Beta Alanin v netréninkových dnech



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Beta Alanin v netréninkových dnech  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Beta Alanin v netréninkových dnech
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nate471


PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 9:10 pm    Předmět: Beta Alanin v netréninkových dnech Odpovědět s citátem

Dobrý den, plánuji si koupit jeden pre workout, ve kterém je 3g beta alaninu. Na jedné stránce jsem četl, že je potřeba brát každý den 4-6g BA po dobu 2 týdnů aby se zvedla hladina karnosinu o 20-30%. Každopádně já nemám tak hodně peněz abych to bral každý den, plánuju to brát jen 3x týdně. Chtěl bych se teda zeptat jestli je opravdu třeba to brát každý den aby to měl ten účinek a nebo se mi jen ta doba prodlouží a za ty 4 týdny se mi ta hladina karnosinu taky zvedne o cca 20-30%?
Jinak na další stránce jsem zase četl, že dlouhodobé užívání beta alaninu nemusí prospívat zdraví.
Doporučujete to po nějaké době vysadit?
PS: Moc toho o suplementech ještě nevím, akorát vím, že ten karnosin dokáže snižovat míru zakyselení svalů a tím pomáhá oddálit únavu což by se mi v MMA mohlo hodit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. napred cti a pak kupuj
( dozvis se vic z odbornyvch studii nez na foru)
2. kup si cisty BA a mas to
3. preworkouty nefunguji (ale jako placebo je to super)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominik01


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co od toho beta-alaninu očekáváš? potažmo od pre-wourkoutu? Jak bylo napsáno výše, pokud ti jde o samotný beta-alanin, nemá smysl kvůli ttomu kupovat pre-wourkout, kde je dalších x ingrediencí, za které si připlatíš.
/edit:
už jsem si všiml, na co ses vlastně ptal :)
Ano, beta-alanin je prekursorem carnosinu a měl by (mírně) pomoci oddálit únavu u výkonu v řádu pár minut.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nate471


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominik01 napsal:
Co od toho beta-alaninu očekáváš? potažmo od pre-wourkoutu? Jak bylo napsáno výše, pokud ti jde o samotný beta-alanin, nemá smysl kvůli ttomu kupovat pre-wourkout, kde je dalších x ingrediencí, za které si připlatíš.
/edit:
už jsem si všiml, na co ses vlastně ptal :)
Ano, beta-alanin je prekursorem carnosinu a měl by (mírně) pomoci oddálit únavu u výkonu v řádu pár minut.


Dík za odpověď. No abych to upřesnil, plánuju si koupit Serious Pre a ne jen kvůli BA. Kromě BA tam je ještě celkem velká dávka citrulinu,kreatin hcl (i když jen 2g) a taky tam jsou bcaa + nějaké látky, které údajně podporují soustředěnost,rychlost reakcí atd. I když nedalo by se říct, že mám nějaký problém se soustředit.
Nějaké zázraky od toho určitě nečekám, možná tak po tom měsíci užívání řekněme udělat na tréninku v rámci HIT o ty 2 kliky navíc. Zkrátka i pokud to pomůže jen minimálně tak pořád dobrý. Jinak jak už bylo napsaný, i jako placebo to helpnout může :D Každopádně ty látky jako citrulin,beta alanin i ty bcaa co jsem četl nějaké ty účinky mají. Akorát nevím jestli ten beta alanin funguje pokuď se nebere každý den, ale jen 3x týdně.
No pokuď si ještě seženu nějakou brigádu tak si k tomu asi dokoupím i samotný BA a po těch cca 2 měsících budu brát jen ten pre workout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2019 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pikud nemas prachy
Tak kup jednotlive ingredience a vyjde te to nekolikanasobne levneji
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nate471


PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2019 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Pikud nemas prachy
Tak kup jednotlive ingredience a vyjde te to nekolikanasobne levneji


No tak to mám vyřešený,na 99% si ještě dokoupím beta alanin od nutrendu, nějak drahý to není.
První vyzkouším ten Serious Pre + ten beta alanin od nutrendu a pak asi vyzkouším koupit ty různé látky zvlášť.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2019 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj, ted se o to taky zajimam, protoze bych rad nejaky preworkout, a moje dosavadni (snad spravne) poznatky jsou takoveto:

Beta alanin = pokud clovek neni profik, ktery jede vse na 100%, tak v podstate nema cenu uzivat, protoze jeho ucinky byly prokazany predevsim na aktivitach trvajicich 1-4minuty= kdo cvici takto dlouho trvajici serie???? Navic je nutne uzivat denne a pak lze doufam v nejaky benefit z jeho uzivani v radu par procent, ale je otazkou zda to vubec za ty penize stoji :-)
Tim se dostavam k jeho roli v preworkoutu....Je tam podle me pouze,aby eventuelne zpusoboval ono svedeni, coz je vlastne vedlejsi negativni efekt, a uzivatel mel pocit jak ten preworkout "slape". Jde podle me pouze o marketingovy tah, protoze vyrobce pak muze uvest, ze diky nemu se zvysuje vytrvalost, sila apod....coz je ale v podstate nepravda viz prvni odstavec. Nikdo nebere preci preworkout 7 dni v tydnu = nedostavi se pozitivni ucinky betalaninu pri brani preworkoutu.

POkud bych si tedy chtel namichat vlastni preworkout, tak bych to udelal zrejme takto:
L-citrulin...6g
Glycerol...1g
Taurine...2g
Kofein...200mg

L-citrulin a Glyceron kvuli napumpovani.
Taurin a kofein jako stimulaty, ktere pouzit pouze v pripade nutnosti nakopnuti (tedy ne kazdy trenink)
Jako alternativni stimulant jsem jeste cetl o rostline Schizandra = Klanopraška, ktera by mela mit podobny efekt jako kofein, ale nemam zkusenost.

Budu rad,kdyz nekdo poradi ohledne preworkoutu nebo me vyvede z omylu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st září 11, 2019 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S Beta alaninem mam zkušenost, a doporučila bych ho. Ne však do fitka.
Když jsem ho užívala, tak jsem neměla problém vyjít všechny schody v Paze na Želivským a skoro se nezadýchat :) bez BA jsem se zadýchala dost, a i svaly jsem víc cítila. Na tréninku vzpírání jsem ale efekt nepociťovala.
Teď používám BA kvůli Judu. Tam trvají zápasy kolem 3-5 minut, tak by to mělo mít efekt.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Beta Alanin v netréninkových dnech
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: