Podlaha



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Podlaha  Úvodní stránka -> Ostatní -> Podlaha
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chadzi


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 8:15 am    Předmět: Podlaha Odpovědět s citátem

Čaute,
příští měsíc budu dělat novou podlahu a po dlouhém uvažování, jsme se s ženou rozhodli pro pvc s filcem na spodní straně. Teď moje otázka - jakou tloušťku nášlapné vrstvy vzít, aby to něco vydrželo, když se po tom bude denně chodit? Prodejce mi každý říká něco jiného, tak se zkouším zeptat i tady, jestli někdo nemá vlastní zkušenost.


Naposledy upravil Chadzi dne út říjen 31, 2017 8:38 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 8:32 am    Předmět: Re: Podlaha Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Čaute,
příští měsíc budu dělat novou podlahu a po dlouhém uvažování, jsme se s ženou rozhodli pro pvc s filcem na spodní straně. Teď moje otázka - jakou tloušťku pvc vzít, aby to něco vydrželo, když se po tom bude denně chodit? Prodejce mi každý říká něco jiného, tak se zkouším zeptat i tady, jestli někdo nemá vlastní zkušenost.

Nejsem odborník, ale podle mě to není o celkové tloušťce, když se lino "ochodí", tak se ochodí ten barevný vzor na vrchu (který může tvořit jenom zlomek celkové tloušťky). Takže podle mě jde spíš o odolnost vrchní vrstvy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky může být měkký a vyšlapat se - bude jakoby hrbolatý
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, tak jinak. Tloušťka nášlapné vrstvy, to je to co píše spazik.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych se otoh asi nebál, řekl bych, že ta podlaha dřív morálně zastará než se "ochodí", babička má lino snad 40+ let nebo možná i víc a ošlapaný vzor je vyloženě jen u vchodových dveří a v kuchyni u dřezu. A dneska bude lino asi i kvalitnější. U lina je spíš problém, když ti na to omylem něco ostrého/těžkého spadne (ale tak to asi u každé podlahy).
Hlavní rozdíl asi bude mezi linem pro domácnost a tím co je určené pro vysokou zátěž (firmy, nemocnice apod.).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Taky může být měkký a vyšlapat se - bude jakoby hrbolatý

To asi záleží jaký je podklad, pro lino samozřejmě důležitý pevný rovný podklad (beton).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Podlaha
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: