Strava a Kardio


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Strava a Kardio  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Strava a Kardio
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: so únor 28, 2015 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rage_cz18 napsal:
sk napsal:
no vycerpani zasob glykogenu po 20min...mozna tak po tydenni hladovce. Jenze pak uz nemuzes ani bezet a sotva se pomalou chuzi dobelhas domu :)


U někoho 20 minut, u někoho klidně 60 minut, to záleží na vytrénovanosti a intenzitě dané aktivity. Poté začínáš brát energii právě z tukových zásob.


Využívání MK nekoreluje s úplným vyčerpáním glykogenu, protože vyčerpání glykogenu by tě donutilo přerušit činnost. Využívání glukózy a MK jako zdroje energie se prolíná, nikdy to není při aerobce tak, že by se využívalo buď 100 % energie z tuků, nebo jen 100 % glukózy. Doporučuji si najít materiály k fyziologii zátěže, ať lidem nevytváříš mýty v hlavě. :)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: so únor 28, 2015 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Původně jsem chtěl taky něco napsat, ale bylo mi jasný, že eSko to napíše líp a "vědečtěji".

Ona pak ještě nastává otázka, jestli není lepší začít trénink za účelem zlepšení fyzičky, protože s lepší fyzičkou je člověk schopnej brát víc nergie z tuků při vyšší tepovce, takže ve finále by mohl spálit víc tuků za kratší dobu než při tréninku při nízké intenzitě ve špatné kondici, kde se bude asi fyzička zlepšovat méně...
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rage_cz18


PříspěvekZaslal: so únor 28, 2015 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Využívání MK nekoreluje s úplným vyčerpáním glykogenu, protože vyčerpání glykogenu by tě donutilo přerušit činnost. Využívání glukózy a MK jako zdroje energie se prolíná, nikdy to není při aerobce tak, že by se využívalo buď 100 % energie z tuků, nebo jen 100 % glukózy. Doporučuji si najít materiály k fyziologii zátěže, ať lidem nevytváříš mýty v hlavě. :)


Uznávám, napsal jsem to špatně. Měl jsem napsat, že začíná brát více z tukových zásob. Nechtěl jsme to rozepisovat moc vědecky (ostatně ani nemůžu, protože na to nemám znalosti) a jen laicky poradit na první otázku, kdy se autor ptá co jíst po večerním kardiu za účelem zhubnutí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Strava a Kardio Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: