Deadlift - sehr lieber Übermensch


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Deadlift - sehr lieber Übermensch  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Deadlift - sehr lieber Übermensch
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út říjen 03, 2017 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

3.10.2017
dne druhý

včera kromě tanečních jsem v rámci aerobky po nemoci přidal cca 40 min. rychlejší chůze.

Dnešní hmotnost: 93,1 kg (-1,1 kg)

Snídaně: 1/2 sáčku raw bio hnus kaše (naštěstí snězeno a už to nechci vidět), nutrend delux tyčka cestou v autě na setkání, teplá voda s citronem, suplementy jako včera

na schůzce flat white, voda

svačina: 1 proteinová palačinka, domácí džem, caro s mlékem, 1 ks ovoce

Oběd: kuřecí maso s dýňovou kaší, suplementy

svačina: bílý jogurt

večeře: zeleninový salát s tuňákem

aerobka - dnes prší, tak snad v pauze mezi dešti hodinka chůze, kdyby to vypadalo blbě, tak hodina ve fitku na schodech a kole

Zítra budu pod 93 kg (snad).

Včerejší klidová tepová frekvence: 55
tlak106/59 (hodně jsem ubral sůl a je to vidět na tlaku resp. na potřebě brát ACE inhibitory).
Pokud bude tlak padat ke 100/60, tak to budu asi řešit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st říjen 04, 2017 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Den třetí 4.10.

hmotnost odpoledne po kole: 92,7 kg (-1,5 kg)

Dnes 800 km v autě a nestihl jsem si nakoupit - takže improvizace.

Snídaně: 2 proteinové palačinky s borůvkovým džemem, 2 dl mléka

Svačina: banán, 10 g 85 % čokolády

oběd: 3 proteinové palačinky nasucho (překvapivě dobré)

svačina: hruška

Aerobka: 25 km kolo

večeře: 2 plátky gouda, 1 plátek šunka, plechovka tuňáka, Půl salátovky, 2 rajčata, cibule, 1 steril. okurka, 4 ředkvičky

Večeře 2: trocha ananasu, dalamánek s plátkem goudy

Hmotnost pomaličku klesá. Jako ne úplně vzorný pacient mám běžně ve stravě dost potravin obshující vyšší koncentraci cholestrolu, tak se to snažím aspoň před testy lehce stáhnout.

Do 13.10. tedy podobný typ stravy a pak to snad udrřím v režimu typu 5 dnů dieta a 2 dny cokoliv.
Hmotnost bych chtěl držet pod 90 kg jak v předchozích měsících.

Bohužel to je za cenu docela velké disciplíny - ale co už. Dělám něco pro zdraví a cítím se bez pečiva a denní konzumace těstovin lépe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

5.10. den čtvrtý

od rána malátnost, zahleněný krk - nemoc z min. týdne se asi ozývá.

Aerobka tedy dnes nebude - ráno jen 3 km svižné chůze.

Snídaně: 2 proteinové palačinky a borůvkovým džemem, trocha mléka, suplementy

Svačina: trocha borůvek, jahod, 1 banán, 10 g 85 % čokolády

oběd: 130 steak z tuňáka, čerstvá zelenina, voda s citronem, suplementy

svačina:
tvarohový desert se sukralozou s příchutí karamel

večeře: 130 g steak z tuňáka, zeleniny, voda s citronem

večeřec 2: kousek manga, 10 g 85 % čokoláda
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na jakých kaloriích se s tímto jídelníčkem pohybuješ? Nejsi unavený při tomto?
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prakticky teď ležím, moc se nehýbu. Není to běžný jídelníček, ale redukční do příští středy - proto ten silný kalorický deficit. Taky jsem se začínal cítit přeplácaný a nebylo mi úplně lehce (ono 10 bramborových oplacek s povidky jako desert po obědě a podobná strava na tom bude mít svůj podíl:o:)
Unavený jsem-ale to je z jiných důvodů než z nízkého příjmu potravy.
Můj běžný jídelníček (když jím disciplinovaně) je tak na 2200-2400 Kcall a přes 1 g B/kg, zbytek tuky a minoritně sacharidy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tradewind


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super log, Deadlifte. Zaujala mě ta sůl, jak jsi psal v jiném topicu. Experimentoval jsem s tím trochu na sobě 2 týdny a ze 135/95 mi to kleslo na 115/75. (Váhu mám okolo 100 kg) Což mě teda dost šokovalo, jaký to má šílený vliv.

Pokračuj prosímtě i s těmi jídelníčky. Sem tam se inspiruji. Těch jídel, co se dá bez soli vymyslet, není zas tak moc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2017 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji - je to trochu smutné bez činek a s omezenou max. aerobní zátěží, ale jsem rád že se cítím fajn a bez obtíží.


Sůl má významný vliv jak na tlak, tak i na hmotnost. Pokud jím plus minus stejně, tak jeden oběd v restauraci s přesolenou polévkou a slaným hlavním jídlem je u mě tak + 1,5 až 2 kg další den s tím, že dva dny ta voda odtéká.

Kupuji koření bez soli - prakticky to chutná stejně (až teda na tu slanou chuť). Pro lidi, kteří nedokáží bez lané chuti existovat se dá použít CaCl2 v malém množství (je výrazně slanější, i když s takovým chuťovým ocasem) Nemá takový vliv na tlak. Časem jsem si zvykl a teď mi připadaji jídla v restauraci moc slaná. Každopádně z 150/90 jsem teď na dnešních cca 110/65 (s 2,5 mg prestaria denně), což je z pohledu minimální zátěže srdce asi optimální tlak.
Hodně v dochucení dělá česnek a bylinky - třeba maso na medvědím česneku a houbách nepotřebuje žádnou sůl a chutná to fajn.

Sledováním tlaku, tepové frekvence a variability srdečního tepu se dá hodně zjistit - třeba že se bliží nemoc, nebo žes neuregeneroval, nebo že jsi ve stresu. Stejně tak spánek.

Tím, že jsem shodil mám klidový tep cca 50-55. Tlak 110/65, cholesterol v normě a HDL 2,1 - tedy na horní hraně limitu. Glukoza z původních 6-6,5 klesla do limitu s tím že v dobách tvrdé diety jsem byl až nízko kolem 4,5. Tuk je mezi10-12 %, takže spokojenost.
Aerobní aktivita v mírném tempu je taky fajn. Běžet třeba 5 km aniž by měl člověk pocit, že vyblije plíce je super pocit. Na kole mám prozatím letos cca 2000 km v terénu - ještě snad něco přidám.

Je smutný fakt, že kdybych nebyl nucen svým zdravotním stavem, asi - ne asi ale určitě bych se nepřinutil - to přiznávám narovinu. Prakticky jsem celoživotně závislý na sladkém , takže je pro mě těžké se nekrmit, tedy nepřejídat, ale kvalitní kafe a čokoláda mi do značné míry chuť na sladké eliminují. stejně tak palačinky z Nutrendu - ty jsou prostě boží (třeba s tvarohem a jahodama nebo borůvkami). Každopádně pro přežírající se endomorf je asi základem nedávat junk food ani v náznaku. Když jím zdravě - jsem v pohodě. Jak dám ke kafi cheesecake, tak se rozjedu a sežeru půl cukrárny. Prostě ta sebekontrola je s rozjetou hladinou glukosy v krvi výrazně horší než když ji držím stabilní a nízko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2017 6:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

6.10.

dnešní tlak 104/62 - trošinku přisolím. Příští týden budu konzultovat, zda nevysadit tu dětskou dávku prestaria. Pokud budu držet stravu, mohl bych být někde kolem 110-115/65-70 i bez léků.

Dnes trocha více sacharidů

Snídaně: suplementy, citronová šťáva, 65 g chia ovesná kaše s borůvkami (Lidl) ve vodě, jahody

svačina: banán, trocha hroznového vína

oběd: Aglio olio 200 g

svačina: 130 g steak z tuňáka, zelenina

večeře: ještě nevím - jdeme do pubu - tam jedna plzeň a něco malého. Nejspíš ale asi koupím někde proteinovou tyčku a bude vyřešeno:o) Super tyčky mají v PhD nutrition - chuťka.

Pořád se ještě necítím úplně zdravotně OK - takže asi jen 5 km chůze.

Chci zavést tradici na sobotní ráno - rodina spí a já jsem od šesti vzhůru, tj. plavání by byl asi hezký start do nového dne. Než se probudí budu zpět i s čerstvým pečivem:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2017 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...tak nakonec žádná chůze, ale 25 km kolo. Průměr v první polovině přes 30 km/hod. na MTB v rovinatém terénu. Průměrná tepovka 102 - což se mi ale moc nezdá. Spíš bych to viděl k 120ti.
Jelo to dnes samo - mám radost:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2017 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je solidní rychlost, nemyslím si, že jezdím nějak pomalu, ale můj tep by by tak na 150 při tomhle tempu :D
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2017 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
To je solidní rychlost, nemyslím si, že jezdím nějak pomalu, ale můj tep by by tak na 150 při tomhle tempu :D
Myslím, že to bylo kolem 120ti. Hlídám si tepovku a 140 je můj strop i když maximální tepovku mám přes 205.
120 je takové hezké číslo na kolo a na běh - tam je to ale docela prolematické udržet. Běžím už hodně pomalu na tyto tepy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so říjen 07, 2017 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

7.10.2017
den šestý

hmotnost: 92,4 kg (-1,8 kg)
tlak: 109/65 - spokojenost, takto nějak by to mělo být.
Klidová tepová frekvence: 52 (nemoc už je asi pryč)
variabilita srdečního tepu: 39 ms


Snídaně: 2 proteinové palačinky s 125 g bio tvarohu z farmy + zavařené nepřislazené borůvky, 2 dl mléka, suplementy

svačina: 160 g steak z tuňáka (poslední zásoby)

oběd: u tchýně - cokoliv, dnes oběd a 1 desert povolen:o)

svačina: dojíst 125 borůvkového tvarohu z rána

večeře: vajíčko, sýr, trocha šunky, zelenina

aerobka - dnes návštěva, takže to moc nevidím. Možná se hecnu večer a vyrazím na kratší půl hodinový běh. Na kolo objednávám držák na moji čelovku led lenser 14.2. - než mít milion různ ých zařízení, tak použiji tu čelovku jako světlo na kolo. Výkon to má jak světlomet u felicie, takže na kolo dobrý:o)

Blížím se cíli srazit hmotnost pod 92 kg, která je bohužel v ČR stále indikátorem nadváhy na mých 192 cm (nehledě k tomu, že mých cca 11 % tuku snad nadváha není, tak ta kila v tabulkách lékařů nadváhu znamenají).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so říjen 07, 2017 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...tak nakonec 15,5 km na kole v bahně v lese i s dcerkou. Ona nadšená, oba špinaví od hlavy k patě - spokojenost:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: so říjen 07, 2017 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:

Blížím se cíli srazit hmotnost pod 92 kg, která je bohužel v ČR stále indikátorem nadváhy na mých 192 cm (nehledě k tomu, že mých cca 11 % tuku snad nadváha není, tak ta kila v tabulkách lékařů nadváhu znamenají).


Ja byl pred 2 mesici na pracovni prohlidce, ktera je 1x za rok, doktor na me koukl, vy asi cvicite, mych 118kg na 184cm vubec neresil a jeste me predepsal leky na uvoleni zad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2017 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obvoďákovi je to taky fuk, tohle ale není obvodní lékař.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Deadlift - sehr lieber Übermensch Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: