IIFYM vs Kuře s rejží v krabičce


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - IIFYM vs Kuře s rejží v krabičce  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> IIFYM vs Kuře s rejží v krabičce
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

IIFYM?
Vím co to je, ale nevěřím tomu.
18%
 18%  [ 9 ]
Nevím co to je.
59%
 59%  [ 29 ]
Dělám IIFYM.
22%
 22%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: po květen 27, 2013 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo prejidani neni dobre a vseho moc logicky skodi. Ja uz taky nehledim na mnozstvi jidla, ale kvalitu. Btw. nejsem anglictinar, tak nevim o cem to video je, ale nechces ukazat tvuj stravovaci den, at mam vubec predstavu co myslis. dik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusek


PříspěvekZaslal: út květen 28, 2013 10:50 pm    Předmět: 100% kuřotvarohorejžák :D Odpovědět s citátem

100% kuřotvarohorejžák :D

youtube.com/watch?v=hJut83Mromo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jsem to správně pochopil tak chceš řict,že je jedno jestli sním 100g rýže nebo 80 g obyčejného cukru ?...to je blbost..jestli jsem to špatně pochopil tak se omlouvám..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kozlicek


PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IIFYM jedu už přes rok a výsledky skvělé.

Dříve jsem jel klasiku tvaroh, kuře + rýže a podobně.. Dbal jsem na to, abych jedl přesně každé 3 hodiny a pokud jsem něco z toho porušil, tak výsledkem byl akorát stres a dlouhodobě byl člověk jen otrokem jídla.

Potom jsem si nějakou dobu zjišťoval informace o IIFYM a následně se začal řídit tím. No a po původní nedůvěře jsem s výsledky jedině spokojený. Pořád nabírám pomalu a kvalitně.

Spusta lidi slyší IIFYM a myslí si super, teď budu žrát každý den jen pizzu, zmrzlinu, bonbony, colu atd, jenže o tom to vůbec není.

V základu je to pořád jen kalorický příjem a výdej. Klasický IIFYMák si spočítá kolik kalorií denně do sebe musí dostat, aby se udržoval na své váze, spočítá kolik bílkovin a tuků denně cca potřebuje. Pokud pak chce nabírat na váze, tak zvýší denní kalorický příjem o 5-10% max.

Pokud by člověk jedl jen fast food a podobně, tak by sice taky přibíral, ale neměl by žádný příjem vitamínů a důležitých látek a nakonec by odrovnal sebe i své zdraví, takže základem jsou pořád jídla jako steak + zelenina, přírodní nezpracované potraviny.

Příkladem je třeba člověk, co denně do sebe naháže 3000 kalorii.
Do odpoledne už do sebe stihl naházet 2000 kalorií, splnil nutné množství bílkovin, tuků a zbývá mu 1000 kalorii. Je na něm, jestli do toho zbývajícího množství pro zbytek dne hodí rýži s něčím, nebo si dá buchty, pizzu, zrmzlinu a podobně.


IIFYM není o tom, jíst 100% junk food, ale o rovnováze. Nebýt otrokem jídla a být psychicky v pohodě.

Na jistém americkém fóru to pochopili už před několika roky a řídí se tím spousta lidí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono by to možná teoreticky mohlo fungovat, třeba u mě je problém, že "dodržím" jídelníček, ale sem tam si dám třeba něco navíc (sušenku, chipsy,..) a tím se hned zvedne ten kcal příjem, třeba kámoš mi občas říká, že si místo ovesné kaše na snídani dá čokoládu (či tak něco), sice nic nepočítá, ale co tak říkal, tak na to, že má o 25kg víc než já, tak toho nesní tolik co já (myslím celkové hodnoty S, B a T), ale zase si dá někdy nějakou tu prasárnu, třeba naposled mi říkal, že celkem dost jí tvaroh + snicersku na noc, takže se stravuje zhruba dle toho principu, ale asi to sám ani neví.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takovej menší dotaz... Tohle se jede nějak dlouhodobě stejně, nebo se tam taky zařazuje sem tam něco jako cheat day, kdy se přiloží pod kotel?
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna dneska jsem na to dával Deadliftovi odkaz do logu.
Já si myslím, že to poměrně hodně lidí špatně chápe. Tenhle styl stravování není o tom, že člověk jí sračky, ale o tom, že se nic nestane, když si jednou za čas dá něco, co nepatří do "zdravé" výživy. Díky tomu člověk naopak nemívá tendenci "luxovat" ledničku.
Prostě musíš dodržovat makro ale mikro nutrienty. Když máš splněný mikronukrienty, vlákninu, tak neva, když si dáš štrůdl od babičky, když to doplní makra.
Abys splňoval mikra, tak musíš jíst nějak kvalitně, a pak už stejně ani nemáš moc prostoru na něco dalšího...

http://fitcult.refresher.cz/148/Stravovanie-ktore-ti-moze-zlepsit-zivot-IIFYM-Flexibilne-stravovanie
http://iifym.com/iifym-calculator/
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem četl, to chápu, ale šlo mi o potenciální zpomalení metabolizmu tím, že budu defakto dlouhodobě v deficitu...
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Metabolismus se ti bude primárně zpomalovat, když budeš ztrácet svaly. Z tohoto pohledu je lepší konzervativnější přístup a snižovat příjem jen lehce a hubnout pomalu, ale dýl.
A je jedno o jakej jde styl stravování.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A já jsem myslel, že v dnešní době už je to smýšlení ve stylu "kalorie jako kalorie, je jedno, z čeho pochází" překonaný Tohle snad nikdo nemůže myslet seriózně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak třeba v CKD jde o to, že tj cyklický, kvůli tomu, aby se nezpomalil (tak moc) metabolizmus ne? Pokud bude organizmus dlouhodobě v deficitu, tak to bude dle mě horší, než když bude např. jednou týdně vyšší příjem... Ale nevím...

Maerlyn: Přečti si to líp o co jde...
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Tak třeba v CKD jde o to, že tj cyklický, kvůli tomu, aby se nezpomalil (tak moc) metabolizmus ne? Pokud bude organizmus dlouhodobě v deficitu, tak to bude dle mě horší, než když bude např. jednou týdně vyšší příjem... Ale nevím...

Maerlyn: Přečti si to líp o co jde...


Četl jsem si to, a ačkoliv to netvrdí, že má člověk jíst jen sračky, tak co to tvrdí je, že je jedno, jestli člověk sní pizzu nebo kuře, jestli to má stejnou kalorickou hodnotu a makronutrienty - no, není to jedno Ale chápu, že to je pro lidi přitažlivý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

píše se tam, že jen těžko dosáhneš těch živin, který bys měl, kdybys jedl jen junk food... To že je kulturistická strava lepší na tvarování postavy, o tom se nehádám, ale tohle je dlouhodobě udržitelnější, pokud to není tak extrémně striktní
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: st březen 25, 2015 6:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson: u CKD je důležitej curb up hlavně pro lidi, co si chtějí udržet nějakou výkonnost, protože trénovat dlouhodobě na nízkým glykogenu je prostě nesmysl a hodně svalů by šlo do háje. Čím je větší objem tréninku a jeho intenzita, tím by to bylo horší. Tělu se podaří líp zregenerovat... Taky platí, že čím má člověk míň sachrů, tím víc tam musí cpát doplňků.

Maerlyn0: kalorie je stále kalorie, jen ty výpočty by byly poněkud složitější, spíš nereálný, protože se za různých podmínek budou makra chovat trošku jinak a i výdej není konstatní a liší se den od dne, se zlepšováním/zhoršováním výkonnosti... Vždycky jde jen o přibližnej odhad a brát to úplne striktně je na hlavu.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 25, 2015 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

NO, třeba Vince Taylor i v dietě měl občas hamburger a hranolky a colou. Ne denně, ale bylo to tam. Dorian Yates taky neměl před Olympií superstriktní dietu. Byly dny, kdy jedl zmrzlinu apod. Samozřejmě stavět to jen na junkfood není moudré, ale mít na čele vrásky z toho že jsem dnes měl tučný tvaroh místo odtučněného...to bych kašlal.

Z našich - Miloš Pavlů se snad docela pravidelně stravoval v McD.
Teď z čerstvého videologu Boris Orava pojídá v CARB UPu pizzu, což je produkt do carb upu absolutně nevhodný apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - IIFYM vs Kuře s rejží v krabičce Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: