Zadržování vody - Triky, strava



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zadržování vody - Triky, strava  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Zadržování vody - Triky, strava
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
duska


PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 6:39 pm    Předmět: Zadržování vody - Triky, strava Odpovědět s citátem

Cau, celý život mám problém s nadměrným zadržováním vody. Je zvláštní že u měje to velmi specifické. Mám totiž celkem malé procento telesného tuku cca 6%.. Přesto poměrně dost často působím dost otekle.. V praxi jsem tedy 3dny v týdnu vysekaný kluk a 3-4 dny vypadám jako sněhulák.. Je to škoda protože nejde jen o vzhled, ale celkově cítím, že ve vyseklém stavu jsem lehčí a cítím se prostě zdravěji..

Samozřejmě jsem načetl včechny možné články ohledně tématu, ale přesto věřím, že se zde najde někdo kdo má s tímto tématem větší zkušenosti než mají např na žena.cz..

Mám 178 cm,28let a váha se pohybuje kvuli neustálým změnám stavu vody mezi 73-78kg..Snažím se moc nesolit, minimum cukrů - spíš komplexní sachry (max 250g den..), piju 3 litry kohoutkové vody.. Jsem abstinent, nejím lepek, ze suplementů užívám Jod a kvalitní dobře stravitelné komplexy minerálu a vitamínů.. jím zeleninu a celkově zdravě ale obcas 2x do týdne nějaký ten cheat.. Na odvodnování zelený caj a urocaje obcas.. nedávno jsem si koupil prirodni diuretika..
Ty mě sice odvodní a 2-3 dny jsem vyseklej ale pak jsem 4. den jak snehulák.. Navíc problémem je ze i presto ze dost piju tak pri diuretikách me bolí hlava a spatne spím zřejmě kvuli dehydrataci.. Jinak cvičím pouze tak 1x týdně ale dělám sporty (tenis, fotbal) cca 2x týdně..

Celkove to na me pusobí tak, jakoby telo melo nastavenou svojí uroven vody, kterou si chce drzet (bohuzel prilis velkou) a stavy kdy jsem ok vyseklej jsou jakoby nežádoucí.. Zvláštní ovšem je to, že jsou dostine vyzpitatelné a proto jde těžko poznat co to u me konkrétnně způsobuje.. jednou jsem vyseklej po dni kdy jsem vypil litr dzusu plnyho cukru a sezral bramburky a jindy dam lehounkej cheat a druhej den jsem zase zavodnenej jakoby z niceho.. Je mi jasne ze jde casto o glykogen, který váže vodu, ale přesto tělo reaguje občas velmi zvláštně a nepochopitelně.. A i pres striktní režim cítím že se snaží po pár dnech si zase co nejvíc zadržet vodu i když má pravidelný příjem tekutin..

Nemám zdravotní problémy, stítná žláza by mela byt ok, navíc uzivam jod a draslík by také mel byt v normě..

Ptam se tady jestli má s tím někdo zkušenosti a ví jak nejlépe fungovat aby proste clovek prirozeně tu vodu nedrzel a tak nejak pomalu neustale snizoval tu zakodovanou uroven kterou si telo chce drzet.. Jde i o to ze zavodneny clovek ma vysoký tlak a další problemy.. Zkoušel jsem i ruzne diety, a zpusoby stravování od IF (16/8) po keto atd.. Nizke sachry se sice zdají být dobré kvuli nizkemu glykogenu ktery vaze hodne vody.. ale prijde mi to neudrzitelne navic se mi pri nizkych sachrech (do 150g) spatne spí.. Cetl jsem i že lide s nizkym procentem tuku vice drží vodu a proto si myslím, že se zde najde urcite nekdo, kdo ví jak na to. Budu rád za jakékoliv tipy jak zmenit styl stravování, co uplně vynechat, kdy jist, kdy nejist, jak často, jaký suplement.. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zadržování vody - Triky, strava
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: