Mimojícnový reflux doporučení proteinu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mimojícnový reflux doporučení proteinu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Mimojícnový reflux doporučení proteinu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rowen


PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2019 6:17 pm    Předmět: Mimojícnový reflux doporučení proteinu Odpovědět s citátem

Ahoj,
malinko se představím, jsem 35let ektomorf 181cm a 80kg během posledních 2 let mi bylo zjištěno (RTG, CT, MR) degenerace páteře plus 3x výřez plotýnek k tomu mi byl zjištěn 24hodinovou sondou mimojícnový reflux. Bylo mi doporučeno už nikdy necvičit silově (dřepy, mrtvé tahy atd..) jen rehabilitovat a nic víc, jenže já se s tím nedokážu srovnat a chci znovu začít cvičit a splnit si svůj velký sen mít konečně hezkou postavu, sílu, svaly a být bez pupku. Od gastrologa mi bylo doporučeno jíst 5 až 6 jídel denně v malých porcích, jenže já jsem od mala zvyklý na 3 jídla s tím, že snídaně byl u mě problém už od ZŠ až dodnes a tím se dostávám k jádru věci prosím o doporučení proteinu, který by mi ulehčil se lépe stravovat při cvičení s ohledem na reflux.

Edit: oprava reflux


Naposledy upravil Rowen dne ne prosinec 15, 2019 1:20 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2019 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To by mne zajímalo, zda ti ten reflux na reflex opravuje nějaký skvělý sw bazmek:-).

Protein ... u tebe je to úplně jedno, jakákoli z běžně prodávaných značek ti bude stačit. Pro úplně nejjednodušší vodítko se podívej tady na obchodu do nejprodávanějších. Podle toho co píšeš bude u tebe spíš rozhodující chuť, abys to do sebe netlačil s odporem, a tady platí, že kolik lidí, tolik chutí, kup si nějaká menší balení, nebo někdo nabízí i vzorky, a testuj. Když ti po tom nebude blbě, je to ok, když ti to bude i chutnat, je to ideál.

6 jídel místo 3 ... to je čistě zvyk a hlava, tam nic nevymýšlej a prostě to dělej jak máš. Hlavně si neříkej jaká je to hrůza a jak je to na hovno a jak by to bylo postaru lepší.

Cvičení ... s ohledem na to jak na tom jsi, bych se zaměřil na série s vysokým počtem opakování, striktní technikou, rozhodně ne do selhání, pauzy spíš kratší. Pokud máš ok techniku a jsi ji schopen udržet po celou sérii, tak klidně formou kruháče ... pokud tě baví.

Ty tvé cíle jsou velmi rozumné a i když je vždy lepší být na 100% zdravý ... ne že bych si pamatoval, kdy jsem tohle o sobě mohl říci:-))) ... tak ani s tvými omezeními není problém jich v rozumném horizontu dosáhnout. Bude to chtít jen trochu pevnou vůli a rozum.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rowen


PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2019 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg

Jestli mám dobrou techniku cvičení netuším (ale snad ano), musí posoudit jiní, ale snažím se cvičit před zrcadlem menší váhy a snažím se danou svalovou partii procítit zapojit i mysl. Vím, že před lety jsem cvičil tak, že jsem se snažil ladit techniku, ale neprocítil jsem svalové partie a myšlenky a soustřední mi v té době nic neříkaly. Jenže dnes už jsme starší a uvažuji jinak i díky zdravotním neduhům co mám, a věřím, že to časem změním.

Je vůbec možné koupit protein bez ochucení naturál? Začal jsem se vyhýbat sladidlům a cukru přijímám cukr z ovoce a medu. Jinak moc děkuji za odpověď a povzbuzení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2019 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím zapájením:-) mysli a prociťováním svalů bych to zase nepřeháněl ... jako ok, pokud to někomu dává něco navíc tak to není nic proti ničemu, ale pro běžného kondičního cvičence to zase tolik nepřinese. Třeba u Osladila, který si na to hodně potrpí, je to něco jiného, ale tam je samozřejmě jiné vše.

Myšleno bylo to, že když se jedou série s vysokým počtem opakování, tak hodně lidí má buď tendenci si naložit moc a pak to ke konci rvou jak se dá, nebo i v případě adekvátní váhy je pro hodně lidí obtížné udržet po celou dobu provedení cviku koncentraci, a ta technika ke konci, a někdy nejen, podle toho vypadá.

Co se proteinu týče, zeptej se buď tady na stránkách obchodu, nebo klidně napiš přímo Ronniemu, on má velmi prozákaznický přístup. Tak mě napadá jestli by nechtěl dělat ředitel DPP nebo tak něco :-DDD.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nimha


PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2019 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim, jak ty zada, ale reflux mam taky (on ho ma dnes kde kdo, akorat to spousta lidi nema diagnostikovane). K refluxu je rada ezimovych opatreni, co si tak z hlavy vybavuju, tak ne moc korenena, paliva a smazena jidla, ne tvrdy alkohol, mensi porce, po jidle nelezet (to je asi zasadni) atd. Bavil jsem se s doktorem, jak tedy s cvicenim (hlavne ty MT), rikal, ze umerne jo a hlavne skoro na lacno. K tomu se hodi prave to "zapojeni hlavy", kdy muzes jet na 70-80 % bezne uzivane vahy a mas stejny stimulacny efekt. Tenhle zp. cviceni je vseobecne dobry pro starsi osoby, kdy uz hrozi, ze nekde neco praskne, lupne nebo si hnete zada.
_________________
NitroMethyllHydridA
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rowen


PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2020 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bylo mi řečeno, že nedovírá svěrač jícnu je degenerovaný a tím se mi dostává šťáva zpět a to jsou ty hleny byl jsem podobně poučen jako ty. Navíc beru Omeprazol na lačno zatím je to více méně stejné, ale uvidím časem není to životu ohrožující, ale večer je to opravdu nepříjemné když se usíná také mívám zápach z úst po sýru.

Kombinuji cvičení na Workoutovém hřišti a činky k tomu zařazuji pohyb v rámci možností cítím zlepšení v oblasti páteře, ale někdy je to velice ošidné když mi např. při cvičení břicha píchne v oblasti plotének a je konec na několik dní. Mou prioritou snížit váhu pás mám, 90cm což je moc přestal jsem jíst pečivo, sladké, zařazuji maso, zeleninu, ovoce, tuky a vhodné sacharidy do konce ledna bych měl mít 72kg .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mimojícnový reflux doporučení proteinu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: