Jídelníček - nechci plýtvat časem, proto prosím o zkušenosti


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jídelníček - nechci plýtvat časem, proto prosím o zkušenosti  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jídelníček - nechci plýtvat časem, proto prosím o zkušenosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DDvorak


PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 6:13 pm    Předmět: Jídelníček - nechci plýtvat časem, proto prosím o zkušenosti Odpovědět s citátem

Zdravím, po přečtení všech pravidel pro začátečníky, apod., jsem vyrozuměl, že chci-li zkontrolovat jídelníček, pak ho vložím do této sekce, jestli jsem to pochopil špatně, tak jsem hňup, přesto mi ho prosím zkontrolujte:

Ad1. jídleníček jsem si sestavoval sám, řídíl jsem se radami na fóru a články na Ronnie.cz, uvítám cokoliv, co my vy - zkušenější, doporučíte

Info o mně: 179 cm a 76kg
- cílem je nabrat hmotu (nejlépe svalovou)
- mám 76kg a chtěl bych 80kg - cvičím 5x týdně
- 2x týdně sauna, 1x týdně solárko, 1x za měsíc sportovní masáž - teď jsem na ní byl poprvé (nevím jakou to hraje roli, ale raději píšu)

Snídaně:
100g müsli + mléko + banán
2ks vajíčko

1. svačina: (vždy volím jen jednu z variant)
1 varianta - cottage + černé pečivo (nebo rýžové chlebíčky)
2.varianta - 140 g tuňák + černé pečivo (nebo rýžové chlebíčky) - v průběhu rána a dopoledne cpu ovoce –

Oběd: 150g kuřecího masa + rýže (jeden pytlík)
- v průběhu odpoledne cpu zeleninu –

2. svačina
1 varianta - cottage + černé pečivo (nebo rýžové chlebíčky)
2 varianta - 140 g tuňák + černé pečivo (nebo rýžové chlebíčky)
3 varianta - rýže s ovocem
4 varianta - 250g tvarohu + rýžové chlebíčky

Po tréninku: (cvičím od 8:30 nebo odpoledne) - nevím jestli to hraje roli
2ks banány + protein (Delight)

Večeře:
150g kuřecího masa + rýže (jeden pytlík)
2ks vajíčka

Před spaním:
150 g tvarohu (hodím se do něj piškoty 14ks)
Night protein

Vitamíny: Betakaroten, Zinek a multivitamin a multimineral
Pokud postrádáte něco, abyste aspoň povrchně mohli posoudit můj jídelníček, tak mi to prosím napište. Moc si cením Vašeho času, který mi případně věnujete

Ještě jednou mnohokrát díky..


Naposledy upravil DDvorak dne čt únor 27, 2014 1:59 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DDvorak


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před spaním jsem ještě začal užívat Night protein.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela dobrý, akorát ráno místo musli bych zařadil vločky. Počítám s tím že ty musli budou s kvalitou o ničem...
Před spaním klidně nedávej nic a nebo když už tak jedno z toho co tam máš. Spočítej si za den bílkoviny, ale takhle když jen tak kouknu, tak jich tam máš až až. Drž hodnotu 1,7 - 2g max.
_________________
„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“
„Nezáleží na tom čím jsi, ale kdo jsi"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DDvorak


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2014 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spam - děkuji za odpověď. Vločky - světe div se, jsem v Bruselu bohužel nenašel, takže jsem musel zvolit Müsli.. Ještě půjdu do nějákého krámu se zdravou výživou, ale ptal jsem se už v Lidl a Cora (zdejší největší hypermarket) prodavačů a nemají.. Moc děkuji :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 4:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to neni mozny.. ovesny vlocky jsou k dostani i na druhem konci sveta
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bara


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši,vůbec nechápu důvod nahrazovat musli vločkami.To je podle mě přesně naopak,protože do prémiových musli se nejen vybírají nejlepší tříděné vločky a čistí se,ale je tam i dost jiných prospěšných věcí jako ovoce a ořechy.Takže já doporučuji kvalitní musli a vločky nechte koním
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bara napsal:
Hoši,vůbec nechápu důvod nahrazovat musli vločkami.To je podle mě přesně naopak,protože do prémiových musli se nejen vybírají nejlepší tříděné vločky a čistí se,ale je tam i dost jiných prospěšných věcí jako ovoce a ořechy.Takže já doporučuji kvalitní musli a vločky nechte koním


vzhledem k tomu, kolikrát to tu řešili....čekej, že někdo napíše něco ve smyslu "je to zpražený cuk" :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bara napsal:
Hoši,vůbec nechápu důvod nahrazovat musli vločkami.To je podle mě přesně naopak,protože do prémiových musli se nejen vybírají nejlepší tříděné vločky a čistí se,ale je tam i dost jiných prospěšných věcí jako ovoce a ořechy.Takže já doporučuji kvalitní musli a vločky nechte koním

To si do těch vloček radši hodím svoje ořechy a ovoce, o kterých vím, že nejsou žluklý, plesnivý apod. A o těch vločkách v musli, to máš nějak potvrzené, že se vybírají nejlepší tříděné vločky, nebo to píšou na obalu? :D Už jednou jsem se na tohle ptal myslím v logu poníka kde byla řeč o tom musli z lidlu (který je fakt dobrý) a někdo to smazal...
Nijak nachci vyvracet to co píšeš, ale zajímalo by mě na základě čeho seš si tak jistý, že v musli jsou ty nejlepší vločky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bara


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Bara napsal:
Hoši,vůbec nechápu důvod nahrazovat musli vločkami.To je podle mě přesně naopak,protože do prémiových musli se nejen vybírají nejlepší tříděné vločky a čistí se,ale je tam i dost jiných prospěšných věcí jako ovoce a ořechy.Takže já doporučuji kvalitní musli a vločky nechte koním

To si do těch vloček radši hodím svoje ořechy a ovoce, o kterých vím, že nejsou žluklý, plesnivý apod. A o těch vločkách v musli, to máš nějak potvrzené, že se vybírají nejlepší tříděné vločky, nebo to píšou na obalu? :D Už jednou jsem se na tohle ptal myslím v logu poníka kde byla řeč o tom musli z lidlu (který je fakt dobrý) a někdo to smazal...
Nijak nachci vyvracet to co píšeš, ale zajímalo by mě na základě čeho seš si tak jistý, že v musli jsou ty nejlepší vločky

Na základě kontrol kvality v určitých renomovaných firmách,jejichž výrobky si kupuju a zde zmiňuju.Já nekupuju podle ceny,ale kvality a pokud by sis ho dělal sám,tak musíš koupit nej vločky,což jaksi nevím kde,protože ty za 14 korun jsou odpad.Ořechy a sušený ovoce je taky drahý.A pokud chceš odpověď i na zbytek včetně procesu čištění,tak se zajeď podívat do nějaké kvalitní výroby,protože já tam byla je to velmi zajimavý.A tam i uvidíš sorty vloček a rozdíly v kvalitě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Riku


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 9:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem chtěl vědět :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spam napsal:
Docela dobrý, akorát ráno místo musli bych zařadil vločky. Počítám s tím že ty musli budou s kvalitou o ničem ...
Před spaním klidně nedávej nic a nebo když už tak jedno z toho co tam máš. Spočítej si za den bílkoviny, ale takhle když jen tak kouknu, tak jich tam máš až až. Drž hodnotu 1,7 - 2g max.

Kdyby ty musli byly kvalitní, sypané bez přidaných sraček, proč ne...
_________________
„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“
„Nezáleží na tom čím jsi, ale kdo jsi"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli je snídaně / oběd / večeře jen jeden typ, jak se může zdát, tak to dlouho nevydržíš. Jsou potřeba nějaké adekvátní variace, aby to bylo nutričně ok, ale současně chutnalo aspoň trochu jinak. Základ je umět trochu vařit - vím, o čem mluvím, taky se to s velkýma obtížema učím "za pochodu".

Maso bych rozhodně neomezoval jen na kuřecí a tuňáka. Sám to dělám, protože je to jednoduchý a má solidní tabuilkový parametry. Ovšem kuřecí je dnes často low-end maso, to nejlevnější na výrobu. Kvalita nic moc. Rozhodně ne na denní velkou konzumaci. Zkus i hovězí, krůtí, jiné ryby (třeba pstruh) a třeba i netučné vepřové.

Přílohy to samé. Nebát se občas dát celozrné těstoviny či brambory.

Ještě nevyužívaš "modlu" řady lidí zde - tvaroh. Nevím teda jestli tento vcelku regionální český produkt v Bruselu seženeš. Cottage je koneckonců dost podobný. Pak ještě používám syrečky, to by tam měli mít z Německa pod názvem syrovátkový sýr.

Cvičení 5x týdně mi přijde až moc. Kolik ti je, můžu-li se zeptat? Mě je 35 a už bych to nedal. Dřív jsem jel 2+2 a i to bylo celkem záhul na regenraci.

Během cvičení brát amina (aminokyseliny, nejlépe BCAA), min. tak 5g během tréningu a 5g hned po něm. Nejsou levné, ale máš-li na to, dávej klidně i 10/10... nebo i před. Zkazit se tím nic nedá, max. ty peníze.
Banán se fajn, ale co jsem četl, je jako rychlý cukru po tréninu lepší Glukopur.

Večer ještě Glutamin na regenraci, možná něco na klouby.

Tolik moje amatérské názory, snad nekecám vyložený kraviny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Air_force_one


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám podobnou otázku a nechci zakládat nové téma.

Je mi 24 let, měřím 184 cm a momentálně vážím 75 kg. Chtěl bych se zeptat ohledně jídelníčku a suplementace.

Můj týden vypadá takto :

Pondělí : MMA + Thajský box (celkem 2,5 hodiny)
Úterý : Kruhový trénink (velice intenzivní hodina)
Středa : MMA + Thajský box (celkem 2,5 hodiny)
Čtvrtek : Kruhový trénink (velice intenzivní hodina)
Pátek : MMA + Thajský box (celkem 2,5 hodiny)
Sobota : Silový trénink ( základní cviky + cviky s KB)
Neděle : volno

Jídelníček

Snídaně : 150g vloček (lžička kakaa, kokosu a arašídového másla) + 2x vejce + ovoce + káva
Svačina : 2x slunečnicový chléb + 50g šunka (vepřová 95%), sýr (eidam 20% - též 50g), zelenina + čaj
Oběd : 120g rýže + 150g (střídám hovězí, vepřové, krůtí kuřecí, ryby) masa + zelenina
Svačina : 250g hollandi a + 50g vloček + ovoce + káva
TRÉNINK (po tréninku nic nejím, max banán a hodinu poté následuje večeře - zde je asi chybný krok)
Večeře : 100g rýže + 150g masa + zelenina (pdoobné jako oběd)
Poslední jídlo : 125g tvarohu + 2x vejce

Denně cca 180g bílkovin, 400-450g sacharidů a cca 90g tuků

Mým cílem není být obrovský obalený kulturista, ale trochu svalové hmoty bych chtěl nabrat , abych zlepšil postavu. Proto se chci zeptat jestli je nutné zařadit suplementaci (hlavně tedy asi po tréninku), když dodržuji už tak podle mě správný jídelníček?. Říkám si jestli přidat na jídle? A jestli zařadit potréninkový nápoj tak jestli raději protein (180g přes den se mi zdá až až...) nebo gainer s vyšším obsahem bílkovin (teď je v akci GO PRO 30) a k tomu creatin????
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DDvorak


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Jestli je snídaně / oběd / večeře jen jeden typ, jak se může zdát, tak to dlouho nevydržíš. Jsou potřeba nějaké adekvátní variace, aby to bylo nutričně ok, ale současně chutnalo aspoň trochu jinak. Základ je umět trochu vařit - vím, o čem mluvím, taky se to s velkýma obtížema učím "za pochodu".

Maso bych rozhodně neomezoval jen na kuřecí a tuňáka. Sám to dělám, protože je to jednoduchý a má solidní tabuilkový parametry. Ovšem kuřecí je dnes často low-end maso, to nejlevnější na výrobu. Kvalita nic moc. Rozhodně ne na denní velkou konzumaci. Zkus i hovězí, krůtí, jiné ryby (třeba pstruh) a třeba i netučné vepřové.

Přílohy to samé. Nebát se občas dát celozrné těstoviny či brambory.

Ještě nevyužívaš "modlu" řady lidí zde - tvaroh. Nevím teda jestli tento vcelku regionální český produkt v Bruselu seženeš. Cottage je koneckonců dost podobný. Pak ještě používám syrečky, to by tam měli mít z Německa pod názvem syrovátkový sýr.

Cvičení 5x týdně mi přijde až moc. Kolik ti je, můžu-li se zeptat? Mě je 35 a už bych to nedal. Dřív jsem jel 2+2 a i to bylo celkem záhul na regenraci.

Během cvičení brát amina (aminokyseliny, nejlépe BCAA), min. tak 5g během tréningu a 5g hned po něm. Nejsou levné, ale máš-li na to, dávej klidně i 10/10... nebo i před. Zkazit se tím nic nedá, max. ty peníze.
Banán se fajn, ale co jsem četl, je jako rychlý cukru po tréninu lepší Glukopur.

Večer ještě Glutamin na regenraci, možná něco na klouby.

Tolik moje amatérské názory, snad nekecám vyložený kraviny.




Moc děkuji za postřehy. Tvaroh používám před spaním 150g nebo jako svačinu 250g, to je tedy nedostatečné? Bcaa jsou tu strašně drahé, už jsem si je chtěl koupit, ale bylo mi líto peněz - asi je tedy nakonec koupím. S tím vařením si to vezmu k srdci a na víkend si koupím jiný druh masa.

Je mi 23 let, cvičím následovně: pondělí - hrudník (lehký), žádá (lehký) a trapezy
Úterý - volno, sauna
Středa - záda (těžké) triceps a lýtka
Čtvrtek - nohy (těžký) ramena a břicho
Patek - volno, sauna, solárko
Sobota - hrudník (těžký) biceps a předloktí
Neděle - nohy (lehké) lýtka a břicho

Ještě doplním, že si vedu tréninkový deník, kam si zapisuji všechna jídla a cviky, pokud to hraje roli.

Děkuji :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ten tvaroh jsem úplně přehlídl, sorry. 250g až až.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jídelníček - nechci plýtvat časem, proto prosím o zkušenosti Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: