Mereni tuku pomoci in-body, posouzeni situace


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mereni tuku pomoci in-body, posouzeni situace  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Mereni tuku pomoci in-body, posouzeni situace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Enn


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 2:47 pm    Předmět: Mereni tuku pomoci in-body, posouzeni situace Odpovědět s citátem

Dnes jsem vyuzil tu moznost si nechat zmerit tuk. Uz 6 tyden se snazim "vyrysovat" co to jde. Ne tdy mi neslo vypadat jako velka bestie:-) Presto ale budu chtit nabirat do budoucna:) Jen by me zajimalo jak je to s presnosti, protoze si absolutne nepripadam na 6.8%. Snazim se maximalne vysekat, ale na brichu to vubec neni ono. Bylo mi doporuceno odvodnit se, protoze pry zadrzuju moc vody. Vazne to dela takovy rozdil?

Jake s tim mate zkusenosti vy? Prikladam foto z dnesniho vysledku.

snad to pujde dobre videt.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tou vodou je to dost mozne, ta udela hodne. Ja mam tuku malo, ale mam tendenci zadrzovat vodu, projevuje se to hlavne, kdyz jsem unavenej (dlouhodobeji pretazenej) a nebo kdyz mam dlouhodobe vysoky prijem bilkovin. Zkus v prve rade snizit bilkoviny, vice pij vodu (nevim, kolik pijes), protoze paradoxne cim mene pijes, tim vice telo zadrzuje a pripadne si kup i nejaky cistici caj, doporucuji o Gresika s cervenou repou (sypany).

Samozrejme i dalsi veci muzou zpusobovat zadrzovani vody - sul, laktoza, umela sladila pri velkem uzivani, leky atd....a i samotne cviceni, pokud cvicis v tele (hlavne ve svalech) se drzi vice vody.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevite jestli je v Ostrave a okoli nejaky opravdu objektivni mereni ? uvazoval sem nad tim a sem trochu atyp, neco poradnyho
_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tracey


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nepřijde mi, že bys měl nějak moc vody vzhledem k množství svalové hmoty
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
S tou vodou je to dost mozne, ta udela hodne. Ja mam tuku malo, ale mam tendenci zadrzovat vodu, projevuje se to hlavne, kdyz jsem unavenej (dlouhodobeji pretazenej) a nebo kdyz mam dlouhodobe vysoky prijem bilkovin. Zkus v prve rade snizit bilkoviny, vice pij vodu (nevim, kolik pijes), protoze paradoxne cim mene pijes, tim vice telo zadrzuje a pripadne si kup i nejaky cistici caj, doporucuji o Gresika s cervenou repou (sypany).

Samozrejme i dalsi veci muzou zpusobovat zadrzovani vody - sul, laktoza, umela sladila pri velkem uzivani, leky atd....a i samotne cviceni, pokud cvicis v tele (hlavne ve svalech) se drzi vice vody.


Diky za info, urcite na to mrknu. Kde se ten caj da koupit? Slysim o nem prvne:-)

Jeste by me zajimalo jak je to s tou presnosti, jestli to neni uplne mimo realitu.

Tracey: Prave myslim, ze na ten udajny pomer svaly/tuky, bych mel vypadat trosku jinak. Pokud to neni voda tak uz nevim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tracey


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Enn napsal:

Tracey: Prave myslim, ze na ten udajny pomer svaly/tuky, bych mel vypadat trosku jinak. Pokud to neni voda tak uz nevim.


Ono je to strašně zavádějící, měřila jsem klienta, který měl vysekané kostky na břiše a podle měření měl v oblasti trupu 8kg tuku. Měl jej všechen vevnitř.

Těžko se to hodnotí, když vidíme jen výsledky a ne Tebe, ale já osobně inbody věřím. Ale pokud není měření provedeno správně, tak mohou být výsledky zkreslené.
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tracey napsal:
Enn napsal:

Tracey: Prave myslim, ze na ten udajny pomer svaly/tuky, bych mel vypadat trosku jinak. Pokud to neni voda tak uz nevim.


Ono je to strašně zavádějící, měřila jsem klienta, který měl vysekané kostky na břiše a podle měření měl v oblasti trupu 8kg tuku. Měl jej všechen vevnitř.

Těžko se to hodnotí, když vidíme jen výsledky a ne Tebe, ale já osobně inbody věřím. Ale pokud není měření provedeno správně, tak mohou být výsledky zkreslené.


Muzes to prosim nejak rozebrat? Jak je mozne u takoveho mereni zkazit/zkreslit vysledky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci vám do toho tady moc kecat, ale hlavní je si uvědomit, že tohle měří tělesný tuk a nikolivěk podkožní, ten je potřeba změřit jinak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Nechci vám do toho tady moc kecat, ale hlavní je si uvědomit, že tohle měří tělesný tuk a nikolivěk podkožní, ten je potřeba změřit jinak.


Ja mel za to, ze podkozni tuk je soucasti telesneho tuku :-) Co kdyby tam prisel rekneme obezni clovek minimum svalu, 130kg. Taky by mu tento pristroj ukazal napr. 5-8kg jako mne a ignoroval vsechen podkozni tuk? To si nemyslim...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak už ti psala Tracey, je to zavádějící. Pro vzhled svalů (předpokládám, že o to ti jde) nás spíš zajímá distribuce tuku v podkoží. Někomu se ochotně ukládá do podkoží, někomu se ukládá víc vnitroútrobní tuk. Další tuk se ukládá i v hmotě svalů mezi jednotlivá vlákna. Takže celkové množství tuku má v tomhle ohledu minimální výpovědní hodnotu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tracey


PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2012 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Enn napsal:

Muzes to prosim nejak rozebrat? Jak je mozne u takoveho mereni zkazit/zkreslit vysledky?


Stačí zdánlivé maličkosti, které mohou ovlivnit vodivost a tím i výsledky (jako zpocené nohy ).

Ideálně by se mělo měřit vždy za stejných podmínek, nejlépe ráno, nalačno, po vykonání potřeby. Večer Ti to vždy naměří více tuku než ráno, stejně tak jsme zkoušeli s prázdným žaludkem a následném snědení řeckého jogurtu s oříšky...
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2012 7:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tracey napsal:
Enn napsal:

Muzes to prosim nejak rozebrat? Jak je mozne u takoveho mereni zkazit/zkreslit vysledky?


Stačí zdánlivé maličkosti, které mohou ovlivnit vodivost a tím i výsledky (jako zpocené nohy ).

Ideálně by se mělo měřit vždy za stejných podmínek, nejlépe ráno, nalačno, po vykonání potřeby. Večer Ti to vždy naměří více tuku než ráno, stejně tak jsme zkoušeli s prázdným žaludkem a následném snědení řeckého jogurtu s oříšky...


Docela by me zajimalo jaky byl rozdil pred a po jogurtu:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JohnyBravo


PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja se byl merit na tanithe i na body-testu a vzdycky mi vyslo 5,1kg tuku (7%) coz by mela byt vyrysovana postava a presto mam na brise spek:D teda jakoby ve spodni casti bricha pod pupikem,taka pekna minipneumaticka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém těchto inBody přístrojů je, že měří jen pomocí 4 vstupů - elektrod (nohy, ruce). O nějaké reálné a vypovídající hodnotě se můžeme bavit u 8 vstupů.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley


Naposledy upravil eSko dne st srpen 29, 2012 2:51 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Me pripada ze me in-body celkem konzistentne ukazuje asi o 4 % min nez mam.

A asi nejsem sam, treba jsem narazil na tohle video:



kde na "bod podu" vyjde 7.4 % a na "in body" 3.0 %

Osobne mam vetsi duveru v skinfold measurement. Info treba tady:





Jinak to ze to neudava presnou absolutni hodnotu by nemusel byt problem pokud to dokaze aspon spravne rozpoznat zmenu (jestli ztracis svaly nebo tuk)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mereni tuku pomoci in-body, posouzeni situace Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: