Vyhrezla plotenka


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vyhrezla plotenka  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Vyhrezla plotenka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
uvecko


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 8:54 am    Předmět: Vyhrezla plotenka Odpovědět s citátem

Zdravim, chtel bych se zeptat lidi, co maji osobni zkusenost s plotenkami (vyhrezle nebo posunute), jak se vase cviceni zmenilo a jak hodne to ovlivnilo vas trenink (zmena, jake cviky vynechavat, na co si dat pozor atd....)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no v podstatě úplně. Měl jsem vyhřezlé 2plotýnky (7 a 5mm), před tím potíže dlouhodobé, ale vždy jsem to nějak rozchodil. Pak jsem ale asi 1/2 roku trpěl v kuse a chtěl jít pod kudlu, nakonec pomohla hromada léků a kapačky.
U cvičení jsem vynechal poměrně hodně cviků a to hlavně mrtvolu a dřepy. Dřepy jsem při zkoušení nebyl schopný jet vůbec, mrtvolu jsem párkrát zkoušel a i při nízké váze (kolem 100kg) to bylo spíš o tom, hlídat ty záda, než se soustředit na cvik a výkon. Stačila vždy trocha nepozornosti a úplně jsem cítil, jak se páteř prohnula na druhou stranu a já se jen modlil, aby bolest trvala jen týden.
Takže já to omezil hodně, místo toho začal spíš s kickboxem, běh, cvičení s vlastním tělem. Ale cvičení mám spíš jako životní zvyk, takže mě stačí prostě něco dělat, nejsem nijak "závislý" na posilovně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som počul, že problémy s platničkami signalizuje to, že Vám bolesť z chrbta vystreľuje do nohy. Raz za čas sa mi to stáva
Aj keď v mojom prípade to bude asi kombinácia zanedbaného strečingu a striedavého úchopu pri mrtvole.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uvecko


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja mam prave posunutou plotenku o 12mm, kdy jsem mel asi 4 roky problemy pri sezeni ale nijak me to neomezovalo pri cviceni ale pred tydnem jsem se ve spanku v noci spatne otocil a prisli obrovske bolesti....ted mam po kapackach a mam to trochu sklidnene ale porad to boli takze se operaci nevyhnu .... proto me zajima co me ceka po operaci protoze jsem na cviceni celkem dost zavisli a nedovedu si zivot bez posilovny predstavit, do toho jsem zacal chodit na MMA ktere me taky bavi ale to budu muset nejspis vynechat uplne: (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tsunami


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

uvecko napsal:
No ja mam prave posunutou plotenku o 12mm, kdy jsem mel asi 4 roky problemy pri sezeni ale nijak me to neomezovalo pri cviceni ale pred tydnem jsem se ve spanku v noci spatne otocil a prisli obrovske bolesti....ted mam po kapackach a mam to trochu sklidnene ale porad to boli takze se operaci nevyhnu .... proto me zajima co me ceka po operaci protoze jsem na cviceni celkem dost zavisli a nedovedu si zivot bez posilovny predstavit, do toho jsem zacal chodit na MMA ktere me taky bavi ale to budu muset nejspis vynechat uplne: (

Po operaci je 3 měs. neschopenka, protože nespíš moc sedět, ani v autě do práce. Netahat předměty těžší 10kg atd. doporučení je více, ale zrovna tu nemám ten papír co nám dali v nemocnici. Ale jak nám tam na praxi říkají, je lepší to udělat jinak než operací, protože, když dají tu plotýnku ven - ty dva obrale budou značně nepohyblivé, budou se tvořit blokády a přetěžování v jiných usecích a tím se rozjíždí kolotoč dalších operací plotének, protože často vyhřene třeba i nějaká další. Toť moudra z Kladenské nemocnice :)
_________________
Běda muži, kterému žena vládne.
Moje stránka o zdravém vaření: https://www.facebook.com/TsunamiVari
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já si osobně (laicky) myslím, že to MMA by (rozumně) nemusel být takový problém. Oproti posilovně tam posílíš právě ty vnitřní svaly, které mají na starosti držení těla.
Jinak kolega to stejné co já, prostě jednou za čas chodil jak nam*daná kačena, problém si ráno dát ponožku, až prostě jednou nasedal do auta a skončil v bolestech v nemocnici a šel v podstatě hned pod kudlu.
Teď je tak 3 týdny po operaci, říká že daleko lepší, ale furt tahá nohu, protože mu to skříplo nerv, čeká že tak týden bude ještě doma, pak vezme 14 dní dovču a pak ještě lázně. Otázka co mu s tím pak udělá práce, kde v podstatě furt sedíme, což je snad největší zlo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mmks napsal:
já si osobně (laicky) myslím, že to MMA by (rozumně) nemusel být takový problém. Oproti posilovně tam posílíš právě ty vnitřní svaly, které mají na starosti držení těla.
Jinak kolega to stejné co já, prostě jednou za čas chodil jak nam*daná kačena, problém si ráno dát ponožku, až prostě jednou nasedal do auta a skončil v bolestech v nemocnici a šel v podstatě hned pod kudlu.
Teď je tak 3 týdny po operaci, říká že daleko lepší, ale furt tahá nohu, protože mu to skříplo nerv, čeká že tak týden bude ještě doma, pak vezme 14 dní dovču a pak ještě lázně. Otázka co mu s tím pak udělá práce, kde v podstatě furt sedíme, což je snad největší zlo.


MMA vhodný? To já jsem benevolentní,ale tohle už ne-e. Naopak pokuď mu stabilizace nefunguje tak si jí daleko víc zhorší.

A operace plotýnek je sprostý slovo. Většina indikací k operaci je blbě. REsp. vede pak k ještě větším problémům jak už napsala Tsunami.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
mmks


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

psal jsem že jsem laik. Beru to jen podle sebe a mě kickbox pohohl, ale je taky pravda, že tam nikoho netahám, nehážu atd. Taky to beru jen jako zábavu, bez nějakých ambicí, prostě pohyb a narozdíl od posky, kde mě v podstatě záda bolely pořád se tady cítím líp.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tsunami


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
mmks napsal:
já si osobně (laicky) myslím, že to MMA by (rozumně) nemusel být takový problém. Oproti posilovně tam posílíš právě ty vnitřní svaly, které mají na starosti držení těla.
Jinak kolega to stejné co já, prostě jednou za čas chodil jak nam*daná kačena, problém si ráno dát ponožku, až prostě jednou nasedal do auta a skončil v bolestech v nemocnici a šel v podstatě hned pod kudlu.
Teď je tak 3 týdny po operaci, říká že daleko lepší, ale furt tahá nohu, protože mu to skříplo nerv, čeká že tak týden bude ještě doma, pak vezme 14 dní dovču a pak ještě lázně. Otázka co mu s tím pak udělá práce, kde v podstatě furt sedíme, což je snad největší zlo.


MMA vhodný? To já jsem benevolentní,ale tohle už ne-e. Naopak pokuď mu stabilizace nefunguje tak si jí daleko víc zhorší.

A operace plotýnek je sprostý slovo. Většina indikací k operaci je blbě. REsp. vede pak k ještě větším problémům jak už napsala Tsunami.

To máš pravdu (taky jsi zatím studovanější než já :D)- Ono žádný bojový sport defakto na ploténky dobrý - je tma mnoho rotačních pohybů a to je plotýnky špatné.
_________________
Běda muži, kterému žena vládne.
Moje stránka o zdravém vaření: https://www.facebook.com/TsunamiVari
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uvecko


PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no co se tyka te operace tak to se dle lekaru bude resit tak ze se ten 12mm posunuty kousek plotenky urizne a to by melo byt vse....tim ustanou bolesti a problem bymel byt vyresen....prave by me zajimal hlavne nazor napr. kulturistu u kterych jak jsem se docetl je tento problem dost casty (prave by me zajimalo treba pokud je nekdo kulturista treba na profesionalni urovni a pride mu tento problem tak jak to resi po operaci....jestli to pro nej znamenalo konec posilovani a kariery nebo omezil treba trenink a urcite cviky prestali cvicit atd....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
trochu bych to tu chtěl oživit dotazem. Cca 10 dní zpátky při zvedání břemene jsem si poranil záda. Celý víkend jsem se skoro nemohl hýbat, v posteli jsem se nemohl otočit a spát s malou bolestí jsem mohl snad jen v jedné poloze. Vstávání, sedání, delší stání či sezení, ani jedno z toho nebylo vůbec příjemný.
Po pár dnech jsem byl u obvoďáka, který mi řekl, že to nejspíš byla vyhřezlá ploténka v bederní oblasti v nějaké menší míře. Podle něj mám být ještě 14 dní bez sportu a zátěže, ale nic víc jsem se v podstatě nedozvěděl.
Mátě někdo nějaký rady a tipy, jak se o páteř v následujících měsících a letech starat, aby se to neopakovalo?
Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajdi si k někomu normálnímu, kdo Tě pošle na rentgen nebo CT, abys věděl, s čím máš tu čest... Aby ses třeba zbytečně neomezoval, kdyby to byl jen nějakej skříplej nerv, nebo naopak abys tušil, že si musíš trochu dávat pozor
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saphenus


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chod na neurologiu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli si obvoďák myslí, že ti vyhřezla plotýnka a jediný co ti řekne je, že máš být 14 dní bez sportu tak je to debil.

To se nedá asi jinak říct.

Než k tomu něco řeknu, tak jak to vypadá teď? Bolest v místě? Tupá, ostrá? Jaká poloha je nejhorší-jaká pomůže? Jak vypadá svaly na zádech? normální nebo boule? Co nohy a kyčle tam nic nebolí?
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Judson


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z mych zkusenosti te na CT neposlou pokud to neboly opravdu silne a dlouhodobe, ze se sotva hybes.
Takze pokud to preslo, tak je to dobre, ale nezjistis co se stalo.
Me se to stavalo cca 3 roky aspon 1x rocne dokud to nevyhrezlo v takove mire, ze jsem skoncil na CT a pak operace.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vyhrezla plotenka Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: