Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MSG


PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 1:22 pm    Předmět: Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti Odpovědět s citátem

Ahoj,

mán někdo zkušenost s touto knihou?

https://obchod.ronnie.cz/s-5709-sacharidove-vlny-michal-kulstejn.html

Zvažuju se zase pustit do vln, a jelikož dobré návody na webu moc nejsou, dokonce bych si to koupil...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pelegard


PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, nechci zakládat nový topic, tak to mrsknu sem...

Poradil by mi někdo nějakou publikaci o výživě? Myslím o výživě obecně, ne "Jak udělat z ektomorfa bouchače" nebo "Hubneme do plavek" ... Ale něco s obecnými principy, může to být i něco odbornějšího, mám za sebou lékařskou biochemii a fyziologii, takže určité poznatky metabolismu mám, ale rád bych si přečetl ještě něco z jiného úhlu pohledu. Takže kdyby někdo znal nějakou kvalitní a uznávanou publikaci, sem s ní! Děkuji vám!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mam doma Kulturistika od a-z, od freimena, ta by se ti mohla libit
jeste mam Nevite co jite.. prijde mi trochu slozitejsi pro beznyho cloveka, tak me prestala bavit.. ale s tvym vzdelanim by mohla byt uzitecna
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Regulace metabolizmu cukrů, tuků, bílkovin a aminokyselin od Holečka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vico


PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tuhle knizku jsem se hodne tesil ale ve vysledku me to docela zklamalo. Vlny jsme uz jel kdysi predtim a hledal jsem si info vsude mozne na netu. Cekal jsem toho tedy od te knizky hodne, ale ve vysledku jsem se nic noveho nedozvedel. Kniha je vhodna asi spise pro uplneho novacka nebo nekoho kdo je linej hledat na webu. Myslim ze clanky na main webu jsou pro sach. vlny dostacujici.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keempe


PříspěvekZaslal: st duben 19, 2017 8:33 am    Předmět: Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti Odpovědět s citátem

Ahoj, mám otázku ohledně sacharidových vln podle knihy "Sacharidové vlny (M.Kulštejn)".

Mé údaje:
- Věk: 27
- Výška: 170cm
- Váha: 76kg
- Tuk: cca 20%
- endomorf

Asi jsem něco pochopil špatně a trochu se mi tam tlučou dvě podmínky:

1) Alespoň 3x týdně pokrýt množstvím kalorií metabolický výdej aby se nezpomalil metabolismus - ten mám podle měření na In-body cca 1600kcal

2) Když si vypočítám vše podle příručky v knížce, tak mi vychází denně:
- 105g bílkovin,
- 35g tuků
- průměrně na den 65g sacharidů - celkem za týden cca 450g

Když si hraju s kaloricketabulky.cz tak mi vychází že abych pokryl těch 1600kcal, tak bych potřeboval mít 105g bílkovin, 35g tuků (vypočítané hodnoty které se nemají měnit) a k tomu 230g sacharidů.

To ale znamená, že vzhledem k tomu že mám celkový objem sacharidů 450g na týden, tak si můžu dovolit 2x za týden pokrýt metabolismus a po zbytek týdne mít 0 sacharidů.
Což je samozřejmě blbost. Tak se chci zeptat těch kteří měli s knihou něco společného jestli mi neřeknou v čem je háček a co jsem pochopil špatně.

Díky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st duben 19, 2017 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Knihu jsem nečetl, každopádně mi přijde, že jsi něco špatně pochopil. Obvyklá schémata vln na týden jsou (co se týče příjmu sacharidů): 50 - 100 - 150 - 200 - 250 - 300 - 350, nebo kratší 50 - 150 - 250 - 350 - 50 - 150 - 250 (nebo 300, 350, případně 8. den s těmito hodnotami).
A v takovém případě bych něměl mít problém z těch 250+ dnů splnit tu podmínku. Možná by to chtělo znova přečíst. I v jednom z hodně starých článků na Ronnie PRO HOLKY http://kulturistika.ronnie.cz/c-87-sach.-vlny-pro-holky-ii..html je celkový příjem sacharidů přes 1000 za týden.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keempe


PříspěvekZaslal: st duben 19, 2017 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
Knihu jsem nečetl, každopádně mi přijde, že jsi něco špatně pochopil. Obvyklá schémata vln na týden jsou (co se týče příjmu sacharidů): 50 - 100 - 150 - 200 - 250 - 300 - 350, nebo kratší 50 - 150 - 250 - 350 - 50 - 150 - 250 (nebo 300, 350, případně 8. den s těmito hodnotami).
A v takovém případě bych něměl mít problém z těch 250+ dnů splnit tu podmínku. Možná by to chtělo znova přečíst. I v jednom z hodně starých článků na Ronnie PRO HOLKY http://kulturistika.ronnie.cz/c-87-sach.-vlny-pro-holky-ii..html je celkový příjem sacharidů přes 1000 za týden.


No asi zvednu na 1400g sacharidů za týden. Kdysi jsem s podobnými hodnotami (akorát jsem byl mladší =) ) držel schéma (50 - 100 - 150 - 200 - 250 - 300 - 350) a fungovalo to, takže se k nějaké podobné hodnotě asi vrátím, jen zkusím dvě vlny v jednom týdnu.
Ale mrzí mě to - rád bych věděl co jsem špatně pochopil, nebo jestli jsem zapomněl něco započítat. Knížky jsem si koupil právě proto, abych nedělal věci slepě zkopírované z internetu ale taky tomu trochu rozuměl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosmel


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, knížku mám a četl jsem ji 3x . Nevychází to, protože sacharidové vlny jsou dost pod bazálem, hlavně má člověk furt strašnej hlad. Ono třeba při 50g sacharidů za den už to neni moc sranda (kdo zkusil, ví). Je nutnost zařazovat sacharidové vlny? Co to třeba jen snížit příjem a zvýšit výdej?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Preco by si musel byt pod bazalom? Maly priklad, ziadna teoria - u mna IF a povedzme, ze v dany den chcem mat 50g sacharidov.

- prve jedlo o 14:00: panzani cestoviny 50g + cottage
- trening ako vyjde cas
- po treningu: ham&eggs so syrom a sunkou na masle (5 vajec, 100g sunky, 100g syra)
- vecera: pecene kuracie stehna
Zelenina samozrejme (uhorky, paprika, rajcata, salat).

A si na cca 2000 kcal. Samozrejme, pokial mas den s minimom sacharidov, energiu musis nejakym sposobom dohnat, cize pridat viac bielkovin a tukov. V uvedenom je urcite zbytocne vela bielkovin. Takze pridat na tukoch, moznosti je milion...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keempe


PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EpsteinBarr napsal:
Preco by si musel byt pod bazalom? Maly priklad, ziadna teoria - u mna IF a povedzme, ze v dany den chcem mat 50g sacharidov.

- prve jedlo o 14:00: panzani cestoviny 50g + cottage
- trening ako vyjde cas
- po treningu: ham&eggs so syrom a sunkou na masle (5 vajec, 100g sunky, 100g syra)
- vecera: pecene kuracie stehna
Zelenina samozrejme (uhorky, paprika, rajcata, salat).

A si na cca 2000 kcal. Samozrejme, pokial mas den s minimom sacharidov, energiu musis nejakym sposobom dohnat, cize pridat viac bielkovin a tukov. V uvedenom je urcite zbytocne vela bielkovin. Takze pridat na tukoch, moznosti je milion...


To souhlasím, ale autor v dané knížce právě mluví o konzumování velkého množství bílkovin a tuků jako o špatném směru. Samozřejmě že se to dohnat bílkovinama a tukama dá, ale v té knížce jsou bílkoviny a tuky pevně spočítané a na každý den stejně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keempe


PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hosmel napsal:
Zdravím, knížku mám a četl jsem ji 3x . Nevychází to, protože sacharidové vlny jsou dost pod bazálem, hlavně má člověk furt strašnej hlad. Ono třeba při 50g sacharidů za den už to neni moc sranda (kdo zkusil, ví). Je nutnost zařazovat sacharidové vlny? Co to třeba jen snížit příjem a zvýšit výdej?


Sacharidové vlny už jsem držel klasické 50,100...350 které jsem našel na netu a fungovali super, takže jsem se rozhodl pro jejich zařazení i teď. Do teď jsem 3měsíce cvičil 2x-3x týdně střídavě (kruháč, jungle sports, kamagon apod... ) a stravu hlídal jen v rozumných mezích
- nepřejídání se na noc
- vyhnutí se pečivu
- bez jednoduchých cukrů (včetně nápojů)
- bez alkoholu

ale váha se drží pořád stejně. Takže jsem se rozhodl nyní zase začít cvičit silově ve fitku a zařadit sacharidové vlny.

Bohužel jsem se nedopátral odpovědi a tak jsem si je dosti pozměnil oproti doporučení v knížce. Nastavil jsem si je na dvouvlnu, 1200g sacharidů na týden a 3x týdně fitko + 1x týdně 5km běh.

Zcela určitě to nemám nastavené zcela správně a jídla asi taky nejsou úplně 100%, ale už jsem se dostal do začarovaného kruhu, kdy jsem pořád jen něco měnil, dopočítával, optimalizoval apod... až jsem se rozhodl se na všechno vykašlat a vzít to co mám.
Začal jsem to od včerejška dodržovat a v průběhu budu upravovat.
Hlavní teď je rychle začít než se mě zmocní zoufalost ve stylu "co bych ještě mohl změnit aby to bylo dokonalé" a tímto směrem to odkládal další měsíc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2018 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte,

nechci zakládat vlákno, tak to hodím sem. Trochu sem se před vánoci vykrmil, tak to chci dát dolů. Pojedu vlny jako kdysi (šel jsem 20Kg dolů za 6 měsíců). Teď bych rád jen 4 - 5Kg během dvou měsíců. Dotaz se však netýká mě, ale přítelkyně.

Chytla se toho a chce vlny zkusit taky, ráda by sundala taky do 5kg. 4x týdně máme crossfit treningy což by mělo stačit. Nechci jí ale něco vymýšlet proto se ptám tady.

Jak byste nastavili holce (170cm 65kg) vlny na 2 měsíce? Díky za rady
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2018 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Upřímně, pokud má 4x týdně CF tréninky, tak bych jen snížil celkový příjem...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Knížka Sacharidové vlny (M.Kulštejn) - zkušenosti
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: