Po navýšení sacharidů jsem začal hubnout



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Po navýšení sacharidů jsem začal hubnout  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Po navýšení sacharidů jsem začal hubnout
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukyn41


PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2021 11:10 pm    Předmět: Po navýšení sacharidů jsem začal hubnout Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat jestli už se někdo setkal s něčím podobným. Moje váha je aktuálně 77-78 Kg, výška cca 196 cm. Trénink mám 3x týdně, pracuji jako automechanik (práce bývá dost často náročná - žádná sedavá práce). Trénink jedu push, pull a legs, 10-12 opak. po 3-4 seriich. Cvičím už něco málo přes rok, síla nějaká narostla, svalová hmota také ale není to stále takové jaké bych si představoval. Cvičit jsem začal s kamarádem který má ruce už jednou tak větší i když jsme začali cvičit ve stejnou dobu a nejen ruce ale i nohy má znatelně větší (cvičit chodíme spolu). Samozřejmě chápu že všechno chce svůj čas. Do určité doby jsem měl denní příjem S - 230-240g, B - 240-260g, T - 100-140g. Do určité doby mi to vyhovovalo ale váha se mi nějak moc nezměnila ani svaly nějak moc nerostly (váha se držela pořád na nějakých cca 80 +-1kg). Je to tak 1 a půl měsíce co jsem se rozhodl navýšit sacharidy a snížit bílkoviny. Sacharidy jsem zvýšil na cca 300-330g, B - 190-230g, T - 100-120g. Od téhle doby jsem začal pozorovat že při trénincích jsem měl více energie a dokonce i zvedal o něco větší váhy. Ovšem po mém jídelníčku mi není úplně nejlépe. Mám časté pálení žáhy, nadýmání . Po nějakém měsíci jsem vlezl na váhu a to co jsem viděl mě až vyděsilo, moje váha byla 77 kg (vážil jsem se po večeři večer). Fitko dávám většinou po práci. I když se snažím, spát chodím nepravidelně (spánek 6-7 hodin).

Přikládám můj výsledek měření InBody který proběh zhruba před 3 měsíci kdy jsem měl větší příjem bílkovin.




Můj jídelníček vypadá většinou takhle:

Snídaně - 3x vejce, 5x cherry rajče, Hrst polníčku, 1x mozzarella light, 130g cerealního chleba, Ghi máslo na pánev
(T-41, S-63, B-61) 898 kcal

Svačina - 350ml mléka, 70g vloček, 1x banán, 2-3g skořice, 20g hořké čokolády, 30g proteinu
(T-28, S-92, B-43) 805 kcal

Oběd - 100g rýže nevařené (1 sáček), 150g krůtího prsa (sysrová), 150g zeleniny
(T-2g, S-86, B-45) 559 kcal


Odp. svačina (předtreninková) - 100 ml mléka, 1x řecký jogurt bílí, 100g ovoce lesní směs, 45g mysli emco bezlepkové, 30g burákové máslo, 2-3g skořice
(T-26, S-54, B-29) 577 kcal

30 minut před a během treninku BCAA

Po tréninku - 30g Proteinu
(B- 23g, S- 2g) 113 kcal

Večeře - 100g žítného chleba, 100g 90% kuřecí šunky, hrst polníčku, 30g gouda, 30-40g lučiny
(T-19, S-40, B-36) 495 kcal

Celkem zhruba T- 116, S- 337, B- 237

Denně vypiji cca 3-3,5 L vody.

Důvod navýšení sacharidů byl i ten že jsem stále moc hubený. Neví někdo v čem může být problém popř. mi poradit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2021 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle InBody máš na kondičáka (a to zdůrazňuju, kondičák, ne kultík před soutěží :) až úžasnej poměr svaly vs. tuk, naturálně tě už výš tvoje tělo nepustí.

V jídelníčku máš nesmyslně hodně bílkovin. A to i po tom snížení, 190-230 g je fakt overkill pokud vážíš 80 kg (a cvíčíš rok). Vyměnil bych to za kvalitní sachry - brambory, celozrný těstoviny a pečivo, hrášek, rýže - jo, vím že ji tam máš :)

Btw. trénink odpo po fyzický práci - a před tréninkem a během něj BCAA a po něm samotnej protein = hovadina :) svaly chtěj před, během a po tréninku primárně palivo = sachry...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukyn41


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2021 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá, zaměřím se ještě na ty sacharidy a uvidíme. Bílkoviny bych snížil tak na 160 až 170g/den.
Jak bych to měl tedy před/během a po cvičení mít?
Už jsem nějaký ten gainer měl (vždy to bylo tak na měsíc max.) ale že bych po něm nějaké výsledky viděl říct úplně nemohu. Možná jsem někde dělal chybu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Po navýšení sacharidů jsem začal hubnout
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: