Kde byvate?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kde byvate?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kde byvate?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kde byvate (vacsinu casu v roku)?
vo vlastnom dome/byte (resp. v rodicovskom)
69%
 69%  [ 54 ]
som najomnik v byte/dome
15%
 15%  [ 12 ]
v sluzobnom zariadeni (dom, byt, ubytovna)
3%
 3%  [ 3 ]
v hoteli/moteli/ubytovni/na internate
3%
 3%  [ 3 ]
v hausboate :)
7%
 7%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 78

Autor Zpráva
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nemám iracionální strach z hypotéky. Já z ní nemám vůbec strach. Jen mě štve, že v 60 splatím dům, který je 30 let starý a začíná se rozpadat a jen pro banku jsem platil skoro 15 let.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yazi
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Triton napsal:
Převážně bydlim u rodičů, kde mám full-servis. Jinak bývám na koleji, je to spíše kolejní dům v krásném historickém baráčku, pod hradem a nad řekou ( cca 50m točí Bernarda, Velveta a bydlíme tam na cca 20 holek 4 kluci ). Takže si nestěžuju. Nepočítám teda situace, kdy se mi podaří přespat jinde .


safra nebydlis ty nahodou v usti nad labem? uz nevim jak se to misto presne jmenuje, ale taky jsem tam parkrat byl :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Triton


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yazi napsal:
Triton napsal:
Převážně bydlim u rodičů, kde mám full-servis. Jinak bývám na koleji, je to spíše kolejní dům v krásném historickém baráčku, pod hradem a nad řekou ( cca 50m točí Bernarda, Velveta a bydlíme tam na cca 20 holek 4 kluci ). Takže si nestěžuju. Nepočítám teda situace, kdy se mi podaří přespat jinde .


safra nebydlis ty nahodou v usti nad labem? uz nevim jak se to misto presne jmenuje, ale taky jsem tam parkrat byl :)

V Ústí ne, opačný konec republiky...


Naposledy upravil Triton dne čt leden 08, 2009 2:31 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MalajskyTygr napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..

Pri srovnani cen nemovitosti a vyse najmu se toto dnes absolutne nevyplati. Spekulovat na dalsi rust cen nemovitosti je dnes taky blbost. Vyplatilo by se to jen v pripade ze bys koupil za hotove a najmy v budoucnu rychle rostly. Jinak je to blbost a ztratovy podnik.
Vyplatilo by se pouze pokud bys koupil levně za hotové a nájmy by v budoucnu rychle rostly. 2 mega na (slušném) účtu ti vydělají víc než nájemníci a bez starostí...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eallinne


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ve svém bytě s mým milovaným, hypotéce jsem se nevyhla..... njn. přebytečný miliony nemám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jewix


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.
_________________
We don't need no education!!!
www.jewix.borec.cz

Forza AEK FC:
http://hofyland.cz/?club&klub=31285
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jewix napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.


Ale zrejme byvas niekda zadara...teda vo svojom/zeninom byte atd...
Bola by samozrejme blbost byvat v najma a svoj byt prenajimat inemu, aj ked za nejaku tu korunu mesacne viac. V takom pripade teda dilema hypoteka/najom zostava... (aj ked su aj ine moznosti samozrejme, ale tieto su najrealnejsie).
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jewix napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.

Pokud vychazis sul-nul, tak jsi ten byt musal koupit bud pomerne davno za priznivejsi ceny a nebo jsi musel zaplatit vysoky downpayment. Jinak to dnes proste nemuze vychazet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jewix


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MalajskyTygr napsal:
jewix napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.

Pokud vychazis sul-nul, tak jsi ten byt musal koupit bud pomerne davno za priznivejsi ceny a nebo jsi musel zaplatit vysoky downpayment. Jinak to dnes proste nemuze vychazet.


No koupil jsem ho teď asi před čtvrt rokem ze stavebka.A úvěr mám takovej, že mě nájemníci pokryjí (+- 200,-) celej provoz bytu + splátku.Bavíme se o 1+kk v Brně.
_________________
We don't need no education!!!
www.jewix.borec.cz

Forza AEK FC:
http://hofyland.cz/?club&klub=31285
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
total-magor


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 8:23 am    Předmět: . Odpovědět s citátem

já bývám h hrozné sračce za hrozné prachy a ještě mi už několik měsícu DEBILOVÉ staví nad hlavou půdní vestavbu že KAŽDÉ ráno řeším že tam vletím....
kurva, já bych tak zabíjel, fakt
_________________
Winner, winner, chicken dinner ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kwaker


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nejlepší varianta by byla - bydlet u maminky (ta moje denně vaří a pořád se ptá jestli něco nepotřebuju) a mít nějaky byt, ktery by se pronajímal, to by byla paráda, ale to je asi jasný ne?
Jenže když člověku nic jinyho nezbyva, tak je hypotéka jedinna možnost a to ještě je člověk rád, že mu ji poskytnou!!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jewix napsal:
MalajskyTygr napsal:
jewix napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.

Pokud vychazis sul-nul, tak jsi ten byt musal koupit bud pomerne davno za priznivejsi ceny a nebo jsi musel zaplatit vysoky downpayment. Jinak to dnes proste nemuze vychazet.


No koupil jsem ho teď asi před čtvrt rokem ze stavebka.A úvěr mám takovej, že mě nájemníci pokryjí (+- 200,-) celej provoz bytu + splátku.Bavíme se o 1+kk v Brně.

Ja ti vubec nechci brat iluze a preju ti at ti tva investice co nejlip vynasi, ale ty pocty me proste nevychazi. 1+kk v panelu stoji dnes v Brne nejcasteji 1.1 az 1.2 milionu. Splatka hypoteky na 20 let na tuto castku bude dlouhodobe asi 8000 mesicne. Stavebko do toho samozrejme nemuzes pocitat. Cisty najem z toho bytu muze byt maximalne 6, ale spis 5.5 tisice. V budoucnu je treba se pripravit na to, ze se najemnici budou menit a byt zustane strizlivym odhadem jeden mesic v roce prazdny, tzn bez najmu. Taky tam budes muset sem tam neco koupit a zaplatit nejakou opravu. Do toho nepocitam tvuj drahy cas a starosti okolo. A uz vubec nepocitam ze platis z pronajmu dan. Tyhle vsechny veci jsou treba brat v uvahu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
post-fipa


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přes týden jsem na koleji, o víkendu doma, kde maminka vaří, pere a žehlí
_________________
www.fipuv.blogspot.com
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jewix


PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No stálo to míň než píšeš, pak měl jsem nějaký peníze na stavebku, takže nemám úvěr na celou částku nemovitosti.Nepsal jsem nikde, že na tom vydělávám, ale prostě jsem investoval do nemovitosti na budoucnost.Počítám, že to splatím tak za 10 let, když do toho dám ještě svoje peníze aby to bylo rychlejší.
Že se nájemníci budou měnit to je jasný, proto mám jenom 1+kk, tzn. vhodný pro studenty, což v Brně není problem.Opravy, tak to máš jako se vším...autem,bytem,barákem, počítačem.ten byt a barák je plně po GO, takže teď jsem do toho navíc nevrazil ani vorla.
Tak jak to teď mám, tak je to opravdu šul nul.
_________________
We don't need no education!!!
www.jewix.borec.cz

Forza AEK FC:
http://hofyland.cz/?club&klub=31285
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
useyourhead


PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MalajskyTygr napsal:
jewix napsal:
MalajskyTygr napsal:
jewix napsal:
Luster napsal:
A co takhle vzit si hypoteku na byt, kterej bych v zapeti zacal pronajimat..je mozny to udelat tak, aby se mi v podstate do budoucna zaplatil sam? (proste bych platil z penez za najem od tech lidi co by ho obyvali..) Priznavam, ze se v tomhle moc nevyznam, ale tohle mi uz nakej cas lezi v hlave..


Přesně takhle to mám já a vycházím šul nul..tzn. nájemníci mě platí úvěr, ale na druhou stranu z toho nemám měsíčně ani kačku.

Pokud vychazis sul-nul, tak jsi ten byt musal koupit bud pomerne davno za priznivejsi ceny a nebo jsi musel zaplatit vysoky downpayment. Jinak to dnes proste nemuze vychazet.


No koupil jsem ho teď asi před čtvrt rokem ze stavebka.A úvěr mám takovej, že mě nájemníci pokryjí (+- 200,-) celej provoz bytu + splátku.Bavíme se o 1+kk v Brně.

Ja ti vubec nechci brat iluze a preju ti at ti tva investice co nejlip vynasi, ale ty pocty me proste nevychazi. 1+kk v panelu stoji dnes v Brne nejcasteji 1.1 az 1.2 milionu. Splatka hypoteky na 20 let na tuto castku bude dlouhodobe asi 8000 mesicne. Stavebko do toho samozrejme nemuzes pocitat. Cisty najem z toho bytu muze byt maximalne 6, ale spis 5.5 tisice. V budoucnu je treba se pripravit na to, ze se najemnici budou menit a byt zustane strizlivym odhadem jeden mesic v roce prazdny, tzn bez najmu. Taky tam budes muset sem tam neco koupit a zaplatit nejakou opravu. Do toho nepocitam tvuj drahy cas a starosti okolo. A uz vubec nepocitam ze platis z pronajmu dan. Tyhle vsechny veci jsou treba brat v uvahu.


proto se sepisujou smlouvy s výpovědní lhůtou, aby sis tam nájemníka stihnul vyměnit. Z pronájmu daň neplatí asi nikdo, řekl bych. Takových poctivců jsem moc nezažil. Nemluvě o tom, že když si šikovný, dokážeš takový byt pronajmout za cca 15-20 tisíc měsíčně, ale to už je o něčem jiném.
_________________
Doktoři na Homolce mi při mých atrofovaných 72kg říkali, pane herzinger víte, že jste skončil? A ja na to..., nebojte já budu zase zabiják. (citací toho výroku ze sebe dělám hlupáka)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kde byvate? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: