Karpální tunely



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Karpální tunely  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Karpální tunely
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DuSkie


PříspěvekZaslal: po březen 16, 2015 12:35 pm    Předmět: Karpální tunely Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

Čeká mě operace obou rukou kvůli karpálním tunelům, a tak jsem se
chtěl zeptat, zda má někdo zkušenosti s operací karpálního tunelu.

Jak dlouho tak trvalo obnovení síly úchopu a zda lze provádět za nějakou dobu všechny cviky jako před operací.

Jedná se mi hlavně o mrtvolu, bench, dřepy, takové ty základní trojbojařské disciplíny.

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DuSkie


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 8:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nikdo nemá zkušenost, nebo neví o někom ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to měl na levé ruce na prstech, ukazováček a prostředníček. Doktor mi říkal, že to není tak vážné, aby to bylo na operaci, a že prostě nemám cvičit a hotovo. Dost mě to trápilo, protože se s tím nedalo vážně vůbec posilovat a to ani na hrazdě. Prostě jsem v ruce neměl sílu, nebo třeba ráno se mi stávalo, že mi vypadl z ruky hrnek s čajem. Tak že jsem přestal cvičit a doufal jsem, že se to zlepší. První 4 měsíce se to vůbec nezlepšovalo. Koupil jsem si takové to gumové mačkací kolečko a to jsem se snažil mačkat a to mi také celkem pomohlo. No trvalo to celkem 10 měsíců, než to úplně přešlo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DuSkie


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže jsi přestal cvičit úplně? Já mám zatim napsaný kapky Secatoxin forte, což by mělo posilovat nervy a ty mi pomohly v tom, že už se v noci vyspím. Prsty mi pořád brní, ale dá se to.

Co jsem byl na konzultaci tak mi bylo řečeno, že pokud se to nezhorší, tak by s operací čekal co nejdéle vzhledem k věku (28) . Na levé ruce mám diagnostikován středně těžký SKT (brní palec) a na pravé těžší forma SKT (prostředníček a prsteníček).

A pokud by došlo ke zhoršení tak operace co nejdřív.

Jinak mi samozřejmě řekl, že to mám ze cvičení (po tom, co jsem zmínil, že cvičím), což mi přijde jako blbost a spíš bych to viděl na to že pracuju u počítače a přes těch 10 hodin denně tam strávím jak nic.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo přesně. Já to měl právě z klávesnice. Sedím také 12 hodin denně a u počítače. Koupil jsem si do práce gelovou podložku s opěrkou pro zápěstí a doma mám opěrku i na klávesnici. Jinak cvičit jsem přestal úplně. Ze začátku jsem se sice snažil rvát to i tak, ale fakt to prostě nešlo. Měl jsem z toho celkem depku a strach, že už to tak zůstane napořád, tak jsem si aspoň koupil kolo a začal jsem jezdit na kole. No a zhruba po tom roce to bylo v pořádku. Jenže jsem si za tu dobu zase tak odvykl cvičit, že se zase nemůžu dokopat začít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DuSkie


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem moc slyšet nechtěl :/

A zkoušel jsi třeba bandáže na zápěstí, aby se tam při benchování omezil co nejvíc pohyb nebo trhačky na mrtvoly ?

Já se na to nechci vyprdnout, spíš zkouším najít nějaký pomůcky co mi při tom cvičení ušetří ty ruce.

Jinak asi teda budu chodit jen dřepovat.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RoPaK


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běž na rehabilitaci! Měli by být schopni mobilizovat zápěstí, naučit tě strečingy či neurodynamické uvolňování a ukázat jak si umět pomoct sám. Samozřejmě jak kde a jak kdo.

Můžeš zkusit také

gl!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aptor


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jestli jsem měl přímo karpál, ale v noci mě vždy vzbudilo takové pálení zápěstí jako bych je měl v ohni. Když jsem držel myš, tak to bylo taky hrozny. Trpěl jsem jak zvíře. Podařilo se mi to vyřešit tak, že jsem na všechny zadovè cviky začal používat háčky (trhačky). Během 14 dní pohoda. Je to už asi tak 3 roky, háčky používám pořád a nemám problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DuSkie napsal:
To jsem moc slyšet nechtěl :/

A zkoušel jsi třeba bandáže na zápěstí, aby se tam při benchování omezil co nejvíc pohyb nebo trhačky na mrtvoly ?

Já se na to nechci vyprdnout, spíš zkouším najít nějaký pomůcky co mi při tom cvičení ušetří ty ruce.

Jinak asi teda budu chodit jen dřepovat.....


Jo bandáže jsem zkoušel a i trhačky jsem používal , ale moc to nepomohlo. Prostě jsem v té levé polovině horního těla neměl sílu. A nebylo to jenom tou rukou ale jako by jsem měl něco s nervem nebo co. Šlo to nahoru rukou dozadu pod lopatku. Nemohl jsem ani zatnout levý zádový sval jako by tam bylo něco urvaného nebo co. Byl jsem i na rentgenu ale nikde mi nic nenašli. Vůbec to nebolelo a v prstech a v zápěstí jsem normálně cit měl ani prsty mě nebrněli. Proto mi doktor říkal, že to není tak vážné a na operaci to rozhodně není.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DuSkie


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RoPaK napsal:
Běž na rehabilitaci! Měli by být schopni mobilizovat zápěstí, naučit tě strečingy či neurodynamické uvolňování a ukázat jak si umět pomoct sám. Samozřejmě jak kde a jak kdo.


gl!


To je něco jinýho, já mám normální rozsah a všechno, jde o to, že při karpálních tunelech ti zesílí ty šlachy a vazivo tak, že začnou tlačit na karpání nerv a pak právě brní prsty a bolí to. Hlavně když je ta ruka v klidu, proto člověk nemůže spát.

Doktor, co operuje karpály mi řekl abych prostě přestal cvičit, že tim svíráním osy při mrtvole, nebo jak máš osu na rukou při benči si to neodpočine a bude to akorát nateklý a nebude se to uzdravovat. A samozřejmě ty nervy se hojí extrémně pomalu.

Napsal mi akorát magnetoléčbu abych zkusil, že prej to někomu pomůže, ale u někoho se to zhorší, tak uvidíme.

aptor napsal:
Nevím jestli jsem měl přímo karpál, ale v noci mě vždy vzbudilo takové pálení zápěstí jako bych je měl v ohni. Když jsem držel myš, tak to bylo taky hrozny. Trpěl jsem jak zvíře. Podařilo se mi to vyřešit tak, že jsem na všechny zadovè cviky začal používat háčky (trhačky). Během 14 dní pohoda. Je to už asi tak 3 roky, háčky používám pořád a nemám problém.


Tak to máš dobrý, to bych bral tenhle stav :) .Zatim zkusím vynechat mrtvoly a benč na nějakou dobu a pojedu asi teda jen dřepy a nějaký další noho cviky a možná nějaký stroje který mi umožní něco cvičit aniž bych to svíral v rukou, ale moc toho asi nebude.

prochm napsal:
Jo bandáže jsem zkoušel a i trhačky jsem používal , ale moc to nepomohlo. Prostě jsem v té levé polovině horního těla neměl sílu. A nebylo to jenom tou rukou ale jako by jsem měl něco s nervem nebo co. Šlo to nahoru rukou dozadu pod lopatku. Nemohl jsem ani zatnout levý zádový sval jako by tam bylo něco urvaného nebo co. Byl jsem i na rentgenu ale nikde mi nic nenašli. Vůbec to nebolelo a v prstech a v zápěstí jsem normálně cit měl ani prsty mě nebrněli. Proto mi doktor říkal, že to není tak vážné a na operaci to rozhodně není.


On je ten nerv poměrně dlouhej právě, nevim určitě ale vede snad až někam k rameni. Já teda cit v prstech mám sníženej a je mi třeba nepříjemný šahat na látku, třeba i když si oblíkám mikinu. Uvidíme no, zkusim dát rukám pauzu a cvičit jen nohy a co půjde bez rukou :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wombat


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám karpály na obou ruchách + do toho ještě cervikobrachiální syndrom - krční krajina (celej vršek - pravá strana - ztráta svalové hmoty + síly), tak mně bylo doporučeno přestat cvičit úplně. Momentálně su 3 týdny bez cvičení + rhb (na karpály - magnety a vířivka), jinak IVD, LTV apod. Na noc mám ortézy (ty ze začátku super, ale teď už mně nedělají dobře). A musím říct, že se mně to trošku zlepšilo. Samozřejmě depka jak prase, že člověk nemůže cvičit, ale cvičil jsem s tím cca 2-3 měsíce a akorát se to furt zhoršovalo, takže zavčas přestat cvičit si myslím, že nemůže nic zkazit. ;) Ale zase jde o osobní zkušenost a přestal jsem cvičit spíš skrz tu krční/hrudní páteř a ochabování svalstva. Co jsem slyšel/četl o operacích, nechal bych to určo až jako poslední možnost.

Btw. ty kapky Secatoxin forte teda pomáhají?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DuSkie


PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2015 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

wombat napsal:
Já mám karpály na obou ruchách + do toho ještě cervikobrachiální syndrom - krční krajina (celej vršek - pravá strana - ztráta svalové hmoty + síly), tak mně bylo doporučeno přestat cvičit úplně. Momentálně su 3 týdny bez cvičení + rhb (na karpály - magnety a vířivka), jinak IVD, LTV apod. Na noc mám ortézy (ty ze začátku super, ale teď už mně nedělají dobře). A musím říct, že se mně to trošku zlepšilo. Samozřejmě depka jak prase, že člověk nemůže cvičit, ale cvičil jsem s tím cca 2-3 měsíce a akorát se to furt zhoršovalo, takže zavčas přestat cvičit si myslím, že nemůže nic zkazit. ;) Ale zase jde o osobní zkušenost a přestal jsem cvičit spíš skrz tu krční/hrudní páteř a ochabování svalstva. Co jsem slyšel/četl o operacích, nechal bych to určo až jako poslední možnost.

Btw. ty kapky Secatoxin forte teda pomáhají?


Secatoxin forte mi pomohl určitě, jinak jsem nemohl spát, budil jsem se každou chvíli a bolely ruce. Mám napsáno 3x denně 15-25 kapek.

Jj taky se chci operaci vyhnout na co nejdelší dobu, ono se to pak může vrátit třeba za 10-15 let a prý druhá operace už moc nepomůže jak je tam ta tkáň zjizvená. Původně jsem myslel jednou za 15 let operace není tak hrozný, ale už to nemá ten účinek.

Příští týden jdu na magnety a pojedu v posilce jen nohy no, co se dá dělat. A uvidíme, snad to nějaký výsledky přinese.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snup.one


PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak to u tebe s karpály dopadlo. Mám ten problém právě teď na obou rukou a nerad bych kvůli tomu přestal se cvičením. Vrátil jsi se ke cvičení a jak dlouho jsi měl pauzu, případně cítíš nějaká omezení po operaci...?
Budu moc rád za každý tvůj postřeh. Dík moc za odpověď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Karpální tunely
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: