Výživa s intolerancí na Laktozu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Výživa s intolerancí na Laktozu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Výživa s intolerancí na Laktozu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Infernus


PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2018 3:22 pm    Předmět: Výživa s intolerancí na Laktozu Odpovědět s citátem

Zdravím borci ,

do fitka už nějaký ten pátek chodím , ale vždy jsem měl problém s pravidelností . Ted jsem si konečně koupil permanentku na rok a už chodím 4 měsíce v kuse a hodlám vydržet.

Jen mám ted problém se stravou. Kvuli času a taky že nemůžu jíst mléčné výrobky .

Měřím 165cm a mám 62kg a můj cíl je dostat se na 70kg .

Můj jídelníček vypadá následovně.

Snídaně : Přes týden si dávám ovesné nominal kaše a přes víkend si dělám ke snídani 4 vejce .

Oběd: Něco si kupuji v restauracích (indie nebo vietnam, nepoužívají mléko při vaření většinou) střídám hovězí a nebo kuřecí maso .

Během dne si dávám nějaké ovoce plus bombus proteinové tyčinky 1 až 2 .

Večerě : Ted si poslední dobou dávám bud anapur smíchaný s banánem a něbo bagetu s tunákem z Boulevardu. Chodím domu okolo 8-9 hodiny večer. Takže se mi už nechce moc vařit .

Zajímá mě zda máte nějaké typy jak bych jídelníček mohl vylepšit . Nebo co dělat lépe . Muj jídelníček vypadá podobně jak v treninkové i netreninkové dny .

Měl bych třeba přidat nějaký protein ,bcaa, creatin nebo něco ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2018 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidal bych porci jídla. To že nemůžeš mléčné výrobky je jedině plus. Stejně je to bordel. Jinak když už tak z těch doplňků tak jedien protein. A pokud vyloženě nejsi tlustý nebál bych se dalšího sacharidoveho jídla mezi tím. Ale ideálně to vyplnit masem prinejhur šunka.. Moc toho zase vymyslet není.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2018 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakej bordel je v bílým jogurtu nebo kefíru?
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2018 1:57 am    Předmět: Úpravy v jdelníčku Odpovědět s citátem

Ahoj, předně je dobré si alespoň přibližně spočítat, kolik kcal potřebuješ pro nabírání, pokud toto zatím nemáš (nebo jít cestou pocitu a pohledu do zrcadla). Při tvé výšce a váze není až tak velká potřeba kalorií, ale možná jich tam trocha navíc být může.
Chybí mi tam zelenina, možná tam bude málo vlákniny a hodilo by se i víc tuků (jsou tam občas vejce, hovězí maso a tuňák, ale asi to nemáš každý den) - tuky bych doplnil třeba z ořechů nebo avokáda.
Bílkoviny bych doplnil z vajec, proteinu, masa (kuřecí, krůtí, hovězí, libové vepřové, vysokoprocentní šunka, ryby - losos), popř. z rostlinných, u kterých je ale menší vstřebatelnost (sója a luštěniny mají vysoký obsah bílkovin nebo i quinoa) - sója je plnohodnotná, má plné aminokyselinové spektrum, ale luštěniny je potřeba kombinovat s obilovinami, aby se doplnily navzájem chybějící aminokyseliny (methionin a lysin).
Pokud se jedná o intoleranci a ne alergii, nebránil bych se zkusit otestovat fermentované mléčné výrobky (Skyr, kefír, acidofilní mléko, zákys, podmáslí, jogurty, popř. tvaroh) a i eidam do 30%. Bylo by škoda mléčné výrobky zcela vysadit, pokud ty fermentované sneseš.
Co se týče doplňků stravy, BCAA bych vůbec neřešil, protein bych nasadil, pokud budeš mít málo bílkovin z běžné stravy a pokud máš komplexně pokrytou pyramidu stravy, nasadil bych i kreatin monohydrát. Jiné doplňky bych neřešil, maximálně omega 3 a nějaký kvalitní multivitamin.
Hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Výživa s intolerancí na Laktozu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: