Konečně sachariďák bez cukru?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Konečně sachariďák bez cukru?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Konečně sachariďák bez cukru?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
obeznichlapec


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 9:58 pm    Předmět: Konečně sachariďák bez cukru? Odpovědět s citátem

Dobrý den,

posledních pár let sleduju vývoj sacharidových nápojů. Zatím jsem neviděl nic, co by neobsahovalo cukry. Teď jsem ale narazil na suplement https://obchod.ronnie.cz/s-3776-one-stop-xtreme.html a obsahuje jen 1,6g cukru / 100g. (je více verzí tohoto suplementu a já myslím tu nejnovější)

Mám dietu, XXXX kcal, žádné cukry (nepočítám to minimum z proteinu) a nasycené tuky, ubírám tuk, nabírám sílu...jde to dost rychle a nerad bych si kazil výsledky

Otázka: Hledám nějaký "sachariďák", který by byl vhodný na svačinu, když nestíhám. Nechci aby obsahoval cukry a ptám se - je https://obchod.ronnie.cz/s-3776-one-stop-xtreme.html správná volba?

Jak je vůbec možné, že některé stránky píší, že obsahuje trehalozu - což je cukr (možná je to těch 1,6g (?)), ale když vím, kolik výrobců je schopno napsat do výživových hodnot, že cukr neobsahuje - ale někam mimo do textu napíše, že obsahuje alkoholové cukry, už je opravdu na pováženou.

Případně na ronnie je napsáno, že obsahuje maltodextrin, ale je to až jako třetí položka a hned za tím následují "glutaminové peptidy a kakaový prášek", takže to asi může být jen ten gram.

Koupili byste si to do diety?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: so červen 09, 2018 5:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Long story short...

One Stop eXtreme neni do diety, ale do objemu.
Do diety zadne sacharidaky/gainery nepatri.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tu nikomu nechci kazit kšefty, ale tyhle univerzální předražená řešení all in one mi přijdou dost zjednodušené řešení pro lenochy :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 11:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Což lenoši..o to ani tak nejde, ale pokud chceš ubrat třeba na bílkovinách, tak ubereš na všem :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo je to prostě kompromis, předražený kompromis, což nechápu....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vážně někdo nemá čas 5minut se najíst? Nemyslím si, že např 40g proteinu a 100g instatní rýžove/pohankové/jáhlové kaše zabere více času a o kvalitativním rozdílu oproti gaineru se ani bavit nemusíme. někdy si říkám zda vůbec někteří lidé stíhají vykonávat i potřebu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná vás to překvapí hoši ale ne, někteří fakt nemají ani těch 5 minut. Já když tlumočím, tak když se frajeři rozjedou tak se jede třeba 6 hodin v kuse s jednou pauzou na chcaní. Pracuju s právníkama, co když maj 8 hodin sezení tak se v pauze musí aktivně připravovat na další část, konzultovat s klientem s protistranou a nějaké pevné jídlo je to poslední, co do sebe můžou naložit, to samé medici na praxích a x dalších příkladů. Každý nedělá osmičky někde ve fabrice nebo v officu. Tyhle allinone veci co vypiješ za 60s jsou pro některé pak požehnání.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jen nechápu, proč musí být v jedné dávce 55g bílkovin....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
obeznichlapec


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neberte si to zle, ale vždy se zasměju, když vidím ty elitistické řeči o "kvalitních suplementech". Pak zjistíte, že lidí co řeší jídelníček tak "detailně" s "kvalitními" surovinami.....ani nejedí nad bazál :D a pak po 4 letech cvičení mají výsledky mnohem horší jak já za 2 roky :D (v mém okolí asi tak 90+% lidí, sry za aroganci, ale je to tak :D)

Neřešil bych to, kdyby tenhle suplement nestál 2200kč za 6400g, což mi nepříjde tak špatné.

Ano, je tu vždy možnost - ultra rozemleté vločky + protein + zero sladidlo atd..... Jen chci vyzkoušet něco nového v čem ÚDAJNĚ (na to se ptám) není cukr . Případně jaká "nekvalitní" část do diety je v tomhle suplementu (sacharidová část s nízkým gi? však to je jako ovesné vločky). Kromě 2g maltodextrinu :D

A ano, v práci makám často za dva, bez přestávek, potom 6x týdně trénink, stravu jsem doteď měl perfektní a řekl bych že si můžu dovolit lenošit.

Jinak díky za odpovědi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arty64


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsem sám zvědav na odpověď :-D Já jsem se zeptal na dávkování vit. D a dostal jsem kázání jak malej Jarda :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Možná vás to překvapí hoši ale ne, někteří fakt nemají ani těch 5 minut. Já když tlumočím, tak když se frajeři rozjedou tak se jede třeba 6 hodin v kuse s jednou pauzou na chcaní. Pracuju s právníkama, co když maj 8 hodin sezení tak se v pauze musí aktivně připravovat na další část, konzultovat s klientem s protistranou a nějaké pevné jídlo je to poslední, co do sebe můžou naložit, to samé medici na praxích a x dalších příkladů. Každý nedělá osmičky někde ve fabrice nebo v officu. Tyhle allinone veci co vypiješ za 60s jsou pro některé pak požehnání.


To jsou kecy v kleci. Já pracuju 12 hodin denně. A stejně si zvládnu připravit jídlo tak, abych nikdy nic nevynechal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

obeznichlapec napsal:
Neberte si to zle, ale vždy se zasměju, když vidím ty elitistické řeči o "kvalitních suplementech". Pak zjistíte, že lidí co řeší jídelníček tak "detailně" s "kvalitními" surovinami.....ani nejedí nad bazál :D a pak po 4 letech cvičení mají výsledky mnohem horší jak já za 2 roky :D (v mém okolí asi tak 90+% lidí, sry za aroganci, ale je to tak :D)

Neřešil bych to, kdyby tenhle suplement nestál 2200kč za 6400g, což mi nepříjde tak špatné.

Ano, je tu vždy možnost - ultra rozemleté vločky + protein + zero sladidlo atd..... Jen chci vyzkoušet něco nového v čem ÚDAJNĚ (na to se ptám) není cukr . Případně jaká "nekvalitní" část do diety je v tomhle suplementu (sacharidová část s nízkým gi? však to je jako ovesné vločky). Kromě 2g maltodextrinu :D

A ano, v práci makám často za dva, bez přestávek, potom 6x týdně trénink, stravu jsem doteď měl perfektní a řekl bych že si můžu dovolit lenošit.

Jinak díky za odpovědi.


Upřímně, už ten tvůj původní dotaz je fakt na hovno. Vločky na měsíc dopředu rozemele každý za 5 minut a ty se tu jako Newton Heureka zaraduješ že jsi našel sachariďák bez cukrů s rozemletými vločkami.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OukyDouky napsal:
KrystofK napsal:
Možná vás to překvapí hoši ale ne, někteří fakt nemají ani těch 5 minut. Já když tlumočím, tak když se frajeři rozjedou tak se jede třeba 6 hodin v kuse s jednou pauzou na chcaní. Pracuju s právníkama, co když maj 8 hodin sezení tak se v pauze musí aktivně připravovat na další část, konzultovat s klientem s protistranou a nějaké pevné jídlo je to poslední, co do sebe můžou naložit, to samé medici na praxích a x dalších příkladů. Každý nedělá osmičky někde ve fabrice nebo v officu. Tyhle allinone veci co vypiješ za 60s jsou pro některé pak požehnání.


To jsou kecy v kleci. Já pracuju 12 hodin denně. A stejně si zvládnu připravit jídlo tak, abych nikdy nic nevynechal.


Není překvapením, že někde makáš ve fabrice dvanáctky, odpovídalo by to tomu, že nedokážeš absolutně chápat psaný text.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
OukyDouky napsal:
KrystofK napsal:
Možná vás to překvapí hoši ale ne, někteří fakt nemají ani těch 5 minut. Já když tlumočím, tak když se frajeři rozjedou tak se jede třeba 6 hodin v kuse s jednou pauzou na chcaní. Pracuju s právníkama, co když maj 8 hodin sezení tak se v pauze musí aktivně připravovat na další část, konzultovat s klientem s protistranou a nějaké pevné jídlo je to poslední, co do sebe můžou naložit, to samé medici na praxích a x dalších příkladů. Každý nedělá osmičky někde ve fabrice nebo v officu. Tyhle allinone veci co vypiješ za 60s jsou pro některé pak požehnání.


To jsou kecy v kleci. Já pracuju 12 hodin denně. A stejně si zvládnu připravit jídlo tak, abych nikdy nic nevynechal.


Není překvapením, že někde makáš ve fabrice dvanáctky, odpovídalo by to tomu, že nedokážeš absolutně chápat psaný text.


I pracovník z fabriky si může přečíst Vergilia v originále.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 11:25 am    Předmět: Re: Konečně sachariďák bez cukru? Odpovědět s citátem

obeznichlapec napsal:
Dobrý den,

posledních pár let sleduju vývoj sacharidových nápojů. Zatím jsem neviděl nic, co by neobsahovalo cukry. Teď jsem ale narazil na suplement https://obchod.ronnie.cz/s-3776-one-stop-xtreme.html a obsahuje jen 1,6g cukru / 100g. (je více verzí tohoto suplementu a já myslím tu nejnovější)

Mám dietu, XXXX kcal, žádné cukry (nepočítám to minimum z proteinu) a nasycené tuky, ubírám tuk, nabírám sílu...jde to dost rychle a nerad bych si kazil výsledky

Otázka: Hledám nějaký "sachariďák", který by byl vhodný na svačinu, když nestíhám. Nechci aby obsahoval cukry a ptám se - je https://obchod.ronnie.cz/s-3776-one-stop-xtreme.html správná volba?

Jak je vůbec možné, že některé stránky píší, že obsahuje trehalozu - což je cukr (možná je to těch 1,6g (?)), ale když vím, kolik výrobců je schopno napsat do výživových hodnot, že cukr neobsahuje - ale někam mimo do textu napíše, že obsahuje alkoholové cukry, už je opravdu na pováženou.

Případně na ronnie je napsáno, že obsahuje maltodextrin, ale je to až jako třetí položka a hned za tím následují "glutaminové peptidy a kakaový prášek", takže to asi může být jen ten gram.

Koupili byste si to do diety?


Z legislativního hlediska se maltodextrin do cukrů nepočítá, protože tam se počítají jen mono- a disacharidy. Maltodextrin je pentasacharid (minimálně). Tzn., že neovlivňuje hodnotu cukrů ve výživových údajích, pouze hodnotu sacharidů. Na tomhle staví mnoho výrobců své receptury, protože laik koukne na cukry do tabulky a zaraduje se, ale že tam je hromada maltodextrinu (aj. oligosacharidů) už se nedozví. :-) Tady ho musí být více než 7 g, protože ve 100 g je dle mého přepočtu cca 6,8 g glutaminových peptidů, před kterými ve složení stojí právě maltodextrin. Kde je ale jeho horní hranice, to už ví jen výrobce.

Nebylo by pro Tebe lepší spíš něco takového? https://obchod.ronnie.cz/s-6281-protein-break.html
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Konečně sachariďák bez cukru? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: