Ektomorf - jídelníček



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ektomorf - jídelníček  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Ektomorf - jídelníček
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bross


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 8:18 pm    Předmět: Ektomorf - jídelníček Odpovědět s citátem

Čau, chtěl bych od vás menší radu. Chtěl bych začít cvičit jelikož kecy od každýho jak nejím a ostatní věci mne nebaví poslouchat už tak sem se rozhodl. Ale jelikož jsem ektomorf tak nevím jak s jídelníčkem. Chci od někoho prosím radu jak stručně jídelníček. Prosím berte v potaz že jsem student a stále mi doma vaří otec nebo máma a nemůžu si nějak extra vybírat co chci k jídlu. Tak jestli je něco v nějakém né extra drahém finančním rozsahu.

16 let 60,5kg 178 cm
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bross


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Snídaně (7:00)
Škola ve většině případů začíná v 8 hodin, takže asi nejčastější čas, kdy většina studentů snídá, bude kolem sedmé hodiny ranní. K snídani bych doporučil. Samozřejmostí je, že pokud máte k dispozici např. corn flakes nebo musli, tak je můžete použít :) Ke snídani bych zařadil i nějaký multivitamín.
a) 300ml odtučněného mléka + 100g ovesných vloček (10g bílkovin, 80g sacharidů) 5+3= 8kč
b) 5 bílků + 1 žloutek + 100g ovesných vloček (21g bílkovin, 65g sacharidů) 15+3= 18kč


Svačina (10:00 - 11:00)
Zde jsem se snažil, aby jídlo bylo trochu méně nápadné, než jaké jsem nosil třeba já (rýži s masem). U svačiny je trochu složitější určit hodnoty a cenu celozrnného rohlíku, proto se to může v reálu lišit, ale snad alespoň přibližné hodnoty pomohou.
a) 180g cottage sýr + celozrnný rohlík (25g bílkovin + cca 61g sacharidů) 17+8= 25kč
b) tuňák ve vlastní šťávě + 10 kusů Racio chlebíků (30g bílkovin + 70g sacharidů) 20+12= 32kč


Oběd (13:00 - 14:00)
1A) Nejlevnější volbou bude nejspíš oběd ve školní jídelně. Zde se snažte volit jídla s masem. Přílohu nejlépe rýži, brambory nebo těstoviny.
a) tuňák ve vlastní šťávě + 100g rýže (30g bílkovin + 82g sacharidů) 20+4= 24kč
b) 150g kuřecího masa + 120g rýže= 1 sáček (30g bílkovin + 100g sacharidů) 20+4= 24kč
Cenově vyjdou obě volby nastejno, rozdíl je jen v tom, že maso si musíte vařit, což může být pro někoho problém, proto bude volit nejspíše možnost a.

Jídelníček vhodný pro studenty
Svačina (minimálně hodinu až 2,5 hodiny před tréninkem)
Pokud chodíte na trénink kolem 18:00, měli byste svačit asi v 16:00 hodiny.
a) 300ml odtučněného mléka + 6 kusů Racio chlebíků (10g bílkovin + 56g sacharidů) 5+7= 12kč
b) 300ml odtučněného mléka + 60g piškotů (10g bílkovin + 60g sacharidů) 5+10= 15kč
c) 150g kuřecího + 80g rýže (30g bílkovin + 65g sacharidů) 20+3= 23kč


Po tréninkové jídlo (ihned po tréninku)
a) 2 banány (uvažuji hmotnost jednoho banánu 150g) (50g sacharidů) 12kč
b) 25g 80% proteinového koncentrátu nebo 35g 60% proteinu + 30g maltodextrinu (21g bílkovin + 30g sacharidů) cca 14+3= 17kč
b) 40g 80% proteinu nebo 50g 60% proteinu + 30g maltodextrinu (30g bílkovin, 30g sacharidů) cca 23+3= 26kč
Jako 80% protein jsem při výpočtech ceny použil Elite Whey Protein od firmy Dymatize, který považuji za výborný.


Večeře č. 1 (po příchodu domů z posilovny)
a) tuňák ve vlastní šťávě + 60g rýže= půl sáčku (30g bílkovin + 50g sacharidů) 20+2= 22kč
b) 150g kuřecího masa + 60g rýže= půl sáčku + zelenina (30g bílkovin + 50g sacharidů) 20+2= 22kč


Večeře č. 2 (před spaním)
a) 250g tvaroh měkký nízkotučný (30g bílkovin) = 12kč.
Na noc je nejlepší volbou tvaroh, protože díky jeho obsahu kaseinu zabere jeho trávení delší času a pokryje potřebu vašeho těla po několik hodin, zatímco vy spíte.

Jídelníček vhodný pro studenty
Závěr

Pokud byste volili nejlevnější variantu a), tak celkový součet vychází na 116kč při obsahu 105g plnohodnotných bílkovin (součet všech bílkovin je ale 135g) a 380g sacharidů.
Varianta b) vychází na trochu více peněz, ale zase za těch 140kč dostanete 172g plnohodnotných bílkovin, což je více než 2g/kg pro 80kg jedince. Množství sacharidů je přibližně stejné jako v případě a). Podle mého názoru je tento jídelníček na vysoké úrovni.

Zde je jeden co jsem našel. Prosím kdyžtak pak něčí názor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jedna vec je neco napsaneho na papire a druha je bezny zivot. nelze vzit nejaky jidelnicek napsany na intetnetu a ordinovat to na sebe. Kazdy vazi jinak, ma jiny somatotyp, jinou fyzickou aktivitu behem dne atd. Takovym jidelnickem se muzes inspirovat, ale to je tak vsecko. Kazdy ma jine chute a je zbytecne do sebe soukat vlocky jen proto, ze to psali v nejakem clanku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevim, víceméně bych byl jen o tuňáku nebo kuřecím a pokud např. bereš cenu tuňáka jako 20 korun, tak to bych si moc iluze nedělal. Neříkám kupovat rio mare za 70, to ani náhodou, ale tohle už je cena snad jen té drti, která už ani ty bílkoviny v takové míře zdaleka nemá (nemluvě o původu)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ektomorf - jídelníček
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: