CrossFit na doma pro začátečníky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - CrossFit na doma pro začátečníky  Úvodní stránka -> Crossfit -> CrossFit na doma pro začátečníky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Douglas napsal:
Celkem vtipne je pro me toto:

4 kola na čas
30 sec Plank
15 Push up

Cili dva cviky, z nich jeden ma pevne dany casovy ramec se maji delat na cas. Nerikam, ze se nejde casove zlepsovat , ale pusobi to na me trochu srandovne.


skoda, ze tam neni strict push up , lepsi by teda byly shyby, ale kdo by dal 4 serky striktnich shybu po 15 ? :-D
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Většina cvičenců sice má špatnou techniku, třeba i na bicepsový zdvih. Dokonce většina lidí ani neudělá správně klik. Ale čím si člověk asi ublíží více špatně provedenými vzpěračskými cviky nebo špatně provedeným klikem?
Pamatuji si, že dokonce Pavla Kladivová říkala, že udělat tolik opakování vzpěračských cviků kolik dělají corssfiteři technicky správně je nemožné. A když to řekne nejlepší vzpěračka v ČR tak si myslím, že už by se crossfiteři měli zamyslet. Nedávno mi říkala kamarádka, že v jedné crossfit tělocvičně se prvních 5 tréninků nováčci učí jen technku. Kolik se toho asi stihne nováček naučit za 5 tréninků?
Nehledě na to, že třeba ve cvicích jako sit ups, tak jak jsou v tom plánu popsány, nevidím žáden přínos pro nikoho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ona to nemusí být jenom Pavla. Stačí si projít T-nation a to zneužívání vzpěračských cviků ke kondičním účelům tam kritizují v podstatě všichni odborníci, od Thibse přes Bruna, Johna po Wendlera.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WAMP


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 7:38 pm    Předmět: cross Odpovědět s citátem

jo přispěvku sice jenom 11 ale sleduji to tady díl a něco na tom crossfitu jako extremním sportu bude od nějaké urovně určitě , tady u napsaneho treninku bych to tak akčně zase neviděl a vždycky je lepší začít dělat něco než jenom sedět na zadku ne ? crossfit cvičím asi 2 roky dokonce poslední rok se SEVOU a pokud nějaké zranění byly tak vždy spojené spíš s hledáním maximálek než z 90 trhů . .

a na jedněch závodech jsem zaslechl zajímavou diskuzi že zranit se dokáže je pravý srdcař pri WOD protože normální člověk když už cítí že je ve sračkách tak další opakování nedělá když má pocit že si hodí činku na hlavu :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 8:03 pm    Předmět: Re: cross Odpovědět s citátem

WAMP napsal:
a na jedněch závodech jsem zaslechl zajímavou diskuzi že zranit se dokáže je pravý srdcař pri WOD protože normální člověk když už cítí že je ve sračkách tak další opakování nedělá když má pocit že si hodí činku na hlavu :D

_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 8:05 pm    Předmět: Re: cross Odpovědět s citátem

WAMP napsal:
vždycky je lepší začít dělat něco než jenom sedět na zadku ne ?



No... zrovna u crossfitu, jak je často k vidění u nás bych o tomhle dost pohybovala...
Někdy je opravdu lepší nedělat nic, než se brutálním způsobem rakvit a mít z toho v mnoha případech i dlouhodobé následky k řešení.... Má fyzioterapeutka, se kterou jsme tohle řešily by mohla taky vyprávět... 90% jejich zákazníků jsou crossfitáci... všici oddělaná ramena, lopatky, záda....

Ten poslední odstavec snad ani netřeba komentovat....
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mně nejsou vzpěračské cviky, mrtvé tahy a podobné cviky vhodné na honění opakování...
Jsou to technicky náročné cviky a soustředit se na techniku osobně dokážu tak do 3-5 opakování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK napsal:
Nedávno mi říkala kamarádka, že v jedné crossfit tělocvičně se prvních 5 tréninků nováčci učí jen technku. Kolik se toho asi stihne nováček naučit za 5 tréninků?


Upřímně? Nic....

Aby bylo jasno, já na CF vidím i pár pozitivních věcí a mám u sebe v tělocvičně pár lidí, co závodí a taky jsem pár závodů absolvovala... ale prostě mi drásá nervy, když to na těch závodech vidím, jak jsou lidi schopní se ničit... a nejhorší je, že v CF gymech se tímhle způsobem zdevastují masy, houfy, tlupy, stáda a no prostě moc lidu....
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WAMP


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 8:14 pm    Předmět: cross Odpovědět s citátem

tak ten poslední odstavec byl pro zasmání neberte to zase tak vážně :)

myslím že se na tech gymech najde i dost lidí bez zranění a v nejlepší kondici za život jestli to nebude taky často tím že spousta lidí nemá trpělivost a chtějí všechno hned ? (znám od sebe )

PS takže Pavlo OPEN 2015 nebude ?? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WAMP: nejde mi o to vyvozovat něco ve stylu viděl jsem lidi špatně cvičit crossfit a proto je crossfit špatnej, to vůbec. Ale šlo mi o to, když zveřejním plán "pro začátečníky", tak by měl být pro začátečníky a stejně jako všechny dobrý plány by měl mít jasný cíl a k tomu cíli cvičence směřovat. V tomto nevidím cíl a nezdá se mi jako dobrá volba pro začátečníky.

Příklad: Na čas 100 Burpee. Jaký to má smysl? Co to dá začátečníkům? Pracuji se sportovci různých výkonností, včetně mistrů republiky, kteří jsou rozhodně pohybově, silově, koordinačně nadaní a cítí svoje tělo, ví jak se srovnat apod. A ani u těch bych nechtěl vidět, jak budou vypadat jejich provedení angličáků, když jich honí stovku v časovém rekordu (to, že crossfit angličák není standardní angličák teď neřeším).

To, že se člověk nezrakví při základních cvicích s vlastní váhou je blbost. I hloupé výskoky prováděné ve velkém množství a se špatnou technikou dopadu mohou vést k problémům s koleny nebo páteří. A to, že v posilovně se každý druhý člověk ničí špatnou technikou není dobrý argument pro to, že je vlastně jedno, že nabídneš lidem plán, který může být spíš na škodu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 10:10 pm    Předmět: Re: cross Odpovědět s citátem

WAMP napsal:
PS takže Pavlo OPEN 2015 nebude ?? :)


1) neříkat mi Pavlo, fakt to nemám rada

2) ne
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WAMP


PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 1:33 am    Předmět: :) Odpovědět s citátem

jasně já netvrdím že cvičení se špatnou technikou je správné !! jen jsem podotýkal fakt že chyby bude dělat každý začátečník ať cvičí cokoliv.Každý nějak začíná/l a pokud nějak nezačne nikdy se nikam nedostane ne ? A nikde není psano že si člověk i když mu jde o "rekord " nebude držet dobrou formu protože prostě chce i na "ukor" nějakého času a co z toho má ? skvělý pocit když se podívá do deníčku a zjistí že to má o par minut sekund rychleji než naposled případně s 2x lepší formou



PS omlouvám se paní Kladivová
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oh, tu se zas zvrhla debata. Nechtel jsem puvodne ani reagovat, protoze s nekteryma to je jak mluvit se zdi.

Ale par temat tu vyskocilo.

Ve zkratce

- vy co jste prisli akorat nadavat na CF, tak to ani nemusite cist, ale pokud se dokazete vyjadrit objektivne, bez nejakych predsudku, tak rad uvitam vasi odpoved

CrossFit, technika a zraneni

- vsechno tohle jde ruku v ruce a vzajemne se podporuje, jsem si toho vedom, mezi zavodnikama v CF se uz druhym rokem pohybuji, velka cast z nich ma hodne zraneni, ktere si zapricinili CF, kolikrat je tezke najit cloveka bez ovazanych kolen a bandazi na zapesti, kdyz se CF nekdo snazi delat vrcholove, tak si telo dan vybere a pokud se ho snazi delat vrcholove a jeste blbe, tak ta dan je nekolikanasobne vyssi, ale tohle pravidla se netyka jen CF, ale i ostatnich sportu

- me osobne se tohle taky znechutilo, kazdy se zene za lepsim vykonem a to za kazdou cenu, taky jsem takovy byl, ale celkove jsem v poslednim roce muj pristup ke CF docela prehodnotil, furt ho beru jako vynikajici treningovou metodu, ale WODs se snazim nastavit tak, at jsem schopny je cele odjet spravne (nepotrebuji jezdit 20 reps s 90% maxima) a pridal jsem vice doplnkovych cviceni (jak klasicke silove napr. 5x5, tak i vytrvalostni 10km beh, 10km row v ruznych intervalech apod.)

- ve clanku nekolikrat upozornuji na to, ze technika je na prvnim miste, ze jsem schopny s technikou i poradit a pokud ma nekdo zajem, tak mu mile rad techniku zkontroluji, dale dbam na to at se clovek poradne protahne a rozehreje (i kdyz jsem bohuzel k tomu nevydal navod), take pisu at si clovek ty cviky nez zacne poradne vyzkousi, pokud to nekdo neudela, tak za to opravdu nemuzu, absolutne netusim, kdo podle toho pojede, ale delal jsem to hlavne pro par lidi, kteri to po debate se mnou odjedou spravne

Cil tohoto planu

- pokud zastavate nazor, ze CF je blbost, tak to dal ani nectete, ja vas nazor respektuji (ja taky nemam rad urcite "nove/moderni" styly cviceni a verim, ze se cas v posilovne da stravit mnohem lepe, ale nikoho, kdo je cvici a jejich plany verejne neodsuzuji). Ja na CF zazil takovy progress o jakem by se mi s ruznyma posilovacima rutinama mohlo jenom zdat, me CF funguje a funguje dalsim stovkam tisic lidi po celem svete, pokud vam ne, pripadne preferujete neco jineho, tak to chapu :-) a hlavne, kdyz CF clovek zije, tak ty treningy strasne bavi

- ano opravdu cilem tohoto planu je zapotit se, proc by to nemohl byt cil? Cilem je taky lehce posilit telo a hlavne se rozhybat, alespon u tech par lidi pro ktere jsem to delal to tento efekt mit bude. Samozrejme existuji efektivnejsi metody jak se spotit (sauna :D, behani), nebo jak se rozhybat (kuliskuv novy e-book skryta hrozba). Ale ja proste zastavam nazor tady ten. Trening musi i bavit a abych pravdu rekl me bud bavi nejvic trening, kde si dam novy rekord (tohle nejde delat furt), nebo kde se zapotim (tohle jde delat furt) a to, ze ty treningy, kde se clovek zapoti, to je velke +), kdysi me jeste bavily treningy po kterych druhy den nemuzu vubec chodit, ale z toho jsem uz vyrostl. A je tohle vse ukazatelem kvalitniho treningu? Vetsina asi odpovi neni, ale je to spatne? Ja si myslim, ze ne, hlavne ze se clovek po treningu citi dobre.

Je rozpis nebezpecny?

- klidne to tu priznam, ano je, ale to je kazdy treningovy plan na netu, pokud ho totiz odjede nekdo, kdo umi premyslet, tak to tam urcite nenapere hlava nehlava, ale poslechne a projede si poradne techniku a pokusi se to odjet co nejlepe, jak ma nekdo velke EGO, tak je si schopny timhle planem telo zhuntovat

- pro takove lidi jsou, ale nebezpecne i dalsi clanky, co jsou tady na webu jako je treba Korte, Muscle Media Bench Press, Bear rutine a dalsi, osobne verim, ze ten muj plan je mnohem mene nebezpecny, nez Korte (vim, ze Korte neni pro zacatecnika, ale jak mu zabranite si ho odjet, kdyz se vsude slibuji prirustky hmoty a sily)

Zaver

- existuje mnoho lepsich programu, ale i mnoho horsich, ono neni sranda cvicit doma, ja vzdycky budu radit treningy s trenerem na prvni misto, pred jakymakoliv samostatnyma pokusama, ale taky preferuji, kdyz ma clovek odhodlani se hybat, nez radeji sedet u facebooku cely vecer, takze za me jakykoliv pohyb delany chytre je mnohem vic nez flakani se u PC
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za rozsáhlé vyjádření. Ve stručnosti zareaguji. O nějaké shazování crossfitu jako celky mi vůbec nejde. Reaguji jen na tvůj plán a na tvoje vyjádření.

1. pravděpodobně v souvislosti s Korte tréninkem nenajdeš, že je určen pro začátečníky. Tvůj plán je určen pro začátečníky, docela rozdíl. Když bude někdo umět techniku benche, pravděpodobně si ji spíše pohlídá u série s 5 opakováními než, když člověk umí angličáky ale má jich udělat 100 na čas.

2. Jak ty píšeš, vnímáš bolest a únavu jako pozitivum a cíl tréninku. Odhaduji, že pro 90% lidí nerovná se bolest zábavě a spokojenosti.

3. Myslím si, že v případě některých navržených tréninků by pro většinu lidí bylo zdravější, přínosnější a zábavnější radši nedělat nic než absolvovat takový trénink.

4. To, že nějaký cizí plán je nebezpečný a tak je v pořádku, že můj plán je ZBYTEČNĚ PŘEHNANĚ nebezpečný mi přijde jako hloupá argumentace.

5. Sestavit tréninky tipu udělej nějaký počet cviků na čas (troufnu si říct, že si většina lidí, stejně jako já, pod pojmem na čas představí "co nejrychleji") a zároveň napsat, že jen magor to bude dělat přehnaně rychle mi přijde jako, že si sám odpovídáš, proč takový plán není dobrý.

6. I u vrcholových sportovců vždy budu mít jako prioritu zdraví a minimalizaci zranění, opotřebení, přetížení apod. A tomu se bude podřizovat sestavení tréninků a technické provedení cviků. Takže nesouhlasím s jakýmikoliv názory typu to je vlastně normální, že se u toho někdo zničí. A už vůbec ne u amatérů.

Jinak myslím, že na některé věci sis docela odpověděl i sám, dokonce jsi odkázal na bezpečnější a z mého pohledu rozumnější cestu cvičení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zase to nepřehánějte, já mám na crossfit taky svůj názor, ale že by v tom domácím plánu byly nějaký extra nebezpečný cviky, to si nemyslím, třeba takový angličáky na čas jsou v pohodě, sice to nebude nic extra technika, ale že by si u toho někdo nějak vážně ublížil...
Je třeba nejít z extrému do extrému, tzn. je špatně, když se někdo zrakví u CF, že se snaží dělat všechno nejrychleji a kdo ví co, ale je i špatně, když nikdo necvičí, aby si radši něco neudělal. Pohyb je pro lidi přirozenej a úplně KAŽDEJ sport sebou nese nějaký riziko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - CrossFit na doma pro začátečníky Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: