chiropraktik



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - chiropraktik  Úvodní stránka -> Ostatní -> chiropraktik
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: st únor 26, 2020 7:36 pm    Předmět: chiropraktik Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli a popř. jaké máte zkušenosti s chiropraktikem?
Uvažuju o něm ve věci "narovnání" - nápravy zad.
Mám od narození pravou nohu o cca 1,5cm než levou a v důsledku toho i skoliozu páteře.
Většinu života mi to nepůsobí žádné potíže, omezení ani bolest.
Jen jednou za čas (cca 1x do roka) se mi skřípne nebo spíš podráždí sedací nerv a vystřeluje do nohou (někdy levá někdy pravá) a bolí z toho např. lýtko, chodidlo nebo třeba oblest okolo kyčle.
Většinou tento stav trvá asi tři týdny a postupně přejde a vrátí se zpět do normálu.
Našel jsem si na internetu, že se v případech jedné kratší končetiny dá napravit u chiropraktika.
Jednoho jsem si našel a mluvil s ním po telefonu.
Když jsem mu popsal své problémy říkal, že by mi dokázal pomoct v případě že je rozdílná délka způsobená vlivem jiné postavení kyčelního kloubu levá vs pravá strana. Pokud by bylo způsobena kratší např holení kostí nedokáže s tím nic dělat.Já osobně nevím, který případ jsem.
Říkal že je schopný to v případě návštěvy poznat a případně napravit.
Přemýšlím o jeho návštěvě, ale zárověn mám i dost strach - přece jenom by to obnášel různé "přemísťování" obratlů atd. bojím se aby mi nedejbože spíš neublížil, např nepřiskřípl nějaký nerv nebo podobně..
Jako malý jsem něco podobného podstoupil (ani si to už nepamatuju) a praktická doktorka potom našim dala hrozný kartáč jestli se nezbláznili, že mě mohl borec i posadit na vozík..
Tak nevím no..
Máte někdo nějakou zkušenost nebo názor?

Ještě poznámka: kratší nohu koriguju 0,5 podpatěnkou v botě (bylo mi doporučeno ortopedem) a jinak běhám vytrvalostní běhy, cvičím s vlastní vahou, kolo plavání atd - bez omezení.
A samozřejmě se snažím cvičit břicho a záda aby byly svaly posílené a držely záda pokud možno pohromadě:-)
Předem moc díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arantir


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2020 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to uz sice starsi post, ale mozno to niekomu pomoze. Sam som k chiropraktikovi chodil a neskutocne mi pomohol. Uz po prvom sedeni, ked som k nemu prisiel tak, ze som nevedel normalne chodit a rovno stat, nevedel som si zaviazat snurky na topankach, tak som od neho odisiel ako novy zdravy clovek. Samozrejme sa to potom vratilo, ale kazdym sedenim zlepsovalo a po par mesiacoch som si daval nove PR na DL. A bolo to bezbolestne.

Je tu ale jedno velke ALE. Bolo to v zahranici, konkretne v Sydney. A tam sa to normalne studuje na vyske ako vedny odbor a po ukonceni moze chiro pouzivat titul doktor. Kedze ma toto leto seklo, skusal som najst chira u nas na SVK alebo aj v CR. Bohuzial, tu si chiropraktik hovori kde kto, vikendovy kurz s diplomom na to urcite nestaci.

Nakoniec som nasiel jedineho v Prahe, kam som aj chcel ist, ale nakoniec som sa k tomu nedostal. Kto chce, najde si, reklamu robit nebudem.

Za mna teda chiro rozhodne ano, ale len studovany na medicine
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - chiropraktik
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: