Jidelníček+hubnutí+cvičení. Z mála maximum.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jidelníček+hubnutí+cvičení. Z mála maximum.  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jidelníček+hubnutí+cvičení. Z mála maximum.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolweryn


PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, držel jsem se dnes plus minus jídelníčkem co jsme tady nějak daly dohromady a ted jsem se pokusil cca posčítat hodnoty.

Na oběd zelen. polévka s jatr, kned. a nudlemi
hlavní : hovězí maso, omáčka těstoviny.

a hodnoty 9019 kj 2152 kcal . (našel jsem si kalkulator na obědy)


Přesnější (ale bez oběda to sem nevěděl jak sečíst) tuk: 46.4 bílkovina: 123.95 sacharidy : 179.98


mám něčeho moc nebo málo ??? To netuším tak please ne a řekněte
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: út březen 18, 2014 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čistě kaloricky, pro hubnutí mi tu někdo radil jíst 22kcal/kg váhy.

Pak ještě dost záleží z čeho ty kcal jsou.... bílkovny bych dal cca 1,5-2g/kg váhy, sachry tak 150-250 (spíš tedy tu dolní hranici) a zbytek doladit tukem.

Oběd má ještě rezervy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: út březen 18, 2014 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží na aktivitě a jedinci. Já třeba v tréningové dny držím 34 kcal / kg váhy ... ale už cvičím nějaký ten rok.
22kcal/kg je trochu velkej brutál, spíše postupně snižuj aby si tělo navyklo.
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolweryn


PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, takze jak tak pocitam tak uz na tom sem jakz takz. Urco lepsi nez co sem jedl predtim. Zatim to necham tak a uvidime v pondeli jestli se po tydnu pohne vaha aspon o tech 300g-500g dolů :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Číča


PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná těch sacharidů mi tam přijde zbytečně málo (aby pak bylo kam ubírat,případně vlnit). Tím spíš,když jezdíš na kole a posiluješ doma...ale je to jen můj názor,odborník na diety rozhodně nejsem
_________________
Jsem zvíře,které pustili ze ZOO za dobré chování.
Log:
http://forum.ronnie.cz/post1122639.html#1122639
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muflon


PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím ignoruj ten úvod textu... nevšiml jsem si, že topic už má první stránku a inteligentně jsem četl jen druhou... ale rád vidím, že jsem se trefil do váhy a výšky :) Podstata ale zůstává stejná


No nevím teda kolik vážíš a o co přesně ti jde. Chceš kondičně cvičit a udržovat postavu? Chceš nabírat svalovou hmotu nebo naopak rýsovat? Jak moc potřebuješ nebo chceš hubnout? Kolik měříš? Vážíš? Jsi spíše člověk mající s váhovým přísrustek problém míněno nehlidáš si tak tloustneš nebo s tím nemáš problémy? Jak často cvičiš a jak intenzivně?

Takhle to je moc do prázdna ale pokud bych uvažoval váhu 90kg a řekněmě 180cm (ber to prosím jako hodně nastřelený odhad) tak z mého pohledu tam máš málo relativně všeho :) Bílkovin se bát nemusíš a pokud ti jde o hubnutí určitě bych jídelníček zakládal právě na bílkovinách takže 2g bych hledal jako minimum.

Sacharidy... lidi se jich hrozně bojí. Ale je potřeba si uvědomit že jsou sacharidy a cukry jako takové. To že budeš mít za den 200g sacharidů je pěkné ale nahouby pokud 50% tvoří cukry. Opět bych se nebál přidat klidně na 300g a až potom zkoušet snižovat ale pohybovat se dlouhodobě pod 200 není myslím cesta značka ideál. To bych viděl tak do vln.

No pokud chceš nutně hnát sacharidy dolů tak přidej tuky. Tělo musí brát energii pro svaly a tuky jsou tou druhou cestou. Samozdřejmě zase platí kvalita. Nepomůžeš si když sežereš kostku másla to je ti asi jasné, ale ryby (tuňák, losos) ořechy atp. Kvalitní olivový olej...

ber mě s rezervou nejsem profík ani nic podobného, žiju jen z toho co si vyčtu a co zkusím. Sám jsem se dlouhodobě pohyboval na nějakých 200g bílkovin 200 sacharidech a 90 tucích při váze cca 80kg a výšce cca 184cm. Je to ubíjející, určitě se ti nepovede nabrat svalovou hmotu. Měl jsem velkou nadváhu a dal jsem do "odtučnění" všechno podřidil jsem tomu volný čas, stravu a prostě všechno. Vyplatilo se bylo to sice těžké ale povedlo.

Nicméně po novém roce jsem se rozhodl, že to chce nabrat nějaké svaly a momentálně je můj příjem mezi 3000-3500kcal při poměru cca 220-240:380-400:70-85 ovšem výdej je tomu úměrný resp. je vyšší (trénink fitko každý den, do toho běh, kolo, squash, bouldering,... samo ne v jednom dni :) ) - !! a nezapomínej na pitný režim !! to je stejně důležité a má to stejný vliv jako strava!

Jídelníček můžeš asi mít sebe lepší ale pokud mu neodpovídá aktivita během dne tak je to jen půlka cesty a většinou nikam nevede. Ale to ti je asi celkem jasné :) No pěkně jsem se tu o sobě rozepsal, ale tak píšu co jsem u sebe odpozoroval. Vlny jsem třeba nikdy nejel a mám z nich celkem strach protože nevím jak při své neurotické povaze bdu zvládat ještě větší psychické napětí vlivem nedostatku sacharidů, ale jednou třeba zkusím. Za sebe jsem spokojený s dlouhodobě "průměrným" příjmem sacharidů než ho hnát do extrémních minim zvlášť proto, že třeba 200g je dlohodobě snesitelných a netrpíš (pokud nejsi hromotluk se 120kily :D )

Promiň za esej i za trošku možná lajcký názor, ale klidně ať to tady někdo lépe znalý vyvrátí a já budu jen rád když se zase něco dovím.
_________________
Ty neříkáš dost! Ty makáš a dost říkám já!

Sport je napalici. A člověk se na něm časem stane závislým.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolweryn


PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pěkná esej jako nikdy jsem jídelníček neřešil a už vubec ne počítal sachry atd. Teď to byla premiéra.

Napíšu to jinak - jak jsem si to sestavil a co snědl (držím tu změnu od pondělka totiž).
lomítko znamená další den.Když není, jím to samé.

4:15 - žahnu pul litr zeleneho čaje
4:30 - šálek polotuč. mléka + 80g oves. vloček
7:15 - pomeranč / jablko / pul jablka+bíle hrozno
10:00 - tmavá cereální kaiserka +: 10 dkg 30% eidam / +:10 dkg schwarwaldská šunka (100% maso) / +:200g cottage (miska)
12:30 - 125g polotuč. tvarohu rozmixovane s troškou vody a medu (vypít)
14:45 - hovězí guláš+těstoviny / hovězí guláš+těstoviny / květákový mozeček s vajíčkem + brambor
17:30 - 200g bílý jogurt + 40g vločky / 200g bílý jogurt / 200g bílý jogurt + 40g vločky
21:15 - hovězí guláš+těstoviny+paprika / tuňák ve vl. šťávě 185g plechovka+0,5 sáčku rýže+cibulka (čerstvá) / květákový mozeček s vajíčkem + brambor


je to vlastně pondělí, uterý, středa teď. V utery bílý jogurt bez vloček protože sem toho měl za celý den dost a cvičit jsem nešel.
Obědy vaří žena jak jsem psal, ale podařilo se mi prosadit konec palačinek-knedlíků-smažených sýru květáků žampionů atd. takže aspoň tak :-D

váhu mám 89,6 ztoho 22,1% je tuk, ten bych chtěl sundat na těch 15-16% (prostě ať zmizí bříško) :-) jinak to kolo 2x denně 10 minut (do práce z práce), v těch 8 posilka (3x týdně jedu silový klasika full body- ale brzy změnim na split) a 2x týdně (někdy jednou) crossfit s vlastní váhou (fizička),+ sem tam si zajdu zatřískat a zakopat do pytle nebo když je ským si dáme sparringový zápas v kickboxu a 1x týdně o víkendu hodina badmintonu.

Jako byl jsem zvyklí horzně jíst, mám rád jídlo a dost jsem si roztahal žaludek takže ted je to trochu o hubu no tu pulhodinu do dalšího jídla už se celkem těším :-D doufam že si na to tělo brzy zvykne.

Uvidim v pondělí až stoupnu na váhu jestli bude úbytek váhy a tuků v % :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muflon


PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm to je myslim dobrý krok.

Co se týče počítání kalorií, dej tomu trochu času a využíj třeba kaloricketabulky.cz je tam spousta potravin a co neni můžeš přidat. Věnuj tomu třeba 14 dní 3týdny kdy si budeš vést co jsi snědl v jakém množství, co se použilo při vaření (měl jsi třeba kuřecí se zeleninou tak víš že tam šlo 200g kuřete, 100g rajče, 100g paprika + nejaký oliv.olej a jako příloha rýže (bacha na to zda tam zadáváš v uvařeném nebo syrovém stavu :) ) já osobně to využívám není to možná 100% přesné, ale dává mi to slušný obraz o denním přijmu a za pár týdnů budeš vědět co a kolik toho sníst aby jsi se během dne dostal na nějaké požadované hodnoty B,S,T a kde naopak se krotit. Pokud máš pevnou vůli a chuť nebude to pro tebe problém fakt za pár týdnů budeš věci dělat automaticky a budeš mít i v oku množství.

K těm jídlům až na ty hlavní (nahradil bych řekněme jednoduššími (kuřecí, rýže, zelenina, krůtí, ryby,...) hovězí taky, ale libové. přílohy ideálka rýže, pohanka. Těstoviny a pečené brambory když chceš nahnat sacharidy, ale nebránit se jim jen třeba potom myslet na to že si večer nemáš dát 3 cel.zrnné rohlíky protože už jsi dost sach třeba přijal. Ale v tom ti pomůže právě to počítání a pak už to je automatické +-

To poslední jídlo, nevím teda v kolik chodíš spát ale na noc je to nálož. Tak velké jídlo bych nedával později než v 19/20 hodin. Pak už jako druhou večeři jen něco malého co nezatíží trávení a hlavně se pak líp spí :) jinak ty rozestupy mezi jídly celkem cajk. Tělo na to přivykne a pak to už nevnímáš a když je jóoo hlad tak zeleninu. Ta nic nezkazí.
_________________
Ty neříkáš dost! Ty makáš a dost říkám já!

Sport je napalici. A člověk se na něm časem stane závislým.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolweryn


PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 5:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dik. Jsem rad ze jsem konecne udelal krok spravnym smerem.
No chodim do cvicit jak jsem psal vecer, dam 2. Veceri a spat jdu nejdriv hodinu po tom co to snim, coz se da myslim ;-)
akorat se bojim ted vikendu, dvoje narozky hned, kruci to bude lakadel na stole. Nemluve o cole a pepsi k tvrdemu, (asi budu pit po pulkach bez nealka :-D ), do toho nejaky pivo .... Myslim ze to bude bez toho posledniho jidla :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolweryn


PříspěvekZaslal: po březen 24, 2014 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

huráá funguje to. Po 1 týdnu první vážení :

17.3. : 89,2 kg 21.9% tuk ,41.1 % svaly ,101,5 cm v pase

24.3 : 87,9 kg 21.3 % tuk ,41,4 % svaly ,99,5 cm v pase

:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jidelníček+hubnutí+cvičení. Z mála maximum. Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: