Mohou za cévní usazeniny sacharidy?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mohou za cévní usazeniny sacharidy?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Mohou za cévní usazeniny sacharidy?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Můžou za cévní usazeniny sacharidy?
Ano
43%
 43%  [ 7 ]
Ne
25%
 25%  [ 4 ]
Nevím
31%
 31%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
shooter


PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 12:51 pm    Předmět: Mohou za cévní usazeniny sacharidy? Odpovědět s citátem

Tak jsem si přečetl tento článek a dost jsem se zhrozil. Takže se ptám co si o tomto myslíte?

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=velka-cholesterolova-lez&cisloclanku=2010060003
_________________
Pokud něco opravdu moc chceš, musíš něco obětovat.

Můj Log > http://forum.ronnie.cz/shooteruv-objem-up-to-90kg-t26856.html


Naposledy upravil shooter dne so září 24, 2011 12:58 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě V.. :)

EDIT: Už dobrý
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
whiterider


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 7:07 pm    Předmět: Re: Mohou za cévní usazeniny sacharidy? Odpovědět s citátem

shooter napsal:
Tak jsem si přečetl tento článek a dost jsem se zhrozil. Takže se ptám co si o tomto myslíte?


Nechci Vám do toho tady moc kecat,ale aby sachry tohle způsobovali je hovadina... cévní usazeniny jsou jedině cholesterol plus dalších x látek,ale sacharidama to rozhodně není... Pokud tedy do sebe nelijete kolu a další sra... ,který vás rozežírají zevnitř,ale u koly je to způsobené x jinými látkami... Vždy se objeví jeden článek a vypráví o novinkách a převratných výzkumech...
_________________
Kdo kouří, přemýšlí o životě
Kdo nekouří, nedělá nic...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 7:32 pm    Předmět: Re: Mohou za cévní usazeniny sacharidy? Odpovědět s citátem

whiterider napsal:
shooter napsal:
Tak jsem si přečetl tento článek a dost jsem se zhrozil. Takže se ptám co si o tomto myslíte?


Nechci Vám do toho tady moc kecat,ale aby sachry tohle způsobovali je hovadina... cévní usazeniny jsou jedině cholesterol plus dalších x látek,ale sacharidama to rozhodně není... Pokud tedy do sebe nelijete kolu a další sra... ,který vás rozežírají zevnitř,ale u koly je to způsobené x jinými látkami... Vždy se objeví jeden článek a vypráví o novinkách a převratných výzkumech...

Buď jsi ten článek nepochopil a nebo nepřečetl. Netvrdím že je pravdivý, na to nemám znalosti, ale ty odpovídáš na to co v článku není.

shooter napsal:
Tak jsem si přečetl tento článek a dost jsem se zhrozil. Takže se ptám co si o tomto myslíte?


Ani bych se nedivil kdyby to byla pravda. Případně že by byl na dobré stopě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Broken


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To,že cholesterol LDL a jeho zvýšené hodnoty jsou rikovým faktorem u aterosklerózy je neodiskutovatelný fakt,který je podložen studiemi,kde je jasně deklarováno snížení úmrtnosti na ICHS po užívání statinů (léky na snížení cholesterolu).Jedna studie,která se dělala velice dávno právě při testování statinů se musela přerušit,protože snížení úmrtnosti u skupiny,která tyto léky brala,bylo z hlediska druhé skupiny s placebem neetické.
To,že tenhle fakt autor nerespektuje, vrhá celkově stín na jeho tezi,kde jako hlavního činitele určuje sacharidy.Nikdo sice asi nebude schopen vyvrátit,že se sacharidy nějakým způsobem zapojují do patogeneze,ale jsem zvědavý,jestli má autor v ruce nějaké studie nebo jsou to spíše jeho dojmy
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prostě je to o celkovém metabolismu těla. Pokud do sebe člověk soustavně pere rafinovanej cukr, nemá pohyb a jí přemíru tuků, které obsahují omega 6 mastné kyseliny ( které jsou mimochodem nenasycené ) a ještě k tomu je zatížen dědičně, tak má zaděláno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Broken napsal:
To,že cholesterol LDL a jeho zvýšené hodnoty jsou rikovým faktorem u aterosklerózy je neodiskutovatelný fakt,který je podložen studiemi,kde je jasně deklarováno snížení úmrtnosti na ICHS po užívání statinů (léky na snížení cholesterolu).Jedna studie,která se dělala velice dávno právě při testování statinů se musela přerušit,protože snížení úmrtnosti u skupiny,která tyto léky brala,bylo z hlediska druhé skupiny s placebem neetické.
To,že tenhle fakt autor nerespektuje, vrhá celkově stín na jeho tezi,kde jako hlavního činitele určuje sacharidy.Nikdo sice asi nebude schopen vyvrátit,že se sacharidy nějakým způsobem zapojují do patogeneze,ale jsem zvědavý,jestli má autor v ruce nějaké studie nebo jsou to spíše jeho dojmy

Cholesterol je rizikovým faktorem, ale pokud jsem správně pochopil, katalyzátorem jejich usazování je v článku zmíněná strava. Pokud cholesterol omezíš, omezíš i množství materiálu který se usazuje. Tj. pomůže to. Ale když zlepšíš stravovací návyky, prostě se nebude usazovat ať ho budeš mít kolik chceš.
A mimochodem, co vím, prášky na snižování cholesterolu jsou pěkné svinstvo, takže pokud je způsob jak se bez nich obejít, ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Broken


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Broken napsal:
To,že cholesterol LDL a jeho zvýšené hodnoty jsou rikovým faktorem u aterosklerózy je neodiskutovatelný fakt,který je podložen studiemi,kde je jasně deklarováno snížení úmrtnosti na ICHS po užívání statinů (léky na snížení cholesterolu).Jedna studie,která se dělala velice dávno právě při testování statinů se musela přerušit,protože snížení úmrtnosti u skupiny,která tyto léky brala,bylo z hlediska druhé skupiny s placebem neetické.
To,že tenhle fakt autor nerespektuje, vrhá celkově stín na jeho tezi,kde jako hlavního činitele určuje sacharidy.Nikdo sice asi nebude schopen vyvrátit,že se sacharidy nějakým způsobem zapojují do patogeneze,ale jsem zvědavý,jestli má autor v ruce nějaké studie nebo jsou to spíše jeho dojmy

Cholesterol je rizikovým faktorem, ale pokud jsem správně pochopil, katalyzátorem jejich usazování je v článku zmíněná strava. Pokud cholesterol omezíš, omezíš i množství materiálu který se usazuje. Tj. pomůže to. Ale když zlepšíš stravovací návyky, prostě se nebude usazovat ať ho budeš mít kolik chceš.
A mimochodem, co vím, prášky na snižování cholesterolu jsou pěkné svinstvo, takže pokud je způsob jak se bez nich obejít, ...


Strava může být jedním z důvodů,ať už zmíněný nepoměr mezi omega 6 a 3,ale na poškozování vnitřní výstelky cévy (intimy) s následným zánětem se podílejí i vysoký tlak,kouření,cukrovka,infekce,hypovitaminóza a možná taky ještě dalších tisíc faktorů,takže označit jako jediného viníka špatnou skladbu jídla a ostatní odvrhnout,je hazard se životem.Protože,ať už ten zánět vyvolává cokoliv,tak to co se ukládá do ateromového plátu, je hlavně cholesterol a že se jeho snížením redukuje kardiovaskulární riziko,je zkrátka fakt.
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Cholesterol je rizikovým faktorem, ale pokud jsem správně pochopil, katalyzátorem jejich usazování je v článku zmíněná strava. Pokud cholesterol omezíš, omezíš i množství materiálu který se usazuje. Tj. pomůže to. Ale když zlepšíš stravovací návyky, prostě se nebude usazovat ať ho budeš mít kolik chceš.
A mimochodem, co vím, prášky na snižování cholesterolu jsou pěkné svinstvo, takže pokud je způsob jak se bez nich obejít, ...


Pokial obmedzis celkove cholesterol, obmedzis sice LDL, ale aj HDL. Samozrejme, bez cholesterolu sa fungovat neda, informacie si uz najdes. Btw., predpokladam, ze vies, ze cholelsterol je prekurzorom testosteronu... A teraz prichadza otazka. Ktora latka dokaze "odstranit" (do urcitej miery a stavu) arterialne plaky vzniknute za aktivnej spoluprace LDL?
_________________
EQ20002:
na svou váhu mám teoreticky spotřebovat 100g proteinu, spočítám si to... ok
ale když ejakuluju nevím třebas 10g tak mému tělu chybí 90g tudíž musím jíst 110g abych tělu dodával správné množství?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mohou za cévní usazeniny sacharidy?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: