Brambory: ano či ne?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Brambory: ano či ne?  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Brambory: ano či ne?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jíte často brambory?
ano
71%
 71%  [ 66 ]
ne
28%
 28%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 92

Autor Zpráva
Rici


PříspěvekZaslal: so květen 01, 2004 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bucci napsal:
Hack napsal:
A na jaký způsob je jíte nejradši?

1. na loupačku (i se šlupkou) + mlíko + máslo + sůl
2. br. kaše (ale místo mlíka tam dát trošku smetany a pomazánkový máslo
3. šťouchaný
4. vařený
5. pečený
6. sem tam i americký nebo hranoly
7. strouhaný (bramborák )

prostě jakkoliv
to mluvi i zamne na loupacku mnam mnam
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrael


PříspěvekZaslal: so květen 01, 2004 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taková nedělní babičina bramborová kaše s obalovinym řízečkem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zajímalo by mě, kolik váží takových 200g pečených brambor v syrovém stavu? Díky:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

k cemu takovou strasne podstatnou vec potrebuejs vedet?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stale zasnu vic a vic, co vsechno se tu obcas vznese za dotazy

Nebylo by treba lepsi a jistejsi u potravin, ktere nejakym zpusobem zpracovavas at uz teplene ci jinak, vychazet vzdy z hodnot v syrovem stavu?
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

právě jde o to, že jsem přicházel už k hotovému jídlu naložil jsem si 200 a měl jsem s tím co dělat, proto se ptám..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juradosty


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hoj chci se zeptat zda-li jsou brambory vhodne treba i do vln ? vice zasyti nez ryze ... samozrejmne varene aby byl co nejnizsi GI coz se u varenych pohybuje okolo 50 a to je srovnatelne s basmati nebo hnedou ryzi... dik za rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nestavěl bych na tom, ale jako změnu proč ne? Samozřejmě vařit celé a ve slupce. Já teda ještě nevlním, ale v dny volna si dávám brambory s rybou místo kuřete a rýže, ať ta strava není jednotvárná, hlavně ta rýže už mi leze i kolikrát očima a ušima.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ehm a jakej je rozdil mezi pecenyma se slupkou a varenyma se slupkou? Spis zalezi co k tomu, abys to vstrebavani trochu prodlouzil.. Jestli si da clovek normalni bilou rejzu nebo brambor ve slupce je uplne jedno a nejlepsi bude, kdyz si kazdej da to co mu hlavne chutna. Takove hranolky jsou asi pro vetsinu lidi nejchutnejsi. Kdyz si koupis ty bez tuku, proste jen ciste bramobry nastrouhane a nebo si sam nastrouhas hranolky, udelas nasucho v troube a pak si to zakapnes treba oliv. olejem a trochu poprasis himalajskou soli. Tak mas perfekni zdravou prilohu. Coz je uplnej protipol tech prepalovanych, vytazenych z fritaku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbar Conan


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda teďka jím brambory každej den i v dietě (snažím se o superkompenzaci), páč nevím, co jinýho. Brambory jsou furt lepší než těstoviny, ne? Střídám jen rýži a brambory, tak uvidíme jestli budu mít nějaký výsledky nebo ne (jestli ten GI hraje takovou roli)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Barbar Conan napsal:
Já teda teďka jím brambory každej den i v dietě (snažím se o superkompenzaci), páč nevím, co jinýho. Brambory jsou furt lepší než těstoviny, ne? Střídám jen rýži a brambory, tak uvidíme jestli budu mít nějaký výsledky nebo ne (jestli ten GI hraje takovou roli)
Tak testoviny jsou proste mouka. Tak si sam odpovez co je lepsi jist jestli mouku, ktera je zbavena defakto vetsiny mikronutrientu a jeste ktomu obsahuje lepek a minimum vlakniny a nebo brambor, kterej jak vyrostl, tak se ji.. Jako plus maji zemaky plno drasliku, coz ti pomuze stahnout vodu z podkozi. Plno kultiku cukruje bramborama.. Jinak jestli myslis superkompenzaci pred kulturistickou soutezi, tak tam je GI uplne jedno. Vzdyt nejcasteji se cukruje Ryzovejma chlebikama, coz je pufovana ryze, ktera ma GI vysokej jak prase. Cukruje se i susenym ovocem, nutellou proste vsim moznym. Tady jde o to, ze pri tom nemuzes pit vodu, kdyz cukrujes zejmena tema vysoko GI potravinama, protoze jinak bys okamzite natahl plno vody do podkozi...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Ehm a jakej je rozdil mezi pecenyma se slupkou a varenyma se slupkou?


Rozdíl je samozřejmě v GI, já taky na to moc nehraji. Teď nedávno jsem si 2x dělal pečené v troubě na té mřížce, jak to tu ukazoval M. Mester. Ono taky záleží i na množství brambor v jednom jídel atd. Já proti bramborám nic nemám, naopak je to asi moje nejoblíbenější příloha (hranolky z trouby, vařené, pečené,...). Když jsem testoval IF, tak jsem po půstu a tréninku dokázal sníst 1,250kg brambor v jednom jídel + nějaké maso nebo 750g hranolek do trouby s masem.

btw: na hranolky bez tuku jsem nikdy nenarazil, samozřejmě je několik typu, kde je ho více a pak kde je ho méně, ale vždycky tam nějaký byl, protože jsou předem předsmažené.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z dovolením se přidám k diskuzi o využití brambor v dietě.

Samozřejmě to asi není ideální příloha, ale pořád asi žádný průser, ne? Myslím tím vařené brambory.
V čem je pointa, že jsou do diety vhodnější vařené ve slupce? Je tam nějaký zásadní rozdíl? Já je škrábu předem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hansen


PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Z dovolením se přidám k diskuzi o využití brambor v dietě.

Samozřejmě to asi není ideální příloha, ale pořád asi žádný průser, ne? Myslím tím vařené brambory.
V čem je pointa, že jsou do diety vhodnější vařené ve slupce? Je tam nějaký zásadní rozdíl? Já je škrábu předem.


Slupka obsahuje kotel vlákniny, draslíku, železa, fosforu, zinku a vit. c.

Spíš do diety je zajímavé, že brambory mají rozdílné GI za tepla a za studena. Horké brambory mají GI mnohem vyšší nez studené.
_________________
BP: 70 | DL: 140 | SQ: 90
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ale tu slupku stejně nejím nebo snad jo? I když udělám brambory ve slupce, tak ji pak sloupnu. Nebo jako že se ty cenné látky "překopírují" během vaření do brambory?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Brambory: ano či ne? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: