FILIPINO COMBAT SYSTEM PRAHA


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - FILIPINO COMBAT SYSTEM PRAHA  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> FILIPINO COMBAT SYSTEM PRAHA
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Znáte některý z názvů Kali Arnis Escrima a víte co se tam cvičí ?
Ano
57%
 57%  [ 8 ]
Ne
28%
 28%  [ 4 ]
Možná
14%
 14%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Kuntao


PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 11:08 am    Předmět: FILIPINO COMBAT SYSTEM PRAHA Odpovědět s citátem

Od října 2010 se v Praze vyučuje FCS Kali. Je založeno na studiu filipínských bojových umění se zbraněmi i bez nich.Zakladatelem je Ray Dionaldo přezdívaný "King of Kerambit"

FCS Kali
Út - Čt / 20h-22h / Bílá 1 / Praha 6
www.modernarnis.blog.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Martin.L


PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Parkrat jsme byl v Kosa gymu na Modern Arnis a musim rict ze to za moc nestalo. Tak treba todle bude lepsi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuntao


PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 10:12 pm    Předmět: FCS - Modern Arnis Odpovědět s citátem

Modern Arnis má velký úspěch v Německu.Je to opravdová encyklopedie technik,která člověka technicky posune opravdu daleko.Když se tomu člověk věnuje pořádně tak to opravdu funguje a ten rozhled co se týče zbraní i neozbrojené sebeobrany je opravdu veliký a mnoho lidí tady za stejné informace platí násobky peněz.
Většina lidí v ČR,ale vyžaduje polovojenský jednoduchý dril a zvládnutí základů s teleskopem nebo nožem.Nikdo nemá na nic čas a všechno honem.Proto se na první pohled může zdát,že Modern Arnis není pro každého.Rozvoj Krav Magy a bojových sportů mi dává za pravdu.
Filipino Combat System je mezi tím.Na jedné straně obsahuje geniální techniky a principy a na druhé je jednoduše strukturovaný,takže je dost času na pořádné procvičení.Jednoduché principy se snadno přenáší z tyče na teleskop,nebo nůž a neozbrojený boj.Cvičí to fajn lidi a to je hlavní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Martin.L


PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No treninky co jsem zazil ja byly spis na bazi kickboxu, ale bylo to takove nejake meke. Kdyz ten trenink porovnam s muay thai tak je to co se narocnosti tyce uplne nekde jinde.

Ale verim ze todle co popisujes muze byt velice prinosne. Myslis ze se to da rozume trenovat v kombinaci s muay thai nebo je na to potreba vice soustredeni/treninku v tydnu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuntao


PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím,že kombinace s MT je naprosto dokonalá a v zahraničí jsou i kluby,které to tak cvičí.

Kickboxerské techniky jsou hlavně jako doplněk k Panantukanu, který rukavice nepoužívá.Ale hlavní síla fma jsou zbraně.Můžeš makat jak chceš tvrdě,ale stěží budeš mít na někoho kdo je na tom geneticky líp a nebo má čas cvičit víckrát týdně.S nožem se může ubránit i 50Kg prcek a nemyslím,že by muselo dojít na nejhorší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Kuntao


PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kromě Panantukan /box/ se cvičí i Mano Mano

http://www.youtube.com/user/MAPraha?feature=mhum
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Kuntao


PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Hammer_Fist


PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

co keby ten druhy nemal o 15kg menej a branil sa?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zonaxxx


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hammer_Fist napsal:
co keby ten druhy nemal o 15kg menej a branil sa?

mal by zlomenú ruku :D mi to príde dosť vtipné, že mu ju neustále vytáča do všetkých strán..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuntao


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hammer_Fist napsal:
co keby ten druhy nemal o 15kg menej a branil sa?


1.Ubrání se a boj pokračuje jinak.
2.Ubrání se páce,ale bude vmanévrován do jiné polohy,kde boj pokračuje.
3.Natáhne si svaly nebo urve úpony a bude se mu hůře bojovat.
4.Bude vmanévrován do překážky /stůl,zeď/,kde se zraní.
5.Bude kontrolován po určitou dobu.
6.Dojde k zlomenině.
7.Další varianty.
8.Já udělám tohle a on udělá tamto,já tedy udělám jiný a on zase udělá jiný,já udělám toto,ale on zas to atd...........on je těžší já rychlejší on je silnější já zase chytřejší,on je silnější já zas mám nůž atd....co kdyby,tak tohle,a kdyby tak tamto a kdyby přece,tak chyby

Páky jsou sice diskutabilní,ale nestojí na nich celé umění.V MMA je grappling taky o páčení.Co funguje na zemi,může fungovat i ve stoje.Drilovat se všude a když partner klade velký odpor buď se zraní nebo je po drilu,to dá rozum.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Kuntao


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zonaxxx napsal:
Hammer_Fist napsal:
co keby ten druhy nemal o 15kg menej a branil sa?

mal by zlomenú ruku :D mi to príde dosť vtipné, že mu ju neustále vytáča do všetkých strán..


Je to hra na poznávání biomechaniky těla.Následují drily,kde se partner brání a prakticky všechny páky neguje,ale potom dril zase pokračuje pákou na negovanou páku atd.Nejde o sebeobranu ani budoshow,ale studium.Studium může být i vtipné a zábavné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Hammer_Fist


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nic v zlom, ale podla mna by si fyzicky rovnocenneho supera do paky z uderu nedostal...grappling je preto uspesny lebo je na zemi a tazsie sa z pak uteka, v postoji sa ta paka na hadzuje fakt tazko,...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuntao


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Páčení je jen velmi malá část systému,ale když se o nich začneme bavit,tak zjistíš, že to není tak jednoduché. Jsem si vědom,že páky fungují za určitých okolností,ale neznamená to,že nefungují.Dost často je lidé neumí použít,protože neznají vstupy a nebo si to představují jako budoshow.Některé páky ani nejsou vidět a něco ani nejsou páky,ale vychýlení nebo trhání.Často také slouží k tomu,aby se druhý pustil a to už je sebeobrana sama.Nepředstavuj si páčení jako dva lidi co se přetlačují.Páka může trvat několik setin sekundy a pak už není.
Věc sama o sobě je,že jakmile lidé z MMA,Krav Maga atd. /o těch se moc nepochybuje/ učí sebeobranu,tak se pákám ve stoje nevyhnou.Setkal jsem se s páčením ve stoje snad ve všech stylech,kde se kromě sportu učila sebeobrana.Platí to i o street defence a nebo armádních systémech.Konec konců ty drily,které jsou na videu vytvořil člověk,který léta učil MMA ve Francii a má za sebou ty nejlepší učitele MT,Savate,Kickbox,Jiujitsu atd.Některé páky jsem ho viděl předvádět na Thaiboxerech a dost úspěšně.Nechci nikoho přesvědčovat,že páky fungují,ale aby jste tak snadno něco neodmítali, když vám to nefunguje.To,že vás to nezajímá nebo to necvičíte neznamená,že to musíte okamžitě odsoudit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marky V.


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsem žádnej odborník na MA. Jenom asi tři roky karate a pak dlouhý léta relativně poctivý trénink policejní sebeobrany. Ale tyhle legrační páky a tanečky, to mě docela pobavilo. Mám za sebou desítky, možná stovky konfliktů a moc dobře z praxe vím, že v reálu je to dost jinak. Nasazovat tyhle páky stokilovýmu opilými zedníkovi, to bych chtěl vidět.
Vůbec tu nechci nikoho urazit nebo zesměšnit a už vůbec tu nechci rozpoutávat pubertální hádku na téma "který bojový umění je nejlepší", uznávám všechny, kdo něco umějí, ale osobně prostě na tyhle páky a podvolený sparringy v praxi nevěřím.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badevil


PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pochybuju ze dobrymu boxerovi co by na neho vysypal nejakou trojku uderu by tu ruku vubec chytil, natoz aby mu dal paku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - FILIPINO COMBAT SYSTEM PRAHA Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: