Doporučení trenera na jídelníček



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Doporučení trenera na jídelníček  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Doporučení trenera na jídelníček
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roby


PříspěvekZaslal: po květen 06, 2019 6:14 pm    Předmět: Doporučení trenera na jídelníček Odpovědět s citátem

Ahoj,

prosím o doporučení online trenera nebo trenera z Prahy na sestavení jídelníčku. V minulosti jsem zkoušel několik jídelníčků a několik sportovních metod, ale nic mi znatelně nepomáha.

Hledám někoho opravdu zkušeného s cenou max 4000,- na 2 měsíce.

Jsme už dost zoufalý z toho, že treneři mi prostě nedokázali zatím pomoct a to jsem dodržoval vše od nich na 100%.

Pomozte prosím

Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: st květen 08, 2019 11:54 am    Předmět: Re: Doporučení trenera na jídelníček Odpovědět s citátem

Roby napsal:
Ahoj,

prosím o doporučení online trenera nebo trenera z Prahy na sestavení jídelníčku. V minulosti jsem zkoušel několik jídelníčků a několik sportovních metod, ale nic mi znatelně nepomáha.

Hledám někoho opravdu zkušeného s cenou max 4000,- na 2 měsíce.

Jsme už dost zoufalý z toho, že treneři mi prostě nedokázali zatím pomoct a to jsem dodržoval vše od nich na 100%.

Pomozte prosím

Děkuji


Ahoj, online jídelníčky jsou často dost ošemetné. Určitě bych se vyvaroval takových tvůrců, kteří ti dají univerzální jídelníček, který dávají všem. Každý je individuální a má jiná specifika, tak je potřeba jídelníček nastavit na míru (tělesné parametry, denní režim, preference potravin, započítání aktivit...). Pokud jsi ještě neabsolvoval, tak je dobré nechat se změřit na bioimpendanční váze (in-body, Tanita), kdy ta ti ukáže množství svalů, tuku a dalších částí v těle. S těmito čísly pak lze nastavit jídelníček co nejlépe, především s hodnotou tělesného tuku (vždy se ale jedná o přibližné výpočty, kdy přesně to spočítáš jen v laboratorních podmínkách :-) ).
Dobrou volbou pak je v Praze najít kvalitního výživového poradce, který ti jídelníček nastaví osobně na míru i po předchozím změření (vyhnul bych se ale takovým poradcům, kteří ti budou vnucovat různé koktejly, tablety a podobné svoje produkty). Ideální je takový, který ti jídelníček sestaví z běžné stravy s eventuálně pár doplňky stravy (hodně z nich je bohužel jen placebo postavené na reklamě).
Takže si zkus vybrat takového, který ti bude stavět jídelníček na míru. Univerzální jídelníčky můžou zafungovat na pár jedinců, ale ne na všechny. Stejně tak ,,univerzální" jídelníčky celebrit. Když nastavuji klientům jídelníčky, tak je tvořím na míru a netroufnul bych si je odbýt, už jen pro mé čisté svědomí, univerzálním jídelníčkem.
Co se týče online trenérů, tak se mi hodně líbí třeba osoba Aleše Lamky (spolupodílel se i na aktuálním výživovém knižním bestseleru Moderní výživa), který je už celkem známou osobou ve světě fitness, a když sleduji jeho videa, tak ví, o čem mluví a mluví o výživě i tréninku rozumně. Nemám s jeho jídelníčky žádnou zkušenost, ale působí na mě přesvědčivě a s jeho názory na výživu se ztotožňuji. Ale nevím, jak přesně tvoří jídelníčky, má info na svých webovkách.
Přeji hodně zdaru, pokud jsi vyzkoušel už několik jídelníčků, tak tě určitě posunuly dál oproti jídelníčku, který jsem se díval, že jsi tu vkládal v roce 2012, ten byl hooodně kaloricky podhodnocený :-)
Měj se fajn a dobrou volbu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2019 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tve dávát někomu 4k, aby ti řekl co máš 2 měsíce jíst, to už je dobrá úchylka, za to už máš slušný žrádlo na měsíc...

Ani si nenapsal čeho chceš dosáhnout, ale jestli chceš zhubnout, tak ti poradím zadarmo:

Jestli nehubneš a chceš, tak žer míň než teď (hlavně jídla bohatého na cukry/sacharidy) !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roby


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2019 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Zrovna u Aleše Lamky se bojím, že má velkou klientelu a že to nebude tolik na míru a pod dohledem, ale ještě se na to podívám. Jinak nejsem úplně nováček být klientem u trenerů a vím, co hledám. Jen jsem žádal o pomoc i zde. Doporučuješ dobrého výživového poradce a já hledám právě konkrétní osoby.


Co se týče ceny..... za poslední 3 roky jsem zkusil opravdu hodně jídelníčku a hodně trenerů, ale výsledky nikde. Takže zpráva o tom ať žeru míň je opravdu bezpředmětná. Když mi zatím nikdo nepomohl, tak prostě jsem v situaci, že se musí zaplatit opravdu kompetentní osoba.

A ano, chci dosáhnout redukci váhy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2019 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aleš Lamka, joaha...

Zkoušel sis za ty tři roky také sám něco přečíst, uvařit a třeba i cvičit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2019 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roby napsal:
Děkuji za odpověď. Zrovna u Aleše Lamky se bojím, že má velkou klientelu a že to nebude tolik na míru a pod dohledem, ale ještě se na to podívám. Jinak nejsem úplně nováček být klientem u trenerů a vím, co hledám. Jen jsem žádal o pomoc i zde. Doporučuješ dobrého výživového poradce a já hledám právě konkrétní osoby.


Co se týče ceny..... za poslední 3 roky jsem zkusil opravdu hodně jídelníčku a hodně trenerů, ale výsledky nikde. Takže zpráva o tom ať žeru míň je opravdu bezpředmětná. Když mi zatím nikdo nepomohl, tak prostě jsem v situaci, že se musí zaplatit opravdu kompetentní osoba.

A ano, chci dosáhnout redukci váhy

https://www.facebook.com/MichalRichterVyziva/, na tomto foru jako eSko. Je to člověk, co se o výživu skutečně zajímá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2019 6:47 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, no s velkou klientelou Aleše Lamky máš pravdu, asi ji bude mít rozsáhlejší. Je otázka, jestli ví, kolik klientů zvládne kvalitně podporovat, a kolik už je nad jeho možnosti. Těžko říct. Pokud nevyzkoušíš nebo ho alespoň neoslovíš s dotazem, tak to nezjistíš.

Michala Richtera bych určitě taky doporučil - měl blok o výživě, když jsem si dělal přes Ronnie trenérský kurz a dobře se poslouchal. Věděl, o čem mluví. I tady, když přispívá, tak se se všemi jeho názory ztotožňuji (což samozřejmě neznamená, že jsou tím pádem automaticky dobře :-) ). Ale je to studovaný člověk v oboru a rozumí tomu do hloubky.

Souhlasím Roby s tvojí reakci o bezpředmětnosti vyjádření Spazika, že jestli nehubneš, máš ,,žrát" méně. S tímto tvrzením bych úplně nesouhlasil, je trochu zavádějící (i když v jiných diskuzích s vícero jeho názory i souhlasím :-) ). Nevím, jak aktuálně jíš oproti jídelníčku z roku 2012, ale tam byl právě už od pohledu asi problém opačný, že jsi jedl naopak hodně málo, nejspíš hluboko pod bazálním metabolismem a tím pádem si zpomaloval metabolismus. Tudíž bylo tělo nevyživené a naopak si ukládalo do zásoby, než aby hublo. Z praxe mám vypozorováno, že naopak je u hodně lidí potřeba je rozjíst, kdy jedli málo a přibírali (samozřejmě i se změnou skladby potravin).
A omezení jídel bohatých na cukry/sacharidy taky není úplně potřeba. Záleží, z jakých zdrojů sacharidy pochází, když jsou převážně komplexní, tak v tom problém nevidím. Hlavním kritériem je dosáhnout přiměřené negativní energetické bilance, ale z kvalitních potravin (ne z pizzy a hamburgerů :-) ).

Nedivím se tomu, že Roby tápe v tom jak zhubnout. Já v otázkách výživy hodně dlouho tápal, protože se na mě ze všech stran valily různé informace, které byly dost často protichůdné a defacto mi nic moc užitečného neřekly. Myslel jsem si, že dělám vše dobře a pak jsem zjistil, že jsem žil v totálních nesmyslných přesvědčeních (nevěděl jsem např. skoro nic o energetické bilanci a jak ji optimálně zjistím. Věřil jsem např. klasickému mýtu "však to vycvičím v posilovně" :-) ). Že se v tomto konečně jakžtakž orientuji, můžu říct až za poslední rok, kdy jsem absolvoval kurz poradce pro výživu a dál se v tomto hlouběji vzdělávám ze zdrojů, které nejsou nesmyslné (i tak je tato oblast tak široká a hluboká, že je ještě spousta věcí k učení se :-) ). Takže v dnešní době přemíry informací se vůbec nedivím, že v tomto někdo tápe :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2019 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to zavádějící, ale míň žrát a víc se hýbat funguje vždycky :-)

Jinak obecně proteinových jídel, zeleniny a "zdravého tuku" můžeš v zásadě valit kolik chceš (maso, vejce, mléčné výrobky, kvalitní oleje, ořechy, ryby).

A pak jde jen o to si hrát se sacharidama - snižít celkově a/nebo dělat vlny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2019 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Od Lamky bys dostal ctrl c ctrl v. Ale podle mě není těžké si přečíst pár informací názorů od lidí atd. Důležitý je, že v posilování či zdravém životním stylu kdy chceš cvičit celý život platí že méně je vždy více. Třeba bílkovina uvádí se 1.7 až 2.5g na kg váhy někdo dokonce píše 3 a já jsem třeba zastánce 1.7 a v tréninkové dny třeba až těch 2.1g protože stravování bílkoviny je pro tělo náročný proces a z dlouhodobého hlediska být třeba na 2.5 není ideální. Ale těch názoru se různí budou se s tebou lidi hádat, že dokud nemáš alespoň 2.5 až 3 tak nerosteš atd. Ale já nevím žijeme kolem 70 let když 1 rok ztratíš experimentovanim, že si budeš věci zkoušet na sobě sám. Tak podle mě o nic nepřijdeš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2019 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Je to zavádějící, ale míň žrát a víc se hýbat funguje vždycky :-)

Jinak obecně proteinových jídel, zeleniny a "zdravého tuku" můžeš v zásadě valit kolik chceš (maso, vejce, mléčné výrobky, kvalitní oleje, ořechy, ryby).

A pak jde jen o to si hrát se sacharidama - snižít celkově a/nebo dělat vlny.

Často s tebou souhlasím, ale tady hluboce ne. Po čem se asi nedá nabrat je dieta složená z nepříliš tučného masa a zeleniny. Ale jinak? Ořechy jsou hodně kalorické (garantuji ti, že jen z ořechů lze nazobat klidně 1 500 kcal) a mléčné výrobky se většinou doslazují (většina z nás nenavštěvuje SM salony a nejí bílé jogurty)
Co se pohybu týče, záleží na věku. Čím je člověk starší, tím je důležitější jídlo.
Je lepší ho poslat za eSkem, než mu dávat obecné rady, které už čte několik let. Dle mého názoru, hubnutí většinou není o nedostatku informací, ale o nedostatku disciplíny a motivace. A i tohle je věc, se kterou by měl poradce být schopen pracovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Doporučení trenera na jídelníček
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: