Suplementace kolem tréninku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Suplementace kolem tréninku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Suplementace kolem tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NoWeight


PříspěvekZaslal: ne září 14, 2014 5:22 pm    Předmět: Suplementace kolem tréninku Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit ohledně kompletní suplementace, kterou hodlám využívat v období kolem tréninku.Jednalo by se o BCAA, Glutamin, Hydrolyzát a nejspíše i Maltodextrin.. Věnuji se silovému trojboji a přes léto jsem začal cvičit i strongman disciplíny, ale tréninky jsou dlouhé a vyčerpávající, cítím, že by se mi hodila nějaká pomoc v podobě suplementů.. Jenom si nejsem úplně jistý správným dávkováním a dobou kdy jednotlivé suplementy brát, poněvadž mi každý radí úplně něco jiného :-)..

Jo a narazil jsem na zajímavý obchod, kde prodávají, jak klasické instantní BCAA (L-Leucin, L-Izoleucin, L-Valin v poměru 2:1:1), tak i EAA (L- Leucin 33,3 %, L - Lysin 14,65 %, L - Valin 14,65 %, L - Fenylalanin 11,99 %, L - threonin 9,9 %, L - Isoleucin 5,9 %, L- Hystidín 4,72%, L - Methionin 3,3 %, L - Tryptofan 1,33%) - takže nevím pro které se mám rozhodnout, cenově jsou dražší ty EAA, ale otázka je jesli to využiji... Btw, vážím 94-95 kg a měřín 178 cm.

V současné době beru pouze hydrolyzát od firmy PHP edge ihned po tréninku (konkrétně jednu a čtvrt 35 g odměrku) a po cca 40 minutách cca stejné množství maltodextrinu.. Kamarád (kulturista) mi radil dávkovat po tréninku dokonce 0,5 g/kg proteinů a 0,5 g/kg sacharidů. Moje představa by byla asi takováto: Před tréninkem (nevím jak dlouho a jaké množství) BCAA? / EAA? + Glutamin.. V průběhu tréninku BCAA? / EAA? + maltodextrin (nevím jaké množství)... A po tréninku ihned Hydrolyzát + Glutamin (nevím jaké množství) a po 40 minutách maltodextrin (nevím jaké množství).. K tomu množství které budu dávkovat bych měl ještě jednu technickou - trénink mám periodizovaný tak, že jedu 3 týdny postupně vzrůstající intenzity a 4 týden Deload, poté zase o něco těžší 5,6,7 týden a 8 týden deload..

Poté následuje soutěž, nebo pouze trénuji do doby kdy vidím zlepšování a když zlepšování ustane, tak zařadím delší dobu pauzu (klidně i 14 dní).. Neměl bych tedy to dávkování suplementů v období kolem tréninku přizpůsobit té periodizaci? Co by jste mi doporučili? Na vrcholu přípravy např. těch 0,5 g/kg a jinak začít třeba jen na 0,25 a postupně pomalu navyšovat?

Omlouvám se za ten sloh, ale jsem trošku detailista :-). Předem děkuji za Váš čas a za odpověďi..

Marek.
_________________
"The mind is everything, if you don´t believe you can do something, then you can´t."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Suplementace kolem tréninku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: