Běhání s padákem



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Běhání s padákem  Úvodní stránka -> Atletika -> Běhání s padákem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ovi8


PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2014 9:39 pm    Předmět: Běhání s padákem Odpovědět s citátem

Čaues, chci se zeptat na běhání s padákem - kolik sérií opakování etc.

Hraju závodně florbal letní příprava 3-x týdně (2x týdně ovál + vlastní váha 1x týdně hala+ vlastní váha), + si dávám jednou dvakrát týdně navíc sám běhání ( většinou kopce).

Teď jsme přešli z objemové fáze na sprinty a to je můj kámen úrazu, nikdy jsem nebyl rychlý-proto jsem koupil padák+ vestu.

Ale naprosto nevím jaké pauzy mezi sériemi dávat a hlavně kolik opakování atd. potřebuju zrychlit hlavně na 20-30 metrech, prostě mít tah do kasy.

Předem díky za odpovědi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2014 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednak by to chtělo jiné fórum ... tohle je otázka ryze atletické sprinterské přípravy, takže se podívat jinam, ať už na nějaké atl fórum, nebo nějaké příklady trenálů. Nevěřím, že by se něco na netu neválelo.

Nicméně rychlost je věc, která se natrénuje extrémně blbě, tu buď máš nebo nebo nemáš....rozvíjet se samozřejmě dá vše, vymyslet nějaký silově dynamický trenál také, ale pokud opravdu nemáš dispozice (a v tom případě nejsi rozhodně nějaká výjimka), tak to žádná bomba beztak nebude. Je potřeba se s tím smířit, přizpůsobit tomu hru a snažit se to eliminovat zlepšením reakcí, předvídáním a podobně.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jednak by to chtělo jiné fórum ... tohle je otázka ryze atletické sprinterské přípravy, takže se podívat jinam, ať už na nějaké atl fórum, nebo nějaké příklady trenálů. Nevěřím, že by se něco na netu neválelo.

Nicméně rychlost je věc, která se natrénuje extrémně blbě, tu buď máš nebo nebo nemáš....rozvíjet se samozřejmě dá vše, vymyslet nějaký silově dynamický trenál také, ale pokud opravdu nemáš dispozice (a v tom případě nejsi rozhodně nějaká výjimka), tak to žádná bomba beztak nebude. Je potřeba se s tím smířit, přizpůsobit tomu hru a snažit se to eliminovat zlepšením reakcí, předvídáním a podobně.


S ničím se smiřovat nemusí. Žijeme v 21. století. AICAR ti změní poměr svalových vláken, a nevyjde to ani tak draze:)
http://en.wikipedia.org/wiki/AICA_ribonucleotide
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bebo


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně na zlepšení startů používá švihadlo se změnami stylu skákání (na jedné noze, na obou, s mezi skokem, vysokým výskokem, skiping, výměna nohou při každém skoku, s odrazy do stran z jedné nohy na druhou.)

Zbytek prostě v posilovně s váhami na 60% maxima a jedeš výbušnost. Plus na tréninkách atletická abeceda a žebříky. Mně osobně toto zabírá, takže můžeš vyzkoušet, ale jak ti to bude nebo nebude zabírat záleží hodně na provedení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raw


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

silovka, cely ucnak i maturu jsem nikdy nebehal ani nedelal atleticke veci, nebavilo me to, jen jsem delal trojboj, kdyz jsem se ze 150drepu dostal na 210 drep tak se mi automaticky zlepsil sprint i skok do dalky (o dost) a to jsem vazil vic jeste

pokud budes porad vazit napriklad 80kg a zlepsis pri stejne vaze drep o 30-50kg tak rozhodne cekej zlepseni
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 3:41 pm    Předmět: Re: Běhání s padákem Odpovědět s citátem

Ovi8 napsal:
Čaues, chci se zeptat na běhání s padákem - kolik sérií opakování etc.

Hraju závodně florbal letní příprava 3-x týdně (2x týdně ovál + vlastní váha 1x týdně hala+ vlastní váha), + si dávám jednou dvakrát týdně navíc sám běhání ( většinou kopce).

Teď jsme přešli z objemové fáze na sprinty a to je můj kámen úrazu, nikdy jsem nebyl rychlý-proto jsem koupil padák+ vestu.

Ale naprosto nevím jaké pauzy mezi sériemi dávat a hlavně kolik opakování atd. potřebuju zrychlit hlavně na 20-30 metrech, prostě mít tah do kasy.

Předem díky za odpovědi.


Kup si klasickej padák a začni skákat z letadla, to je mnohem větší prdel. A rychlej budeš hooooodně (cca 195 km/h).

Na výbušnost/rychlost doporučuju:

1) Mít jakž tak sílu (2× - 2.5×TH pozved, 2×TH dřep). To, co napsal raw nade mnou TESAT DO KAMENE! (a tím kamenem mlátit po hlavách všechny, co si myslej, že posilování zpomaluje ). Z toho minima, co jsi napsal o svém tréninku, usuzuju, že bys nějaký to železo občas zvednout měl.

2) Sprintovat nebo ještě líp sprintovat do kopce (bez padáčku). Začni na pěti šedesátkách spojovaně, sprintuj 2× - 3× týdně, pokaždé přidej jeden sprint a až jich přidáš 5, 2 uber a zase přidávej (4, 5, 6, 7, 8, 9, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 10, 11 ... a tak dále). Až jich budeš mít 20, prodluž rovinku na 80m a začni zas od 4. Není to dogma, jen jedna z možností. Jo, říkal jsem, že ideál jsou sprinty do kopce?

3) Swingovat. Nauč se techniku a swinguj s KB o cca třetině vlastní váhy. Krátký série (3-5 opakování, 3 - 5 sérií), maximálně výbušně - to železo se prostě musí hejbat rychle!

Trhneš tadytím tréninkem světák ve sprintu. Spíš ne. Ale dobrá zpráva je, že nemusíš, protože nejsi sprinter, ale florbalista. Zlepší se Ti markantně rychlost na hřišti? HELL YEAH!
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

raw napsal:
silovka, cely ucnak i maturu jsem nikdy nebehal ani nedelal atleticke veci, nebavilo me to, jen jsem delal trojboj, kdyz jsem se ze 150drepu dostal na 210 drep tak se mi automaticky zlepsil sprint i skok do dalky (o dost) a to jsem vazil vic jeste

pokud budes porad vazit napriklad 80kg a zlepsis pri stejne vaze drep o 30-50kg tak rozhodne cekej zlepseni


Normálně píšeš hrozné kraviny, ale tohle je velká pravda. I Ben Johnson potvrdil, že jeho sprint se odvíjel nejvíc od jeho výkonu v dřepu. Čím víc dřepoval, tím byl rychlejší.
Kdysi jsme se u kámoše školníka hrozně opili a vedle byl atletický ovál, tak jsme si dávali sprinty. Byl jsem dost překvapený, že ačkoliv jsem vůbec neběhal, ve sprintu jsem všechny porazil. Tehdy jsem dřepoval plus mínus 220 kg takže to vliv určitě má a podstatný. Krom toho, stačí se podívat na rozdíl sprinteři/maratónci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
I Ben Johnson potvrdil, že jeho sprint se odvíjel nejvíc od jeho výkonu v dřepu.


A nejen ten. Koukni na Allyson Felix a její pozved :) Jojo, svatá pravda...
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evan


PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2014 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Však i jednou v nějakým článku/rozhovoru se sprinterem ohledně jeho formy, výkonu a jak se cítí... tak řekl, jak na tom asi můžu být, když dřepuji o 50kg míň než kolik jsem dřepoval.

- Hodně jsem to přeformuloval, ale vyznám zůstává stejný.

Mimochodem, jako ve všech sportech se dělí fáze tréninku. Většinou mimo sezónu se trénuje síla, pak se přechází na sil. vytrvalost a nakonec na vytrvalost (každý sport bude mít svá specifika...) Koukni se na koho chceš jak vypadají mimo sezónu... ať už jde o Biathlon, rychlobruslení a mnoho dalších sportů. Připravují se silově - posilovna a další doplňky, pak postupně přecházejí na vytrvalost a disciplíny s postupným snižováním váhy a pokud možno s co největším zachováním síly - čím větší sílu taky budeš mít, nebudeš potřebovat tolik energie abys vykonal stejný pohyb jako ten kdo ji nemá. Tam potom vzniká ten rozdíl v max. výkonu, kterej bude vždycky větší u silnějšího sportovce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Běhání s padákem
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: