Šunka



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Šunka  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Šunka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janca.bor


PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 4:37 am    Předmět: Šunka Odpovědět s citátem

Ahoj, mám dědečka, který musí držet silně neslanou dietu. Měl dřív hrozně rád šunky, jenže ty jsou pro něj teď tabu, protože sníst 2 plátky, je pomalu na své denní dávce soli. Napadlo mě koupit ten šunkovar, ale nevím jak to s tou solí je. Dává se do šunek jen kvůli chuti, případně trvanlivosti, nebo bez toho prostě nejde vůbec udělat? Je možné v šunkovaru dělat šunku bez soli?
A můj druhý dotaz taky ohledně šunky, myslíte že je lepší kupovat třeba 70%, která vyjde mnohem levněji, bývá často v akci než třeba 90%? Jde o to, že si řikám, že ta první bývá kolikrát pomalu o polovinu levnější a když se podívám na složení, je to víceméně díky vodě, čili nic závadného a když si to rozpočítám na maso, vyjde mnohem výhodněji ta méně procentní a koupit jí víc.
A poslední dotaz, co si myslíte o směsech na polévku? Bývaji hodně levné a přitom třeba jsem koukala jen 5% tuku, je to jen o chuti? Nebo je opravdu prsíčko o tolik lepší i výživově?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vico


PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 6:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Šunku jsem vařil ve střívku na tlačenku, ale šunka je pak taková neslisovaná. Jestli ale chceš šunku vařit častěji tak doporučuju šunkovar. Bude se ti to lépe hlídat. Ona ta cena šunky v akci .... koukni se na stream pořad jídlo a tam je o tý šunce docela dobře natočený.

Pro:
1.Vyjde tě to levněji a víš z čeho to máš.
2.Sůl si dáš podle sebe - nejlepší je použít pragandu.ale lze i obyč sůl ale trvanlivost je pak kratší a i šunka má pak takovou nevýraznou barvu.
3.Dají se i výborně dochutit jiným kořením
4.Vyjde levněji

Proti:
1.Dlouho to trvá - musíš nechat den dva odležet.
2.Je hned sežraná
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarka.sedlakova81


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 4:24 pm    Předmět: Je to pravda Odpovědět s citátem

Já šunku nekupuji už dlouho a dělám si ji sama. Halvně vím co tam je a není třeba solit. Jiné koření, který má člověk rád si tam hodí a je to :-).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Šunka
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: