Odběr krve/krevní plazmy


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Odběr krve/krevní plazmy  Úvodní stránka -> Ostatní -> Odběr krve/krevní plazmy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Šli byste na odběr krve / plazmy ?
Ano
71%
 71%  [ 23 ]
Ne (proč?)
28%
 28%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 1:43 pm    Předmět: Odběr krve/krevní plazmy Odpovědět s citátem

Zdar,

Jelikož jsem student, rád bych si něco přivydělal, a chtěl bych zkusit odběr krevní plazmy (který se může praktikovat 1x za týden = 400Kč za odběr). Odběr krevní plasmy netrvá i s vyšetřeními déle než hodinu.

Takže bych se rád zeptal, jsou s tím spojena nějaká rizika? Slyšel jsem, že když jsem sportovec, tak odběr plazmy u mě může způsobit slabost, ztrátu energie, nebo tak něco . Máte s tím zkušenosti? Nebo byste to při intenzivní zátěži nedoporučovali??
Díky za odpovědi.

http://www.novinky.cz/ekonomika/183974-darovanim-krevni-plasmy-ci-spermatu-lze-vydelat-tisice-korun.html
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

radsi si najdi praci/brigadu nebo spermobanku..
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
!KODL!


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že když děláš sport byla by blbost dávat plazmu, moc o tom nevím, ale oslabí tě to na sto procent a musíš pak jíst hodně sachru abys to doplnil, ale moc o tom nevím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
radsi si najdi praci/brigadu nebo spermobanku..


Bohužel to nejde, jelikož jsem časově dost vytížený, tak při učení mít brigadu bych prostě nestíhal. No a spermobanka, ne díky to není nic pro mě . Ono právě odběr zabere cca jen hodinu, což není zas tak hrozný.

magion: prý se plazma v těle rychle obnovuje, takže by to snad takový problém být neměl. Bohužel o tomhle nic nevím tak se ptám
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
!KODL!


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud nejsi vysokoškolák tak ta spermobanka by, ani nevyšla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deviator


PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. už tu takový topic je tak si ho najdi a pročti.

Jinak darovaní spermatu by mělo trvat i méně jak hodinu pokud ti jde o čas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frode


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri uceni bys nestihal mit brigadu?! Ty musis byt tedy neuveritelne casove vytizeny.
Tak to mi prijde jako pekna vymluva. Muzes si najit treba jen neco na vikend teda. Makaj jini a taky stihaj. Staci si trosku prehazet priority. Tata vzdycky rika: "Je horsi, kdyz se nechce, nez kdyz se nemuze!" Dneska je kazdy decko liny jako svine. Za nas se makalo uz od 15ti (to jsme dostali obcanku a svihali jsme hned do prace) a to vse pri skole - bez problemu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

frode napsal:
Pri uceni bys nestihal mit brigadu?! Ty musis byt tedy neuveritelne casove vytizeny.
Tak to mi prijde jako pekna vymluva. Muzes si najit treba jen neco na vikend teda. Makaj jini a taky stihaj. Staci si trosku prehazet priority. Tata vzdycky rikal: "Je horsi, kdyz se nechce, nez kdyz se nemuze!" Dneska je kazdy decko liny jako svine. Za nas se makalo uz od 15ti (to jsme dostali obcanku a svihali jsme hned do prace) a to vse pri skole - bez problemu.


Dobře...

Ano, nestíhal, o víkendu, možná jedno odpoledne by to šlo, jinak bohužel ne.
PO - škola dlouho, přijdu domu, hned na trening, vracim se večer, učení, jídlo, spát.
ÚT - škola do 17:00, hned na angličtinu, potom hned do posilovny, doma v 21:00, učení, jídlo, spát.
ST - škola, přijdu domu jsem tam tak hodinu, trening, přijdu večer, učení, jídlo, spát.
ČT - škola, tady mam tak 2 hodiny volno, posilovna, přijdu večer domu, škola, jídlo, spát
PÁ - škola, trening odpoledne, po treningu posilovna, přijdu večer domu, celkem brzo spát
SO - dopoledne trening, odpoledne volno
NE - trening

Opravdu toho volného času tam moc není, takže mi tu neříkej něco o líných děckách, doufám že to nebyly myšleno na mě.

EDIT: ale o tomhle jsem se vůbec tady nechtěl bavit, ty si mě ale přinutil, nenechám si srát na hlavu.
Ano, hodně lidí se stíhá učit a mít brigadu, ale nemaj žádný koníčky, a když ano, tak jen rekreačně a tak "aby se jako neřeklo" ...
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frode


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzdyt rikam, prehod si priority a zjistis, ze mas cas i na brigadu. Me to nevysvetluj, taky uz mi bylo 18 a slo to. A co maj delat ti, co pracuji, delaj dalkove vejsku a jeste cvicej? Nevysvetluj kraviny a radsi se nad tim zamysli. Zas tak silene vytizeny mi neprijdes a zmen by se tam dalo udelat dost. Kdybys mel holku, taky bys musel plan prekopat - a bez kecu. Vsechno jde, kdyz se chce!

Edit: Jo a na hlavu ti nikdo nesere, tak zbytecne nestartuj. Dohadovat se s tebou nechci, jen si pripust, ze by se v tom tvym "casove narocnem" zivote udelat zmeny daly.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

frode napsal:
Vzdyt rikam, prehod si priority a zjistis, ze mas cas i na brigadu. Me to nevysvetluj, taky uz mi bylo 18 a slo to. A co maj delat ti, co pracuji, delaj dalkove vejsku a jeste cvicej? Nevysvetluj kraviny a radsi se nad tim zamysli. Zas tak silene vytizeny mi neprijdes a zmen by se tam dalo udelat dost. Kdybys mel holku, taky bys musel plan prekopat - a bez kecu. Vsechno jde, kdyz se chce!

Edit: Jo a na hlavu ti nikdo nesere, tak zbytecne nestartuj. Dohadovat se s tebou nechci, jen si pripust, ze by se v tom tvym "casove narocnem" zivote udelat zmeny daly.


1. přehazovat priority? Proč? Já jsem student, pro něhož je hlavní studovat, udělat maturitu, a jít dál ....ne pracovat, to můžu kdykoliv potom ;-).
2. Já neříkám, že jsem šíleně vytížený, samozřejmě že ne, ale pořád toho času je tam málo na chození na nějaký brigády ;-).
3. Kdybys měl holku ....proto já holku nemám, protože bych na ni neměl čas, a kdybych si ho našel, nestačilo by to (navíc všeobecně dané pravidlo - někdo si najde holku, a učení a známky jdou dolu)
4. Změny by se udělat daly, ale je něco JINÉHO chodit si zaběhat KDY já chci, a něco jiného KDY jsou přesně dané treningy od - do.

Ale už konec spamu, tohle tema bylo založené hlavně kvůli tomu, že potřebuju poradit jestli to mám zkusit nebo ne, a ne že se tu budem bavit kdo jak má čas.
Zdar
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja kdybych cvicil tak do toho nejdu...
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frode


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
1. přehazovat priority? Proč? Já jsem student, pro něhož je hlavní studovat, udělat maturitu, a jít dál ....ne pracovat, to můžu kdykoliv potom ;-).
2. Já neříkám, že jsem šíleně vytížený, samozřejmě že ne, ale pořád toho času je tam málo na chození na nějaký brigády ;-).
3. Kdybys měl holku ....proto já holku nemám, protože bych na ni neměl čas, a kdybych si ho našel, nestačilo by to (navíc všeobecně dané pravidlo - někdo si najde holku, a učení a známky jdou dolu)
4. Změny by se udělat daly, ale je něco JINÉHO chodit si zaběhat KDY já chci, a něco jiného KDY jsou přesně dané treningy od - do.

Ale už konec spamu, tohle tema bylo založené hlavně kvůli tomu, že potřebuju poradit jestli to mám zkusit nebo ne, a ne že se tu budem bavit kdo jak má čas.
Zdar

Proc prehazovat? Protoze si psal, ze bys potreboval nejaky penize, proto. Ale to je jedno, klidne si jdi darovat treba kousek mozku, jen abys nemusel makat a stihal treninky. Plus dle me ti vikend prace (ci jeden, dva dny v tydnu) nenaboura trenink jako darovani plazmy dvakrat do mesice, asi tak. Jo a s tema znamkama a holkama, to taky neni az tak horky, ty vseobecne dano. Zdar
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

frode napsal:
Proc prehazovat? Protoze si psal, ze bys potreboval nejaky penize, proto. Ale to je jedno, klidne si jdi darovat treba kousek mozku, jen abys nemusel makat a stihal treninky. Plus dle me ti vikend prace (ci jeden, dva dny v tydnu) nenaboura trenink jako darovani plazmy, asi tak. Jo a s tema znamkama a holkama, to taky neni az tak horky, ty vseobecne dano. Zdar


Už jsem prosímtě nepiš, zbytečně to tu spamuješ. Alespoň díky za tu jednu větu co jsi napsal. Je logicky, samozřejmě příjemnější 1x týdně na 60min si nechat odebrat plazma za ty peníze, za které bych musel pracovat někde 6hodin a více. A proto jsem se ptal, jestli můžu a je to bezrizikové, nebo jestli se to sportovcům nedoporučuje.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frode


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemyslim, ze moje prispevky byly zbytecne (i kdyz v tvem pripade zrejme ano). Konecne jsi napsal, co vim od zacatku:
Frozz. napsal:
Je logicky, samozřejmě příjemnější 1x týdně na 60min si nechat odebrat plazma za ty peníze, za které bych musel pracovat někde 6hodin a více.

Tak ze sebe, prosim te, nedelej takovyho chudaka, co pro casove vytizeni ani nemuze do prace.
PS: Psat si budu, kde chci. Pokud jses mymi prispevky pohorsen, upozorni moderatora.


Naposledy upravil frode dne čt listopad 26, 2009 9:57 am, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Znam jednoho cloveka, co je casove vytizen...:D Dela ve skole, plus k tomu ma brigadu, v DDM uci kytaru, ma svou skupinu s deckama a jezdi po soutezich, k tomu ma skoleni ohledne psychologie, plus nejaky tanecni. Ta osoba se nezastavi...:D (Ja osobne si taky rikam ze nemam cas na brigadu, ale spis sem pohodlnejxD)
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Odběr krve/krevní plazmy Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: