Počítání kalorií vs intuitivní stravování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Počítání kalorií vs intuitivní stravování  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Počítání kalorií vs intuitivní stravování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mirek.R


PříspěvekZaslal: so březen 16, 2019 5:17 pm    Předmět: Počítání kalorií vs intuitivní stravování Odpovědět s citátem

Dobrý den, zajímá mě, jestli lze díky intuitivnímu stravování nabírat svaly s minimem tuku, nebo je k tomuto potřeba vypočítat kalorický příjem ? Jsem po dietě a na další nabíračce chci omezit co nejvíc nabrání tuku. Je mi jasné, že toho docílím pouze mírným surplusem řekněme 150-250 kalorií. Pro mě však jakožto pro člověka co jeden den sedí celý den u televize a druhý den leze celý den po horách je prostě výpočet kalorií nemožný, nemám stereotypní život.

Otázka tedy je, pokud bych jedl čistě, jen kvalitní celistvé potraviny, rozdělil si to do 5-6 jídel, spočítal si jen příjem bílkovin denně a jedl zkrátka podle pocitu (podle hladu) myslíte že se takto dá nabírat svaly ale zároveň tak, abych nenabral moc tuku ? Vím že tělo je zrádné a někdy můžu mít hlad i když už budu třeba +300 kcal v surplusu, ale i tak ... počítáte si kalorie např. vy, nebo jedete intuitivně ? Díky za odpovědi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: so březen 16, 2019 11:31 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, myslím si, že to jde intuitivně. Já si teda vesměs kalorie jednoduše počítám a plus minus hlídám, baví mě to, ale mohlo by to jít i intuitivně. Pokud bys je počítal, tak bych to ve tvém případě udělal průměrově, že bych udělal průměr z několika dní, kde by se střídaly klidové dny u televize a aktivní dny, ve volnější den bych pak kalorií ubral. Asi skoro nikdo nemá každý den stejný, vždy dělá každý den trochu něco jinak.
Určitě ale jde i druhá intuitivní možnost bez počítání, kterou píšeš a při ní bych se řídil pohledem do zrcadla, podle toho ubíral nebo přidával kalorie. Hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek.R


PříspěvekZaslal: ne březen 17, 2019 12:03 pm    Předmět: Re: ... Odpovědět s citátem

pajinaa napsal:
Ahoj, myslím si, že to jde intuitivně. Já si teda vesměs kalorie jednoduše počítám a plus minus hlídám, baví mě to, ale mohlo by to jít i intuitivně. Pokud bys je počítal, tak bych to ve tvém případě udělal průměrově, že bych udělal průměr z několika dní, kde by se střídaly klidové dny u televize a aktivní dny, ve volnější den bych pak kalorií ubral. Asi skoro nikdo nemá každý den stejný, vždy dělá každý den trochu něco jinak.
Určitě ale jde i druhá intuitivní možnost bez počítání, kterou píšeš a při ní bych se řídil pohledem do zrcadla, podle toho ubíral nebo přidával kalorie. Hodně zdaru :-)


Jasný, jako 100% intuitivně to rozhodně ne, nemyslím to tak že bych vstanul, vzal talíř a řekl si ok hodím tam třeba tohle a tohle, nějaký základ bych měl (např. online kalkulačky mi vesměs dávají stejné čísla, tzn. 3300-3450 kalorií denně.) Takže jsem si říkal , že bych denně zkrátka dal těch řekněme 3300 kcal + pokud bych měl hlad, tak to dále dojedl, jelikož opravdu některé dny si dám např. okolo těch 3300 a cítím se v pohodě najezený ale některé dny když si dám 3300 kcal tak doslova hladovím a ve finále za ten den abych se cítil v pohodě dám třeba 4000 kcal. Myslím že tohle asi bude nejlepší způsob , a dík za odpověď :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: ne březen 17, 2019 3:38 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Pokud míváš i při dostatku kalorií silné pocity hladu, tak bych se zkusil zaměřit na dostatek bílkovin (mají vysoký sytící efekt), dostatek vlákniny (též zasytí, 30-40g denně) a sacharidy s co nejnižším glykemickým indexem, které tě zasytí na co nejdelší dobu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Počítání kalorií vs intuitivní stravování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: