Návrat do formy - kalistenika / tréning s vlastnou váhou

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Návrat do formy - kalistenika / tréning s vlastnou váhou  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Návrat do formy - kalistenika / tréning s vlastnou váhou
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
joel007

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 12:08 am    Předmět: Návrat do formy - kalistenika / tréning s vlastnou váhou Odpovědět s citátem

Zdravím, nakoľko každý rok som si dával predsavzatia naučiť sa niečo nové, nejakú novú zručnosť, ani tento rok nebude iný aj keď je už február. Zakaždým sa mi to minimálne na tých 70% podarilo tak dúfam, že sa podarí aj tento rok. Kedysi som robil kulturistiku aj súťažne, neskôr silové tréningy 3-boj (zameranie na DL), strongman disciplíny a podobne. Dnes tomu sú však už 4 roky, čo trénujem prevažne s využitím vlastnej váhy. Začal som hlavne kvôli povolaniu, kde som musel vykonávať časté behy, plávanie a podobné vytrvalostné aktivity a tréning s vlastnou váhou mi prišiel v kombinácii s týmito aktivitami asi najviac príhodný. Teraz mám už konečne pokojnejšie obdobie a viac možností cvičiť, takže sa chystám dostať do formy znova za pomoci tréningu s vlastnou váhou.

Vek: 28
Výška: 175cm
Váha momentálna: 80kg

Ciele:
-Zlepšiť celkovú fyzickú silu a flexibilitu (forma ako som mal pred 2 rokmi)
- Zlepšiť sa v základných cvikoch t.j. weighted zhyby, weighted kľuky na bradlách, pištoľ drep a hlavne sa konečne naučiť rovnú stojku bez opory.
- Vyrysovať postavu a zbaviť sa tuku (pred 2 rokmi som vážil o 4kg menej)

Paradoxne keď som začal pred 2 rokmi intenzívne behávať, pri týždennom objeme cca 25km som pribral na váhe a hlavne na stehnách, čo momentálne cítim pri základných gymnastických cvikoch ale verím, že sa do toho opäť dostanem.

Prvý mesiac možno že aj dva chcem ísť štýlom Tréningu Väzňa a cvičiť výlučne cviky veľkej šestky t.j. - Kľuky, zhyby, stojky, drepy, dvíhanie nôh, mostíky.
Chcem aby si telo trochu zvyklo na intenzitu a na prácu s vlastnou váhou, možno sa aj trochu prispôsobí a zhodí nejakú tu prebytočnú váhu :)

Následne ak sa na to budem cítiť by som chcel prihadzovať doplnkovú váhu na zhyby a pridať do tréningu aj kľuky na bradlách.

Už asi pol roka sa odhodlávam začať s kettlebelmi tak dúfam, že budem mať možnosť teraz aspoň s tými základnými cvikmi.

No a to je asi tak všetko, cieľ na cca 2-3 mesiace dopredu tak uvidíme ako sa to bude vyvíjať.
Samozrejme som sa začal znova sústrediť aj na stravu, paradoxne čo by mala byť strava v ozbrojených zboroch kde sú na vás vyvíjané nejaké fyzické nátlaky ukážková, konzumujú sa tam bežne koláče, buchty, knedlíky a podobné sračky. Teraz mám konečne možnosť stravovať sa sám tak celá moja strava stojí na mäse (akékoľvek), vajciach, surovom mlieku, ovocí. Konzumujem aj chlieb, prílohy pomenej, snažím sa redukovať cukry ale pridávať viac živočíšnych tukov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joel007

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 9:04 pm    Předmět: tréning Odpovědět s citátem

Takže dnešný tréning
4.2.2019 - Pondelok 18:30
1. Kettlebell 16kg Deadlift 3x10
2. Kettlebell 16kg Swing 3x8
3. Zhyby nadhmatom naširoko 10x2
4. Drepy hlboé s pauzou dole 3x5
5. Výstupy na lavičku každou nohou zvlásť 3x5
+ ľahký strečing stehná, hamstringy
joel007

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 11:56 am    Předmět: tréning Odpovědět s citátem

malo to byť s vlastnou váhou ale nejako ma to zaujalo aj s kettlebellmi

Utorok 5.2.2019 - 18:00

- Kettlebell press 16kg 3x5
- Kliky s rukami vyššie 2x10
- Kliky klasické na zemi 3x5
- Kliky na úzko diamantové o kettlebell 3x5

- Skracovačky na zemi 2x10
- Dvíhanie vystretých nôh v leže na zemi 2x10
- Dvíhanie pokrčených nôh vo vise 2x8

+ Strečing na celé telo cca 20 minút

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Návrat do formy - kalistenika / tréning s vlastnou váhou
Rychle na stránku:

Přejdi na: