Jak na stravování?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak na stravování?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jak na stravování?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xakrurychle


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 1:16 pm    Předmět: Jak na stravování? Odpovědět s citátem

Ahoj,

rád bych získal nějaký feedback ohledně stravování typu IF, Warrior Diet...

Obecně mám dny hodně rozházené a bez řádu, jedinou společnou neměnnou jsou večery...

Typ IF: cyklus 16/8

začal bych jíst cca ve 1400h, poslední jídlo kolem 2200h,
trénink proměnlivý, ne dříve než 1400h, a ne později než 2100h.

Jak to tedy poskládat, a jaká by měla být skladba jídla samotného? Spíše jen bílkoviny, zelenina, tuky, trocha ovoce, nebo i sacharidy? Obecně moc sachry nemám rád, jedině brambory a sypké mussli...

Co mě zajímá především: mohu i v průběhu dne doplňovat bílkoviny z hydra, cfm, šunky apod?
Rád bych aby to vlastně byl čisto-objemový jídelníček a vytěžil z toho nějakou hmotu navíc. Možná mám staré informace, ale myslím, že je bílkoviny důležité doplňovat pravidelně, nebo ne?


Typ WD: cyklus 20/4

1) jíst až po tréninku 4h v kuse, nebo dát jedno jídlo před tréninkem a zbytek dojíst po?
2) doplňovat bílkoviny i v průběhu dne?
3) líbí se mi, že WD umožňuje něco na zub i v průběhu dne ( ořechy, jabko, banán, zelenina...)

respektive, jsou tyto způsoby stravování vůbec vhodné na ČISTÉ přibírání?


Závěrem: Sacharidy se budu snažit držet hodně nízko ať už budu držet jakýkoliv plán, jsem typ co mu to hned leze do tuku. Zítra jdu na endo, myslím, že nemám hormony zcela v pořádku. Je teď takové volnější období, tak se dávám do pořádku a chtěl bych začít co nejdříve cvičit tak aby to mělo smysl...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

IF

Pokud budeš dávat jídlo před tréninkem, tak dej cca 20-25% z denního přijmu kalorii. Trénink by mě začít pár hodin po prvním jídle (cca 3 hodiny, ale není nutné to hrotit na minutu). Pak dáš potréninkové jídlo (největší jídlo dne), a pak si dáš poslední jídlo na noc.

Skladbu si musíš udělat takovou jaká Ti vyhovuje, tuším, že ta "běžná" je:
Tréninkový den: Sachry + bílkoviny (sachry hlavně po tréninku)
Netréninkový den: Tuky + bílkoviny

Při fastingu se nejí: max kafe (bez cukru!), čaj (bez cukru!), žvejky (se sladidly) a podobné umělé blbosti, co prostě nemají kalorie. Akorát nevím, jak Ti bude vyhovat ten nepravidelný trénink, protože to se odrazí i na čase, kdy budeš jíst a může Ti to dělat problém, ale třeba nebude.

WD

1) všechno jídlo po tréninku
2) můžeš něčím, co Tě nezaplácne, ale není nutné, nemusíš dávat nic
3) jo to je fajn, ale nepřehánět to, hlavně s tím ovocem typu banán

No na IF se normálně přibírá (pokud si nastavíš kcal), tam se to dá užrat, ale u WD nevím, já jsem dával tuším i 3.500 kcal a moc jsem nepřibral podle váhy (jedl jsem jen bílkovina a tuk). Nadruhou stranu podle fotek, to byla moje životní forma. Jo a silová taky.

Sacharidy si dávkuj podle potřeby. Jinak co znamená hodně leze do tuku? Já jsem jako dítě denně jedl brambůrky a skoro denně hranolky nasáklé olejem a byl jsem jak proutek, pak jsem najel na : - vločky + vejce, 2-3x kuře a rýže a zelenina, na noc tvaroh a byl jsem jak sud.

Tím chci říct, že je taky záleží na pohybu, když jsem byl dítě, tak jsem celej den venku hrál fotbal, proto jsem si mohl "dovolit" jíst chipsy a hranolky.


btw: mám nějaké materiály o WD a IF, jestli chceš napiš PM, ale není to nic nedohledatelného na netu.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpoved by bola prilis rozsiahla, na vedlajsom fore je o IF popisanych takmer 300 stran.

Princip je ten, ze 16 hodin nejes (neprijimas ZIADNE kalorie), pocas zvysnych 8 hodin, zjes vsetko, co by si inak jedol pocas celeho dna. Nic viac, nic menej. V jednoduchosti je krasa a volnost. Nemusis fastovat presne 16 hodin. Je to na tebe. Moze to byt 14, ale aj 18...proste ako chces.

Mas uz nieco odcvicene a skusenosti so spravnym stravovanim? Je to dost dolezite, pretoze cim menej informacii, tym su ludia viac nachylní hladat v jednoduchosti kopu problemov.

Mas zratane nejake svoje cisla? BMR, TDEE a pod?

Prva chyba, ktorej sa chystas dopustit: vynechat sacharidy...lol, tak to velmi nepojde. V netreningovy den sa snazis jest hlavne B+T, v treningovy den uberies na tukoch a ides hlavne na sacharidoch a bielkovinach, posledne jedlo pred spanim je lepsie zamerat uz skor na B+T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xakrurychle


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ad1) Odcvičeno mám už pár let, ale nikdy ne naplno, mám cyklicky problémy se zády.

ad2) BMR spočítán nemám - moc těm kalkulačkám na netu nevěřím, pokud máš nějakou ověřenou, rád ji vyzkouším.

ad3) Nemyslel jsem, že nebudu jíst sacharidy, ale mám vyzkoušeno, že 150-200 mi stačí, může se to zdát divné, ale je to tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klakulacky samozrejme musis brat s rezervou, ved obycajny BMR sa moze lisit zo dna na den...niekedy prejdem pocas dna 25 poschodi a nachodim 10km, inokedy sa povalujem na gauci.
Ale na nejake zakladne nastavenie makier to celkom pomoze.

Ja som vzdy perferoval low carb diet. Potom, ako som objavil IF a zazil situacie, ze som do seba poslal 400-500 sachrov v rozmedzi 17.00-21.00 (neratam tuky a bielkoviny) a rano som mal na vahe takmer o pol kila menej a mirror test dopadol este lepsie...no co dodat?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xakrurychle


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

líbí se mi ta první kalkulačka.

hodila mi 400g sachru denne a jen 150g bilkovin, to bych vypadal fakt jak kulicka. nejsem sacharidovy typ - mám to na sobě vyzkoušeno.

a rozhodně to nebudu zkoušet teď znova na léto :D

ad2) bohužel nevím svůj bodyfat, takže to ani asi nebude moc přesné
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xakrurychle


PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

EpsteinBarr napsal:
Klakulacky samozrejme musis brat s rezervou, ved obycajny BMR sa moze lisit zo dna na den...niekedy prejdem pocas dna 25 poschodi a nachodim 10km, inokedy sa povalujem na gauci.
Ale na nejake zakladne nastavenie makier to celkom pomoze.

Ja som vzdy perferoval low carb diet. Potom, ako som objavil IF a zazil situacie, ze som do seba poslal 400-500 sachrov v rozmedzi 17.00-21.00 (neratam tuky a bielkoviny) a rano som mal na vahe takmer o pol kila menej a mirror test dopadol este lepsie...no co dodat?


no asi bych se nezlobil :)

abych to upřesnil, já sem na to přibírání opatrný, protože se mi vše ukládá v pasu jak ženský..
mám čistý nohy, záda, ruce, hruď, a všechno v bocích a na břiše
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak na stravování?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: