Počítají kalorické tabulky správně?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Počítají kalorické tabulky správně?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Počítají kalorické tabulky správně?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duffman1990


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 1:05 pm    Předmět: Počítají kalorické tabulky správně? Odpovědět s citátem

V poslední době jsem si začal spíše ze zvědavosti zapisovat co jím do kalorických tabulek. Podle nich jsem poslední dejme tomu měsíc přijímal cca 2000 kalorií (což mi přijde málo, jím často a hodně :D), poměr makroživin byl takový, jaký podle nich měl být. Mé sedavé zaměstnání spolu s bazálním metabolismem (který tabulky nezahrnují??) dle mých výpočtů +- pokryje tento denní příjem. Pokud k tomu připočítám 4x týdně intenzivní silové tréninky a 2x týdně ve volnu hodinové kardio, logicky mi z toho vychází kalorický deficit a tím pádem "hubnutí," což se ale neděje. Mohl by mi tedy, prosím, někdo objasnit, jestli moje teorie je chybná, tabulky nefungují správně nebo je to úplně nějak jinak? Mockrát děkuju za odpověď!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Italský hřebec


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tabulky obecne pocitaji spravne, nejlip kdyz ukazes nejake screeny, kde ti to neco prijde divne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Duffman1990


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spíš mi jde o ten faktický stav, který by dle všeho měl být deficitní, tzn. měla by jít váha dolů. Ale nejde. Z jakého důvodu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duffman1990


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Italský hřebec napsal:
Tabulky obecne pocitaji spravne, nejlip kdyz ukazes nejake screeny, kde ti to neco prijde divne.



nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je jakoze dieta na shazovani tuku?
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duffman1990


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Tohle je jakoze dieta na shazovani tuku?


Tohle je jakože můj denní příjem kalorií o kterém si myslím, že by měl být deficitní. A kalorický deficit + dostatečné množství bílkovin by mělo vést ke ztrátě hmotnosti (tuku). Pokud se mýlím, opravte mě, proto jsem sem napsal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče tabulek - vážíš to přesně? A v odpovídajícím stavu? 100g syrové rýže má tak 2,5x více kalorií než 100g uvařené. Maso to samé etc. Stejně raději vážím věci syrové, třeba rýže se dá uvařit tvrdší (tak 2,2 násobek syrové hmotnosti i hodně do měka (3-násobek)).

Druhá věc je, že pokud nehubneš, tak prostě jíš moc. A je jedno co ti říkají tabulky, nebo co si myslíš. Buď nespálíš cvičením tak moc, nebo máš nižší metabolismus, nebo špatně počítáš kalorie.

Jinak sledovat příjem má smysl. Ty si zapíšeš 2000 jídlo, - 200 kardio, celkem 1800. Předpokládáš, že třeba na 2100 bys měl mít udržovací hladinu. Pokud nehubneš, tak je jedno, kde ta chyba je - jestli sníš 2300, nebo třeba máš metabolismus na 1900. Tak prostě jez méně - když budeš jíst 1700, tak by to mělo jít dolů.

A další věc - podle toho co popisuješ, tak ten deficit asi není velký - z vlastní zkušenosti vím, že pro mě deficit 10-15% nefunguje (resp. funguje tak první 1-2 týdny).
Já dietím tak na 20-25% deficitu (ke konci klidně i více), s tím, že netréninkové dny jsem klidně na 40-45%, v tréninkové tak 10-20%, a jednou týdně jsem na maintenance, nebo i nad ním, aby se metabolismus nezpomaloval.


Naposledy upravil deiw dne st květen 22, 2019 6:12 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Duffman1990 napsal:
Grimley napsal:
Tohle je jakoze dieta na shazovani tuku?


Tohle je jakože můj denní příjem kalorií o kterém si myslím, že by měl být deficitní. A kalorický deficit + dostatečné množství bílkovin by mělo vést ke ztrátě hmotnosti (tuku). Pokud se mýlím, opravte mě, proto jsem sem napsal.


To je správně. Výdej > příjem => hubnutí. Pokud nehubneš, tak prostě výdej je menší, než myslíš, nebo příjem je vyšší. Plus jak jsem už psal - na menší deficit si tělo rychle zvykne, zvlášť pokud tam není nějaké cyklování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duffman1990


PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
Co se týče tabulek - vážíš to přesně? A v odpovídajícím stavu? 100g syrové rýže má tak 2,5x více kalorií než 100g uvařené. Maso to samé etc. Stejně raději vážím věci syrové, třeba rýže se dá uvařit tvrdší (tak 2,2 násobek syrové hmotnosti i hodně do měka (3-násobek)).

Druhá věc je, že pokud nehubneš, tak prostě jíš moc. A je jedno co ti říkají tabulky, nebo co si myslíš. Buď nespálíš cvičením tak moc, nebo máš nižší metabolismus, nebo špatně počítáš kalorie.

Jinak sledovat příjem má smysl. Ty si zapíšeš 2000 jídlo, - 200 kardio, celkem 1800. Předpokládáš, že třeba na 2100 bys měl mít udržovací hladinu. Pokud nehubneš, tak je jedno, kde ta chyba je - jestli sníš 2300, nebo třeba máš metabolismus na 1900. Tak prostě jez méně - když budeš jíst 1700, tak by to mělo jít dolů.

A další věc - podle toho co popisuješ, tak ten deficit asi není velký - z vlastní zkušenosti vím, že pro mě deficit 10-15% nefunguje (resp. funguje tak první 1-2 týdny).
Já dietím tak na 20-25% deficitu, s tím, že netréninkové dny jsem klidně na 40-45%, v tréninkové tak 10-20%, a jednou týdně jsem na maintenance, nebo i nad ním, aby se metabolismus nezpomaloval.


Ano, rozdílu syrový/uvařený jsem si vědom :)

Pak tedy asi vážně moc jím. Teoreticky při takto nastaveném jídelníčku (teď myslím poměr makroživin) by mělo pro redukci tuku stačit snížit, potažmo cyklovat sacharidy, tuky +- nechat nebo lehce zvýšit a navýšit bílkoviny, je to tak?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blaster


PříspěvekZaslal: čt květen 23, 2019 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Duffmann, NEJES VELA, nepocuvaj tie bludy... Daj si spravit VLASOVU ANALYZU PRVKOV (Biomol napriklad), a zistis aky mas MINERALOVY DEFICIT. Velky deficit nejakych mineralov moze sposobit ze nechudnes...ZISTI AKE TI CHYBAJU A DOPLNAJ.
ZISTI ci mas dostatok kyseliny chlorovodikovei v zaludku (mas, ked nemas ziadne tragiacenproboemy, a dokazes zjest aj väcsiu porciu jedla a neboli ta zaludok). Ak nemas, doplnaj (HCL 3,5%)
Dalej - NEVHODNA CREVNA MIKROFLORA (nevhodna v specifickej veci) sposobuje pravy taky stav, ze clovek nechudne, aj ked je "primerane", a pritom cvici.
Myslim, ze URCITE by ti pomohlo prepnut sa na pol roka DO KETOZY (S DOSTATKOM VLAKNINY), aby si nastartoval tukovy metabolizmus. Schudnes az sa budes divit, aj tuk, aj vodu. ALE PO TOM POL ROKU vyjdi z ketozy, a prejdi na NIZKOSACHARIDOVU STRAVU. To by znamenalo nejakych 1,7 az ZHRUBA 2g sacharidov na telesnu hmotnost (ak odratas telesny tuk)...DLHODOBO, CELY ZIVOT.
K tomu prejdi na IF 16/8, alebo aspon 15/9.
Zacbi jest ai fermentovane potraviny (eoma urobena kysla kapusta, doma urobeny grecky ci bulharsky jogirt, kefir... )
Poradim ti - VYTLAC SI CO SOM TI NAPISAL, LEPSIU RADU TI TU NIKTO NEDA, DOVERUJ MI. Bez ohladu na to, kto tu moje slova zosmiesni.
TY NEMAS HLADOVAT. TY MAS DAT DO PORIADKU SVOJ CREVNY MIKROBIOM A METABOLIZMUS.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt květen 23, 2019 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Rando!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: čt květen 23, 2019 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Blaster: Pořád bydlíš u mámy?
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eber


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 6:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám k těm kalorickým tabulkám taky dotaz. KT započítávají totiž do celkového energetického příjmu i obsah vlákniny (4kcal/g), je to tak správně?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eber napsal:
Ahoj,
mám k těm kalorickým tabulkám taky dotaz. KT započítávají totiž do celkového energetického příjmu i obsah vlákniny (4kcal/g), je to tak správně?


Vlákiny je více druhů - taková, která se dá využít (a energie z ní), a taková, která se nevyužije. Štítky na potravinách to ale ve většině případů nerozlišují.

Většina států (s vyjímkou třeba US) proto uznává vlákninu jako 2kcal/g (jakoby byl poměr těch dvou vždy 50:50).

Pokud kalorické tabulky počítají 4, tak to taky není nějak špatně. Té vlákniny asi nesníš 100g za den, tak tě pár kcal nezabije.
Navíc by ses stejně měl řídit hlavně hodnotami na váze a jejich vývojem v čase -vypočítaný příjmem kalorií je jen počáteční bod.
Protože když chceš přibrat, a měl bys jít X kalorií, jíš X kalorií, a nepřibíráš, tak buď
- špatně počítáš
- vypočítaný příjem neodpovídá (máš vyšší výdej, rychlejší metabolismus etc.)

V obou případech to znamená, že musíš jíst více (nebo méně, pokud chceš hubnout a nehubneš), a to, jestli ti KT počítají vlákninu za 4, 2, nebo 0, na tom nic nezmění.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2019 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ono třeba taky dodat, že to jsou vše PRŮMĚRNÉ hodnoty, takže řešit 4kcal/g u vlákniny mi přijde dost zbytečný :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Počítají kalorické tabulky správně?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: