Pár otázek


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pár otázek  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Pár otázek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konor


PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci moc cvičit s činkami chci ještě kapánek povyrůst :D Jinak ten crossfit by se hodil ale nemyslim si že bych sám mohl udržet to tempo (pokud vím je to o tom že se jede třeba 15 minut v kuse tvrdej trenink proto je to dobrý pro zápasníky) Jinak sílu si představuju takovou která se hodí pro mma (síla v uderech, takedownech, držení pozice na zemi, páčení/škrcení atd.)

Jinak moc děkuji za rady ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spam napsal:
ZeleznaKoule napsal:
Konore,

Az zvednes 2.5x BW deadlift, BW military press, 2x BW drep, pritah na hrazde s ½BW, muzes se povazovat za silneho a resit silu uchopu a specifickou silu pro disciplinu. Do te doby se venuj obecne silove priprave. Vykasli se na CF, jak tu nekdo radil, to je pro Tebe k nicemu. Venuj se cvikum s vlastni vahou, dokonale postaci klik (pozdeji jednorucni), drep, pistole a pritahy. Pozdeji muzes pridat zavazi: velkou cinku a kettlebell (tezsi nez 10kg:)

K pritahu vede nekolik cest: provadeni negativu, staticky vis, horizontalni pritahy. Dobra progrese je v knize Convict Conditioning, pripadne Figters Pullup program, jenz ma kolega/kamarad Pavel Macek na svem webu.

V pripade dotazu se nevahej ozvat.

Michal


Být silnej to si děláš srandu ne... až zvedneš 2xBW toho a toho 1/2 toho ty ses taky dobrej matematik... v bojových sportech to není o síle ale o rychlosti, technice, vytrvalosti atd... a to že Crossfit je mu k ničemu? Tvrdě nesouhlasím !!!
Jinak si pořád stojím za svým že pro silový rozvoj: Silu rozvijej komplexne, tzn. cviceni celeho tela, nejlepe cviky kde zapojis co nejvice svalovych skupin. Cviky s vlastní vahou, crossfit, drepy, shyby, mrtve tahy, je toho dost.


Spame,

já mu poradím cviky s vlastní vahou, dřepy, shyby a deadlifty, Ty se mi vysměješ a poradíš mu cviky s vlastní vahou, dřepy, shyby a deadlifty? Uniká mi něco?

A bojový sport že není o síle? V tom případě nemám, co bych dodal.


Konore,

vzhledem k dotazům a uvedeným "silovým" výkonům budu předpokládat, že jsi začátečník (pokud se pletu, pak se omlouvám). V takovém případě se soustřeď především na sportovně specifické technické dovednosti (údery, kopy, práce na zemi, taktika, pytel, sparringy, lapy) a na silový rozvoj. CrossFit je Ti opravdu k ničemu, na Tvé úrovni by šlo o naprosto zbytečnou redundanci k tomu, co Ti dá trénink BS. Dobrou porci kondice získáš už jen z hodinu dlouhého nácviku BS, kopání do pytle, sparingu a země.

Co potřebuješ, je síla - a k té jsem už své řekl. Dám Ti radu, kterou bych rád dostal kdysi na začátku: opatři si knihu Naked Warrior, přečti si ji a začni cvičit podle ní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebudu se tu s tebou dohadovat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2013 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To oceňuji, mám radši diskusi a argumentaci než dohady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2013 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prej sila neni potreba jak te nekdo dostane nazem tak ti rychlost moc nepomuze
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2013 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě proto se tu nechci dohadovat... nevíš co za bojový sport dělá a dohadovat se o síle a jejím využití na zemi/v postoji. A kdoví jestli vůbec ten bojový sport dělá, jestli mu nejde jen o to škrcení To je pak tahání se slova od jednoho k druhýmu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konor


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 4:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano trenuju MMA ;) :D

Ještě mě napadla jedna "technická" otázka. Dříve jsem byl hodně obézní a hodně zhubl právě díky treninku bojových sportů, ale zůstal tu takový problem že se mi nedaří schodit poslední zbytky tuku z hrudník (prsou). Na hrudníku je vidět že už sem těch pár kliků udělal, ale pořád ne schodit ten poslední kousek tuku kterej mi dělá docela starosti (přece jen mít prsa jako 11 leté školačka mno...

Proto bych prosil seriozní rady zda je to jen o tom to schodit nebo jsou i nějaké speciální cviky na posilování spodní část hrudníku ;)

Předem děkuji ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na posilování spodní části hrudníku jsou cviky, ale tuk ti to neodbourá
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Einarr


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

konor napsal:
Nechci moc cvičit s činkami chci ještě kapánek povyrůst


To je vtip, nebo jak?
Cvičení s činkama nemá na růst vliv. Ale pokud seš hodně mladej (10-14), tak bych zůstal ještě u cviků s vlastní vahou, jak už psali kolegové přede mnou.
Nebo cvičit s činkami, ale pod odborným dohledem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konor


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel jsem chudý internátní student a na fitko mi jaksi nezbývají peníze a ani nevim jestli je někde v okolí ;) A vlastní váha mě popravdě baví trochu víc ;)

Jinak jak stím hudníkem? Stačí teda běžně posilovat a čekat než se to vstřebá samo? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konor


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2013 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych se ještě zeptat na jednu technickou otázku, muže mít kettlebell nějaký vliv na páteř? (vliv na růst, popř. na poranení páteře?) právě jsem si koupil kettlebell 16 kg a nevím jestli to na mě není moc při výšce 168 cm a 66 kg (věk 16 let ) a doteď jsem cvičil jen s 10 kg (a poslední 5 týdnu jsem díky nemoci nic moc nedělal). Prosím o radu děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2013 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

na rust patere urcite ne, ale na poraneni jo.. stejne jako jakykoliv jiny cviceni / fyzicka aktivita, ktera neni delana s dobrou technikou a se zatezi na kterou mas..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konor


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2013 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem cvičil s 10 kg tak mi nedělalo problém udělat 30-40 swingů za sebou (i s provedením správné techniky) tak nevím jestli je 16 kg takový problém :/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2013 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a cejtis z toho neco spatne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konor


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2013 10:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel jsem si dát 15 swingu a během cvičení to bylo OK jenom potom mě trochu bolel sval pot lopatkou, ale to mě bolel i po delším cvičení s 10 kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pár otázek Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: