Kvalitní zdroje sacharidů


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kvalitní zdroje sacharidů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Kvalitní zdroje sacharidů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Air_force_one


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 6:56 am    Předmět: Kvalitní zdroje sacharidů Odpovědět s citátem

Ahoj chtěl bych se zeptat na něco málo o rýži a těstovinách. Včera jsem mluvil se svým trenérem o sacharidech a říkal jsem mu juaké používám. Kupuji levnou rýži z alberta (11 kč za 4x100g sáčky) a samozřejmě levné těstoviny. Vždy když dojím jídlo (příloha rýže = 100g, těstoviny = 200g), tak mám za hodinu zase hlad, nebo mi přijde, že mi to nic "nedá". Prý je to tím, že jsou to "prázdné přílohy", jako že nejsou kvalitní, a že bych měl používat raději méně, ale kvalitní rýží a těstoviny (celozrnné = ty dražší, obsahují více sacharidů, minerálů apod..).
Tak bych se chtěl zeptat co je na tom pravdy? Máte nějaký tip, kde se dá koupit kvalitnější příloha (rýže, těstoviny, chléb apod..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Těstoviny kupuj 100% semolinové, mají nižší glyk. index a hodně vlákniny, ryži jasmínovou, natural nebo basmati, nemusíš kupovat nic extra, stačí ty co najdeš v marketu... a když to nerozvaříš (což semolinu asi ne), tak si to ty vlastnosti i zachová :D
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem měl taky, snědl jsem velkou misku s rýži a masem a za 30-60 minut jsem měl zase hlad.
Těstoviny můžeš koupit i celozrnné (jednou za čas), rýži kupuji Basmati, už mám asi třetí 5kg pytel. Jinak rýži zkus u Vietnamců, těstoviny kaufland atd. Oni tu Basmati mají i v Kaufu, ale 5kg pytel stojí asi 250-270,- takže zkus radši vietnamce, bývají levnější. :)
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MAST3R napsal:
To jsem měl taky, snědl jsem velkou misku s rýži a masem a za 30-60 minut jsem měl zase hlad.
Těstoviny můžeš koupit i celozrnné (jednou za čas), rýži kupuji Basmati, už mám asi třetí 5kg pytel. Jinak rýži zkus u Vietnamců, těstoviny kaufland atd. Oni tu Basmati mají i v Kaufu, ale 5kg pytel stojí asi 250-270,- takže zkus radši vietnamce, bývají levnější. :)


Basmati v kaufu, šedý pytel - nevím jestli sem trefil blbou várku, ale nechutnější rýži sem snad neměl - smrdí surová, smrdí uvařená, má pachuť - půl pytle letělo do koše, dýl sem to nevydržel
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlwanhov


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

testoviny v tescu - kazdy tyden tam maj slevy, kdysi sem tam nakupil kotel kvalitnich semolinek za 16, mam je do ted, vcil tam maj za 16 celozrne

pokud se chces ridit podle GI, tak treba jasminova ma nejvyssi - idealka po treninku jako prvni jidlo.. vzhledem k chuti/nizkemu GI je nej basmati

ale normalne bych se s klidnym perkem ladoval i dlouhozrnou.. to GI je stejne zavadejici, jako spravnej kultik by si (pokud se nejedna o cas kolem treninku) mel stim chodem snist i kotel zeleniny -> kotel vlakniny -> howgh
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Criss


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kup si jáhly, mají je všude, cena cca 20,- za 500g, zasytí, chutnají podobně jako rýže a jsou rychleji hotové + další zdravotní benefity... já jimi nahradila rýži úplně a jsem spokojená
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jáhly mají dost specifickou chut, která ne každému sedne, ale určitě je to super zdroj sacharidů podobně jako bulgur, kuskus, quinoa nebo pohanka. A všechno je to hotové raz dva.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyhle levný shitky nejez.

Rýži vem Basmati nebo celozrnou. Já kupuju u Pakistánců, kousek od hl.nádraží v Praze, 5kg za 200-300 (3 druhy - 3 ceny) a spokojenost. Teď plánujeme natural, aby byla nějaká změna.

Těstoviny jím už nějakej rok semolinové (česky pšenice tvrdka, tvrdá pšenice) už jen kvůli chuti. Teď jsem kvůli nižšímu GI do diety přešel na semolinové celozrné (italsky "integrale"), chuťově horší, ale zdravější.

Teď jsme ještě koupili celozrnný kus-kus, sice 45Kč/0,5kg :- ( tak uvidíme...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:
Těstoviny kupuj 100% semolinové, mají nižší glyk. index a hodně vlákniny, ryži jasmínovou, natural nebo basmati, nemusíš kupovat nic extra, stačí ty co najdeš v marketu... a když to nerozvaříš (což semolinu asi ne), tak si to ty vlastnosti i zachová :D
To by me teda zajimal rozdil mezi tou nejlevnejsi rejzi co se da sehnat a třeba jasmínovou? Teda krome chuti? Je to furt ta sama rejze očesaná o vlákninu, mikronutrienty atd.. Tzn. furt to jsou "prazdne kalorie", které mu pocit najezeni neprinesou stejne jako ta nejlevnejsi bila rejze z Alberta... Testoviny jsou uz v tomhle lepsi, protože psenicna mouka zaplacne zaludek docela spolehlive, ale zase tech mikronutrientu a vlakniny tam taky moc není a jako bonus tam mas lepek..

Air_force_one proste pridej do stravy vlákninu a pridej tuky na ukor sacharidu. Tzn. místo pytle bile rejze si dej třeba pul pytle neloupane hnede a pridej třeba lzicku oliv. oleje. Urcite te to zasiti lepe a o vyzivovych hodnotách ani nemluve... Po treningu jsou tyhle lehce stravitelne prilohy jako bila rejze idealni, ale během dne urcite ne. Jen ti to drazdi insulin a hlad bude ještě vetsi. Ja se muzu cpát zemakama, rejzou a jinyma prilohama celej den a pocit nasyceni nikde ikdyz mam zaludek nacpanej... Oproti tomu když si dam treba rano cela vajíčka se spenatem a kokos. olejem tzn. jidlo defakto bez sacharidu, tak me to nasyti klidne na pul dne a to to zabere v zaludku prostoru, ze by to snedlo i male dite..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ta jasmínová rýže byla blbost, omlouvám se.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já kupuje jasmínovou rýži od vietnamců a chuťově je naprosto bezkonkurenční :) těstoviny nejím kvůli lepku, co mám ale hodně rád jsou jáhly a pohanka :) teď jsem objevil i jáhlové/pohankové pukance, něco jako burizony z rýže, a dávám to do jogurtu a k tvarohu a je to super :)
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
yura


PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oddo napsal:
já kupuje jasmínovou rýži od vietnamců a chuťově je naprosto bezkonkurenční :) těstoviny nejím kvůli lepku, co mám ale hodně rád jsou jáhly a pohanka :) teď jsem objevil i jáhlové/pohankové pukance, něco jako burizony z rýže, a dávám to do jogurtu a k tvarohu a je to super :)
Ty pukance to stoji docela palku ne? Kdyby to stalo jako burizony, to by bylo super.. Jinak testoviny vyzkousej kukuricny. Stoji zhruba stejne jako psenicny a me chutnaji stejne..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: st duben 02, 2014 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Může mi někdo vysvětlit proč celozrná rýže, do které by se mělo logicky investovat méně energie, než do té obyčejné stojí o tolik více?
Vůbec to nedokážu pochopit. Bojim se aby to také nebyl nějaký upravovaný zmetek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
yura


PříspěvekZaslal: st duben 02, 2014 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cmeni napsal:
Může mi někdo vysvětlit proč celozrná rýže, do které by se mělo logicky investovat méně energie, než do té obyčejné stojí o tolik více?
Vůbec to nedokážu pochopit. Bojim se aby to také nebyl nějaký upravovaný zmetek.
Protože poptávka po te natural je oproti te klasicke bile skoro nulova?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: st duben 02, 2014 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neříkám, že to tak nemůže být ale stejně se mi nezdá, že by byl takový problém při tom zpracovávacim procesu někde na začátku toho trochu oddělit a prodávat to za stejnou cenu.

Jestli to třeba nemuže být třeba tím, že ta celozrná rýže co se prodává, tak je jiná odrůda, která má nižší výnosy na hektar, musej se o níc víc starat atd. A ta normální bilá už je tak na to vyšlechtěná, že by se bez toho procesu "očišťování" už nedala jíst. Má ale super výnosy a proto jí můžou prodávat za pár kaček. Možná to je kravina a je to jak řikáš ale přijde mi to zvláštní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kvalitní zdroje sacharidů Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: