Jak rychle přibra na váze a získat sval. hmotu - JEDNODUŠE



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak rychle přibra na váze a získat sval. hmotu - JEDNODUŠE  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jak rychle přibra na váze a získat sval. hmotu - JEDNODUŠE
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hoonza90


PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2019 1:37 pm    Předmět: Jak rychle přibra na váze a získat sval. hmotu - JEDNODUŠE Odpovědět s citátem

Zdravím,
rád bych se poradil a zeptal, jak co nejrychleji nabrat na váze a získat dostatečnou svalovou hmotu.

Momentálně mám 62 kg a 182 cm, chtěl bych se co nejrychleji dostat alespoň na 75 / necelých 80 a z toho pak něco vytvořit. Můj problém je ve špatné a nevyvážené stravě, prakticky např. ráno do sebe nejsem schopen dát více než 1 krajíc či rohlík, během dne je to ve stejné fázi, dám si oběd v 11:00, ve 14:00 nějaké sladké, káva a v 17:00 večeře.
Případně ještě kolem 20:00 - 21:00 něco malého většinou sladkého a čaj.

Chci přibírat z běžně dostupných surovin, úplně nejsem zastánce si nechávat sestavovat jídelníčky z jídel, které mi nebudou chutnat a ještě se budou problematicky shánět že půl dne denně strávím v marketech.

Proto se ptám lze toto dosáhnout i jednodušší cestou, např. rýže, těstoviny, maso, musli, tmavý chleb či něco dalšího. A hlavně jaký protein či jiný doplňěk vybrat.
Rozporcovat si to zvládnu sám, jen bych potřeboval zhruba vědět co vlastne jíst.
Jelikož mám spoustu volného času, můžu cvičit klidně ob den.

Díky všem za rady. Jsem laik tak se prosím nezlobte.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2019 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpověděl sis sám v příspěvku. Tvůj problem je, že nezeres. Začni žrát ty potraviny, co jsi vypsal ( vejce, maso, rýže, těstoviny), že bys jedl a máš vyhráno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2019 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedz 5x denne komplexné jedlo, kde budeš mať dostatok bielkovín, sacharidov i tukov, záverečné jedlo dňa už môže byť bez zbytočných sachrov, urob z podobného jedálnička každodennú rutinu a tvrdo, ale s rozumom cvič. Výsledky časom prídu ako na váhe, tak na svaloch. Doplnky riešiť ozaj nemusíš.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hoonza90


PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2019 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, a nějakých 5x důležitých surovin pro nabrání, které by se měli často opakovat ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2019 11:59 am    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, zkus se mrknout do diskuzí níže, na toto téma tam bylo napsáno už mnoho, i já jsem tam hodněkrát přispíval odpovědí.
Ale úplně normálně je to tak, jak píšeš - není potřeba se nutit do nějakého jídla, které ti nebude chutnat, nějaké těžce sehnatelné exotické suroviny. Úplně stačí běžně dostupné suroviny, ale kvalitní, aby to nebyl levný gothaj apod :-) Stačí brambory, rýže (ideálněji třeba basmati), žitný nebo žitno-pšeničný chléb, ovesné vločky, luštěniny...pro zpestření pak třeba batáty, občas těstoviny. Z bílkovin kvalitní šunku, maso, vejce, mléčné výrobky (tvaroh, Skyr, bílý jogurt, zakysané výrobky, máslo), eidam...a pak třeba i různé ořechy jakožto kvalitní zdroj tuků, zeleninu a ovoce.
Jídelníčkem by se ti nemělo jídlo zprotivit, ale naopak chutnat :-)
Vyloženě není asi 5 top potravin, z kterých jídelníček poskládat. Ten by měl být pestrý, hlavní je mít dostatek živin a pokud chceš nabírat, tak se dostat do přiměřeného kalorického nadbytku. Nehnal bych váhu moc prudce nahoru, ať to není hlavně v tuku, ale spíš plynuleji pozvolna. Jako základ bych tam dal cca 80-100g bílkovin denně a zbytek pak seskládat z tuků a sacharidů. Sledovat v zrcadle, jak postupuje forma a dle toho ubírat nebo pomalu přidávat kalorie.
Doplňky bych moc neřešil, pokud máš kvalitní pestrý jídelníček, nejsou v takové začátečnické fázi úplně potřeba. Maximálně omega 3, kvalitní multivitamin s multiminerálem, pokud nebudeš mít dost bílkovin, tak protein (bílkoviny ale snadno poskládáš jen z jídla v tak malém potřebném množství pro konkrétně tvoji osobu). Pokud máš kvalitně sestavený jídelníček, tak můžeš nabírání podpořit monohydrátem kreatinu.
Hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hoonza90


PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2019 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za rady, rozumím. A jinak moje postava zřejmě asi Ektomorf, to znamená celkem vysoká výška a menší váha.
Dá se i na Ektomorfovi zvednout váha nebo to je nereálné ?

Je možné se z těch 60kg průměr dostat na těch 75 třeba za půl roku / rok nebo i dříve ?
Dočetl jsem se, že například jiný somatotyp je toho schopen udělat dříve.

To je asi tak vše co mě zajímá, teď už se jen pustit do toho jídla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2019 1:41 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

hoonza90 napsal:
Díky za rady, rozumím. A jinak moje postava zřejmě asi Ektomorf, to znamená celkem vysoká výška a menší váha.
Dá se i na Ektomorfovi zvednout váha nebo to je nereálné ?

Je možné se z těch 60kg průměr dostat na těch 75 třeba za půl roku / rok nebo i dříve ?
Dočetl jsem se, že například jiný somatotyp je toho schopen udělat dříve.

To je asi tak vše co mě zajímá, teď už se jen pustit do toho jídla.


Určitě, i ektomorfovi jde krásně zvednout váha. Ano, třeba typický endomorf nabírá mnohem lépe, ale ten zase většinou nabírá i mnohem snázeji tukovou hmotu. Ektomorf musí jíst více, aby nabral a nenabírá až tolik tuk (záleží i na stravě hlavně). Já býval také cca před 10 lety úplná reklama na hlad, měl jsem nějakých necelých 70 kg (při výšce cca 192cm) a teď se dlouhodoběji pohybuji s váhou okolo 100kg, kdy mám % tělesného tuku v rozmezí 12 - 15%. Takže to jde :-)
Ideální je nabrat to na cílovou hmotnost třeba za 9-12 měsíců, tempem cca půl kila týdně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hoonza90


PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2019 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo chápu, díky :-) Alespoň vím že to jde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po červenec 29, 2019 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak rychle přibra na váze a získat sval. hmotu - JEDNODUŠE
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: