth dont care napsal:
Ahoj, měl bych dotaz. Nikdy jsem se o přerušovaném hladovění moc nezajímal, ale ted jsem o tom četl dost článků. Zajímalo by mně, jestli je to vhodné do objemu ? Asi divná otázka, každý si řekne že je to dieta a do objemu je to nesmysl, ale v článcích bylo, že chlápek co to praktikuje tak, že vstane ráno, vypije vodu , kafe a do 12:00 dopoledne nic nejí na tom prý buduje kvalitně svaly + nenabírá tuk. Jen by mě zajímalo co si o tom myslíte, jestli pokud za den dávám 3200 Kcal a jedu objem (čistý objem, snažím se nabírát minimum tuku) tak jestli to má smysl, nebo ne ?[/s]


Ahoj, co jsem o této stravovací strategii četl nebo slyšel i od někoho, kdo to preferuje, tak by to mohlo fungovat. Je to fajn např. i u lidí s náročnou pracovní dobou, kteří nemají možnost pravidelně jíst a tato strategie jim pomůže ujíst potřebné množství jídla. Do objemu by to fungovat asi mohlo, hlavní je přijmout potřebné denní množství kalorií dle cíle. Jako pozitiva se uvádí lehké navýšení hladiny růstového hormonu a zlepšení citlivosti na inzulin. Nevýhodou může být ujezení většího množství jídla za menší časový úsek, což by mohlo být řešeno zvýšením množství prospěšných tuků na úkor převážně sacharidů, aby se snížilo množství přijaté stravy. Napadá mě k tomu, jestli takové množství jídla v kratším časovém úseku zbytečně nezatíží trávící soustavu. Co ale ukazují poslední výzkumy, tak by neměl být velký rozdíl v tom, jestli se denní množství kalorií rozloží do dvou nebo do pěti jídel za den, hlavní je ujíst potřebné množství kalorií. Osobně ale rád jím a raději si jídlo rozložím do 4-6 jídel :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2018 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne nemohlo, je to nesmysl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Přerušované hladovění a svaly
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: