Hlad = katabolismus ?

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hlad = katabolismus ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Hlad = katabolismus ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merle56

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2019 8:09 pm    Předmět: Hlad = katabolismus ? Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Jím 3x denně (snídaně, oběd, večeře) jelikož mi to tak nejvíce vyhovuje. Snažím se nabírat svaly (takže jím více kalorií než je výdej) a mám to rozdělené nějak rovnoměrně mezi ty jídla, aby každé mělo bílkoviny/tuky/sachry a +- stejný počet kcal. Večer, když sním poslední jídlo (večeři) tak jsem najezený, nemám hlad ani chutě, prostě pohoda , ale mezi jídly mám občas hlad (např. dám snídani, potom jezdím vlakem, chodím po městě atd.) a chytne mě hlad, ale další jídlo mám třeba až za 1-2 hodiny. Otázka teda je, jestli něčemu vadí to, že prostě budu mít třeba 2 hodiny hlad a budu čekat na další jídlo, zda to nějak nevadí růstu svalů, nebo je lepší prostě když je hlad něco sníst ???

PS:. jak říkám, ve finále za den ty kalorie příjmu, jde mi jen o ten interval mezi jídly kdy mám hlad, jestli to nevadí ... díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2019 2:10 am    Předmět: Re: Hlad = katabolismus ? Odpovědět s citátem

Merle56 napsal:
Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Jím 3x denně (snídaně, oběd, večeře) jelikož mi to tak nejvíce vyhovuje. Snažím se nabírat svaly (takže jím více kalorií než je výdej) a mám to rozdělené nějak rovnoměrně mezi ty jídla, aby každé mělo bílkoviny/tuky/sachry a +- stejný počet kcal. Večer, když sním poslední jídlo (večeři) tak jsem najezený, nemám hlad ani chutě, prostě pohoda , ale mezi jídly mám občas hlad (např. dám snídani, potom jezdím vlakem, chodím po městě atd.) a chytne mě hlad, ale další jídlo mám třeba až za 1-2 hodiny. Otázka teda je, jestli něčemu vadí to, že prostě budu mít třeba 2 hodiny hlad a budu čekat na další jídlo, zda to nějak nevadí růstu svalů, nebo je lepší prostě když je hlad něco sníst ???

PS:. jak říkám, ve finále za den ty kalorie příjmu, jde mi jen o ten interval mezi jídly kdy mám hlad, jestli to nevadí ... díky

Ahoj, vadit by to ničemu moc nemělo. Hlavní je, tak jak píšeš, přijmout víc energie než vydáš, což splňuješ. Je pak na zvážení, jestli ti hlad v něčem vadí nebo ne, popř. do jaké míry je silný (možná to může mít lehce vliv na hladinu kortizolu, který je katabolický, ale je to i individuální). Klidně bych to řešil lehkým ubráním z některého hlavního jídla a přidáním drobné svačinky. Nebo se zkus podrobněji podívat na svůj jídelníček a podívat se, jestli v něm máš v jednotlivých třech jídlech dostatek bílkovin, vlákniny a komplexních sacharidů, kdy tyto tři složky, pokud jsou kvalitně nastavené, ti zvýši pocit nasycení po delší dobu a mohly by eliminovat pocity hladu mezi jídly.
deiw

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2019 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak psal pajinaa, chtělo by se to podívat na to, jak máš složena ta jídla.
Já i v dietě to mám tak, že k hladu se víceméně nedostanu - mám dostatek proteinu, zeleniny, vlákniny, pokud sacharidy, tak jsou s nízkým glykemickým indexem.

Pokud jsi v přebytku kalorií, neměl by být problém nastavit to tak, aby tě 3 jídla denně zasytily bez pocitu hladu.

Druhá varianta je ubrat z jídel pár kalorií, a využít to na 1-2 menší svačinky mezi jídly.

Rychle na stránku:

Přejdi na: