běhání po úrazu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - běhání po úrazu  Úvodní stránka -> Atletika -> běhání po úrazu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ovi8


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 10:50 pm    Předmět: běhání po úrazu Odpovědět s citátem

Čau, nedávno jsem měl úraz kotníku a v poslední době jsem si já ( spíš ostatní kolem mně ) všimli, že běhám ,,celým tělem,, a zdá se mi že jednu nohu zatěžuju krapet víc

Nevítě někdo co by eventuelně mohlo pomoct ? Když jsem s tím byl u doktora, že mně kotník něky pobolívá tak mi napsal jenom elektriku a šmitec...

Předem díky za rady...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

určitě neuškodí zajít za fyzioterapeutem ať se ti mrkne na rozsah pohybu v kotnících a případný přetěžování... a záleží cos měl s kotníkem - lehký/těžký výron, natažené/přetržené vazy, zlomenina,..?

taky jsem si nedávno pochroumal kotník (těžce natržené vazy na 2 místech najednou), po skoro 4 týdnech se sádrou a po jejím sundání jsem měl ten kotník málo hybný a neuvěřitelně mi pomohly rehabilitace (3x týdně 15 minut lázeň, pak aktivace a cvičení) - za 3 týdny byla noha jako nová. začal jsem zlehka běhat a taky jsem tu zraněnou nohu podvědomě trochu odlehčoval a neměl v ní jistotu, ale po chvíli se to srovnalo, když jsem se na to při aerobce soustředil
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ovi8


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
určitě neuškodí zajít za fyzioterapeutem ať se ti mrkne na rozsah pohybu v kotnících a případný přetěžování... a záleží cos měl s kotníkem - lehký/těžký výron, natažené/přetržené vazy, zlomenina,..?

taky jsem si nedávno pochroumal kotník (těžce natržené vazy na 2 místech najednou), po skoro 4 týdnech se sádrou a po jejím sundání jsem měl ten kotník málo hybný a neuvěřitelně mi pomohly rehabilitace (3x týdně 15 minut lázeň, pak aktivace a cvičení) - za 3 týdny byla noha jako nová. začal jsem zlehka běhat a taky jsem tu zraněnou nohu podvědomě trochu odlehčoval a neměl v ní jistotu, ale po chvíli se to srovnalo, když jsem se na to při aerobce soustředil


Čau, hybnost kotníku je normální, měl jsem výron a sádru na dva-tři týdny, rehabky jsem hned po sundání nedostal - doktor v nemocnici mi řekl, že jsem mladý, že to rozchodím ( Slavná Frýdecko-Místecká Nemocnice) Rehabky jsem dostal až za cca dva-tři týdny když jsem si pro ně zašel sám na ortopedii....

Asi zkusím nějakého soukromého fyzioterapeuta, ale spíš by mně zajímalo jestli se s tím dá vůbec ještě něco dělat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 1:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jsem rehabky taky nedostal a musel jsem si je nechat napsat

určitě se s tím dá něco dělat, ale možná to bude trvat trochu dýl čím déle je po tom úrazu (= vazy se zhojily "špatně" a napravování chvilku potrvá)... však uvidíš co ti řekne fyzio
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ntz


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 1:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mel v zime 2010 tezkej vyron drive porouchaneho (zlomenina) kotniku a v podstate jsem to rozbehal az za 9 mesicu .. ten kotnik me otravoval skoro rok
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 5:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mam neco podobneho
vazy vytahane jak zvykacka
po 6 tydnech zacinam opatrne chodit
doktorka mi rekla, ze mam spis jezdit na kole
tak uvidime, jak to bude dal
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ntz


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
mam neco podobneho
vazy vytahane jak zvykacka
po 6 tydnech zacinam opatrne chodit
doktorka mi rekla, ze mam spis jezdit na kole
tak uvidime, jak to bude dal


no, me doktori rekli, ze to je jak rikas "vytahane" a ze to uz nebude lepsi .. ten kotnik bude celej zivot nachylnejsi na zraneni a pokud tam budu mit dalsi vyron, tak to bude akorat opruz ..

na kole nejezdim, ale dost me pomohlo behani v terenu (po trave a lesnich cestach) .. ale jak rikam, ja jsem se fakt rozbehl az v zari dalsiho roku (ten kotnik se mi stal 12/2010) .. sadru jsem mel neuveritelnejch 8 tejdnu, ortezu dalsi 3 mesice, s holema jsem chodil minimalne (potom jen s jednou) 4 mesice
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eze


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem podobný problém. Klasický lékař mi nedokázal pomoci, tak jsem zašel za sportovním lékařem, kterého si sice musíš zaplatit, ale zase je schopnej...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kamos mel pred cca 2 lety problemy s koleny (poskozene nebo natazene vazy), spravili mu to nejakou specialni elektrolecbou (nejak to melo pry “zkratit“ natazene vazy a obnovit tu pruznost)... problemy pry odeznely, nicmene mozna existuji i jine a efektivnejsi zpusoby napravy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - běhání po úrazu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: