Domácí posilovna



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Domácí posilovna  Úvodní stránka -> Ronnie.cz -> Domácí posilovna
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frank Castle


PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2021 2:47 pm    Předmět: Domácí posilovna Odpovědět s citátem

Zdravím všechny pumpičky,

v poslední době se docela dost zamýšlím nad tím, že bych si pořídil domácí posilovnu. Problémem ovšem nejsou ani tak finance jako spíš prostor, ve kterém bych posilovnu chtěl zařídit.
Prvním problémem je místo, jelikož jsem prostě v malém pokoji a tudíž si nemůžu pořídit žádnou plnohodnotnou klec, ale jenom stojan na dřepy, na kterém bych tedy měl odcvičit základy jako dřep, shoulderpress a bench. Nicméně standartní olympijská osa dlouhá 220 cm se mi sem nevejde, takže bych si musel koupit nějakou kratší dvou metrovou verzi. Chci se tedy zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti s těmito kratšími tyčemi a jestli jsou v pohodě. nemůžu přejít na užší průměr než 50 mm, protože už mám kotouče za docela dost peněz na 50 mm.

Další otázka je, jestli někdo z vás cvičí v bytě ve druhém patře, protože moje podlaha je odpovídající tomuhle. Nebojím se, že by podlaha neunesla třeba dřepy nebo bench na stojanu, to by mělo být v pohodě. Ale trochu si říkám, že nevím, jak vyřešit deadlift. Stačí to vyřešit nějakýma deskama a nandat na to tlumící podložky? A jaké, případně?

předem děkuju za rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2021 8:39 pm    Předmět: Re: Domácí posilovna Odpovědět s citátem

Frank Castle napsal:

Prvním problémem je místo, jelikož jsem prostě v malém pokoji a tudíž si nemůžu pořídit žádnou plnohodnotnou klec, ale jenom stojan na dřepy, na kterém bych tedy měl odcvičit základy jako dřep, shoulderpress a bench. Nicméně standartní olympijská osa dlouhá 220 cm se mi sem nevejde, takže bych si musel koupit nějakou kratší dvou metrovou verzi. Chci se tedy zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti s těmito kratšími tyčemi a jestli jsou v pohodě. nemůžu přejít na užší průměr než 50 mm, protože už mám kotouče za docela dost peněz na 50 mm.

Další otázka je, jestli někdo z vás cvičí v bytě ve druhém patře, protože moje podlaha je odpovídající tomuhle. Nebojím se, že by podlaha neunesla třeba dřepy nebo bench na stojanu, to by mělo být v pohodě. Ale trochu si říkám, že nevím, jak vyřešit deadlift. Stačí to vyřešit nějakýma deskama a nandat na to tlumící podložky? A jaké, případně?


Počas druhej vlny som cvičil v obývačke a mal som len stojany, veľkú tyč, lavičku a jednoručky:

Keď to doplníš o nejaké expandery a podobné veci, je to úplne dostačujúce vybavenie.

Čo sa týka dĺžky tyčí, sú rôzne od 120 po 220cm. Ja mám teraz z rovnakých dôvodov, aké spomínaš, 180cm. Dúfam, že link nebude nikomu vadiť https://www.insportline.sk/2876/vzpieracska-tyc-insportline-olympic-rovna-182-cm-ob-72
Tyč funguje bezva, naozaj jej nemám čo vytknúť, len pozor, úchopová časť má len 25mm priemer, čo ma zaskočilo, keď som ju kúpil. Ale inak sa nepretáča, nosnosť má dobrú, nijak extrémne nepruží, veľká spokojnosť. A bola lacná, čo ma potešilo samozrejme najviac.

A k tomu, že cvičíš "v patre". Neviem teda, aké váhy mávaš na činke, ja som na drepy dával v obývačke 190kg a to už mi prišlo malinko na hrane... Ale do 140 kilo to bolo úplne safe, pokiaľ ide o bežný panelák. Deadlift sa dá trochu utlmiť, ale susedia podo mnou tvrdili, že vnímali ani nie tak zvuk, ako skôr vibrácie. Nejebneš s tým skrátka tak, ako v gyme, no Vrstvil som to tak, že nejaká mäkká vrstva na spodok (niečo ako karimatka alebo nejaká fitness podložka) a na to príde tvrdšia vrstva. Tu sa mi oplatili gumové podložky pod pračku, o rozmere 60x60cm. Vtedy som myslím mal naložených na deadlift nejak 130 či 140 a dalo sa s tým pracovať bez toho, aby som susedov pod sebou moc vytáčal.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Domácí posilovna
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: