Armáda ČR


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Armáda ČR  Úvodní stránka -> Ostatní -> Armáda ČR
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evan


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 10:39 am    Předmět: Armáda ČR Odpovědět s citátem

Zdravím, prosím všechny co vědí/pohybují se v této sféře nebo jsou ve službě ať se podělí o rady, zkušenosti atd...
Rozhoduji se jestli nastoupím k AČR.
Jaké jsou teď poměry v AČR? Jak je na tom voják finančně? Jak je to s přídavkem na bydlení, někde jsem četl že vojáci musí vše přiznávat že to mají na bydlení atd...
Jak je to s denním režimem vojáka, co celé dny dělá na útvarech?
Co strava, na kterou má voják nárok?
Děkuji moc
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hlavni problem vojaka je, ze te muzou kdykoliv prevelet, tzn ze si sezenes nekde bydleni, jses tam "doma" a zrusi posadku nebo te poslou jinam a ty jedes a ani nepipnes
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:01 am    Předmět: Re: Armáda ČR Odpovědět s citátem

evan napsal:
Zdravím, prosím všechny co vědí/pohybují se v této sféře nebo jsou ve službě ať se podělí o rady, zkušenosti atd...
Rozhoduji se jestli nastoupím k AČR.
Jaké jsou teď poměry v AČR? Jak je na tom voják finančně? Jak je to s přídavkem na bydlení, někde jsem četl že vojáci musí vše přiznávat že to mají na bydlení atd...
Jak je to s denním režimem vojáka, co celé dny dělá na útvarech?
Co strava, na kterou má voják nárok?
Děkuji moc


mam souseda vojaka, takze info z prvni ruky :
finance zalezi od toho, kde a na jakem miste slouzis, jestli mas nebo nemas maturu a pod., ale myslim, ze pod dvacet nepujdes
pridavky maji myslim vsichni stejne, ale chteji jim to pry rusit, tohle nevim
pokud vim, i cinnost na utvaru je flek od fleku ruzna, techni na dilnach jsou celej den v monterkach, pipiraci na stabu u pocitace a bojovnici bud cvici, nebo jsou na cviceni :-D
na jidlo je narok jenom kdyz jsi ve sluzbe neco vysadkar
a jak se psano vyse, to ze nastoupis v praze neznamena, ze te za pul roku nesoupnou do ostravy
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:36 am    Předmět: Re: Armáda ČR Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
evan napsal:
Zdravím, prosím všechny co vědí/pohybují se v této sféře nebo jsou ve službě ať se podělí o rady, zkušenosti atd...
Rozhoduji se jestli nastoupím k AČR.
Jaké jsou teď poměry v AČR? Jak je na tom voják finančně? Jak je to s přídavkem na bydlení, někde jsem četl že vojáci musí vše přiznávat že to mají na bydlení atd...
Jak je to s denním režimem vojáka, co celé dny dělá na útvarech?
Co strava, na kterou má voják nárok?
Děkuji moc


mam souseda vojaka, takze info z prvni ruky :
finance zalezi od toho, kde a na jakem miste slouzis, jestli mas nebo nemas maturu a pod., ale myslim, ze pod dvacet nepujdes
pridavky maji myslim vsichni stejne, ale chteji jim to pry rusit, tohle nevim
pokud vim, i cinnost na utvaru je flek od fleku ruzna, techni na dilnach jsou celej den v monterkach, pipiraci na stabu u pocitace a bojovnici bud cvici, nebo jsou na cviceni :-D
na jidlo je narok jenom kdyz jsi ve sluzbe neco vysadkar
a jak se psano vyse, to ze nastoupis v praze neznamena, ze te za pul roku nesoupnou do ostravy


Co to všichni kvákáte za nesmysly ? Ustinove, vysvětli mi, jak tě můžou někam "šoupnout".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
choper


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna dneska jsem zaslal přihlášku, sice bych nastoupil nejdříve po novém roce, ale aktuálně je na čekačce skoro 5000 lidí, ročně nastoupí tak 200 lidí, takže spíš jen co kdyby... už jsem prošel dvěma ozbrojenejma složkama, ale ani jedna mě nenadchla, takže od armády očekávám dobrodružnější práci, ale spiše čekám další zklamání... pak už mi těch složek k vyzkoušení moc nejzbejva:D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JerichoDMZ


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a nebo v budoucnu jestli se na to budeš cítit a budeš chtít riskovat i život , můžes si po nějaké době dát přihlášku k 601st....plat je tam rozhodně vyšší a celkové podmínky v kasárnách také lepší,ale celá služba mnohem težší :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JerichoDMZ napsal:
a nebo v budoucnu jestli se na to budeš cítit a budeš chtít riskovat i život , můžes si po nějaké době dát přihlášku k 601st....plat je tam rozhodně vyšší a celkové podmínky v kasárnách také lepší,ale celá služba mnohem težší :D


ke specialum z civilu neberou, napred musis mit dva roky "nekde"
dobre, tak te "nesoupnou" ale velitel ti muze rict, ze pro tebe neni misto u nich na utvaru, a najde ti misto jinde, spokojenej?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

choper napsal:
Zrovna dneska jsem zaslal přihlášku, sice bych nastoupil nejdříve po novém roce, ale aktuálně je na čekačce skoro 5000 lidí, ročně nastoupí tak 200 lidí, takže spíš jen co kdyby... už jsem prošel dvěma ozbrojenejma složkama, ale ani jedna mě nenadchla, takže od armády očekávám dobrodružnější práci, ale spiše čekám další zklamání... pak už mi těch složek k vyzkoušení moc nejzbejva:D


Já už nesloužím od 2009, odnesl jsem Bartákovu čistku, což je krásná ukázka našeho "právního" státu.
Zklamání tě čeká určitě z mezilidských vztahů, za to ti ručím. I když oficiálně platí zákon 221 a další předpisy, velitelská mafie si s tebou může kdykoliv zahrávat, jak se jí zlíbí. Takže hodně záleží, pod kým sloužíš.
Z oficiálních médií a internetu se pravdu o stavu armády nikdy nedovíš, je lepší vyhledat někoho, kdo slouží.
Výhodou je super platové ohodnocení, různé výsady a možnosti. Ale teď se chystá nějaký nový karierní řád a další změny, tak nevím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
JerichoDMZ napsal:
a nebo v budoucnu jestli se na to budeš cítit a budeš chtít riskovat i život , můžes si po nějaké době dát přihlášku k 601st....plat je tam rozhodně vyšší a celkové podmínky v kasárnách také lepší,ale celá služba mnohem težší :D


ke specialum z civilu neberou, napred musis mit dva roky "nekde"
dobre, tak te "nesoupnou" ale velitel ti muze rict, ze pro tebe neni misto u nich na utvaru, a najde ti misto jinde, spokojenej?


Takhle to nechodí, velitel útvaru sám od sebe tabulky změnit nemůže. Ale může ti říct, že tě tady nechce a že si máš najít místo jinde. To je nejjednodušší a typický případ, jak se zbavují nepohodlných lidí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
choper


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Oni ty služebnì zákony jsou úžasný v tom, jak se krásně dají ohejbat podle vůle nadřízených:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

choper napsal:
Oni ty služebnì zákony jsou úžasný v tom, jak se krásně dají ohejbat podle vůle nadřízených:)


To je svatá pravda.
U armády je to ještě pro obyčejnýho vojcla blbý v tom, že nemáš sl. poměr na dobu neurčitou, ale sloužíš po dobu závazku (obvykle 4 roky, ale taky třeba jen jeden) a jeho prodloužení je na vůli velitele, nemáš na něj žádný právní nárok. Takže motivace držet hubu a krok je jasná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mikex2 napsal:
... Takže motivace držet hubu a krok je jasná.

Tak tohle je asi základní princip každé armády pokude se nepletu? Armáda není diskuzní klub kavárenských intelektuálů, prostě každej musí bez keců poslouchat toho kdo má víc hvězdiček, asi těžko můžou vojáci v bojové akci svolat půlhodinovej brainstorming, co se bude dělat dál :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
mikex2 napsal:
... Takže motivace držet hubu a krok je jasná.

Tak tohle je asi základní princip každé armády pokude se nepletu? Armáda není diskuzní klub kavárenských intelektuálů, prostě každej musí bez keců poslouchat toho kdo má víc hvězdiček, asi těžko můžou vojáci v bojové akci svolat půlhodinovej brainstorming, co se bude dělat dál :-)


Prosímtě Spaziku, já jsem nemyslel neposlušnost a snahu diskutovat, ale to, že když s tebou vyj.bou (neprávem), tak si to radši necháš líbit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evan


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, dobře díky, jinak maturu mám - jaký to bude mít vliv když budu nastupovat po zákl. výcviku někam s maturitou a vedle stejnej borec s výučákem? Budu hned od nástupu výš než on, tudíž více peněz?

A jinak k těm přídavkům - tam se chystá co? To je docela zásadní, když ty přídavky dělají skoro polovinu platu... Mimochodem já slyšel že mají právě armádě přidávat na platech.
A když bych bydlel ve služebním "bytě/ubytovně", tak jestli jsem to dobře pochopil, tak je nedostanu?

A ty změny kolem kariérního postupu... třeba se o tom taky někdo rozepište. Díky :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2014 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co tě do té hloupé armády tak táhne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Armáda ČR Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: