Vaše zkušenosti s IF


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vaše zkušenosti s IF  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Vaše zkušenosti s IF
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoeC


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 7:39 am    Předmět: Vaše zkušenosti s IF Odpovědět s citátem

čaute,
toto téma tu je už rozepsané ale spíše v duchu, co, jak, kdy a proč. Mě spíš zajímají reálné výsledky těch, kteří se do Intermittent Fasting (přerušovaného hladovění) pustili a co jim to přineslo, popř. jestli se zpelšil výkon?
Jelikož vím, že tělo je malá laboratoř a každá taková laboratoř je jedinečná, bude i IF mít na každého trošku jiné výsledky (byť i třeba v základu podobné).
Je tu někdo, kdo se do tohoto již pustil?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Poprvé jsem vyzkoušela, když jsem ještě nebyla dlouho na paleo stravě a bylo to pro mě docela těžké odejít ráno bez snídaně, prostě pořád jsem měla ještě asi v hlavě to, že jíst se má pravidelně. Dala jsem to cca 6 týdnů, neměla jsem pravidelný režim, prostě pauza mezi posledním a prvním jídlem min 10 hodin. Ale prostě mě to tak nějak nebavilo.
Podruhé jsem to zkusila cca před třičtvrtě rokem, tentokrát už ty pauzy úplně v pohodě, nevadilo mi to. Cítila jsem se dobře, snaha o pauzu mezi jídly min 9-10 hod, ale zvlášť o víkendu, kdy jsem nemusela brzy vstávat a nikam spěchat, jsem měla i pauzy třeba 14 nebo i 16 hodin.
Silově ok, nezhubla jsem na váhu téměř nic, ale byly nějaký úbytky na centimetry. Bylo to praktické, ušetřila jsem čas...nicméně vrátila jsem se k režimu tří velkých jídel denně, přece jen mi vyhovuje mít snídani. Ale jednoznačný benefit vidím v tom, že vím, že pokud se prostě nenají půl dne, nic se nestane :-)
_________________
Petra Bričová, KB5/ Funkční trénink Praha
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

sám jsem zkusil formu IF (WD) a musím říct, že výsledky to přineslo. Váhy šli během této doby také nahoru, na začátku jsem si ale vsugeroval, že přeci nemohu zvedat víc. To mě ale rychle přešlo a opravdu to jde. Člověk se cítí tak nějak více energický. Nevím, jestli se pak někde stala chyba nebo mi to prostě přestalo vyhovovat, ale nyní už "hladovím" tak 1x týdně (nejlépe při pracovním vytížení), kdy se prostě najím až večer.
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoeC


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

díky za reakce. Hmm evidentně je to fakt o tom, že neexistuje jedno pravdivé DOGMA, ale záleží na tom, co říká vaše a tělo a jak to cítíte.
Mě IF zajímá i z hlediska zdraví. Přínos v podobě energie předpokládám bude tím, že tělo nemusí se tolik zabývat trávením velkých jídel (podle mého neodborného názoru).
Je to super že se tu schází více rozličných názorů, to jsem přesně potřeboval:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ervinko


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som na Leangains už cca 2 roky. Za ten čas (ale hlavne za 1. rok) som schudol 30 kíl (z pôvodných 110 na terajších 80 pri výške 180 cm), percento tuku sa znížilo z cca 23 % na terajších 14 %. Sila samozrejme klesla čo sa týka kilogramov na činke, ale v pomere k telesnej váhe sa skôr zvýšila. Trénujem po jednom jedle, ale občas aj na lačno. Rozdiel vo výkonoch nevidím.
Vyhovuje mi to, že nemusím riešiť x jedál denne, akurát sa snažím dodržať v tréningový deň B+S a v netréningový B+T. Fasting zvládam od začiatku v pohode, prvé 2 týždne som ešte myslel na raňajky, ale potom už vôbec. Stane sa, že si pár krát počas roka (hlavne cez dovolenku) doprajem aj raňajky a nie práve najvhodnejšie jedlá, ale potom sa bez problémov vrátim do zabehnutého režimu, váha sa upraví za pár dní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ButtHurt


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, ještě postřeh (už) nehubnoucího jedince (185cm, 78kg, oblíbená míra: 16cm zápěstí). Asi rok a půl zpět jsem se ryžokuřekrabičkářstvím dostal na historických 90kg, ale bohužel sádla. Tekdy jsem přešel na IF a experimenty s Warrior Diet. Zhubl jsem bez ztráty výkonu na 80kg během dvou měsíců (Možná na tom má větší zásluhu somatotyp než IF.) Každopádně obrovský přínos byl psychický, když vynechám jídlo, když nejím co 2-3 hodiny, když nesnídám, tak nemám pocit, že se rozpadám před očima. Ten rozdíl v množství energie přes den, pro cvičení a celkově pro život byl tak markantní, že jsem to ze začátku sváděl na placebo, že prostě není možné, aby to byl až takový nárust. Začátek byl samozřejmě těžký, zvyklý na 6-7 jídlel denně jsem trpěl při představě nejíst 20 hodin, první den mordor, druhý den mordor, třetí den zlepšení, čtvrtý den pohoda. Dneska už se stravuju autoregulačním jídelníčkem od Česlíka (0-6 jídel denně) a pravidelně jeden den v týdnu mám cca dvacetihodinovku bez jídla a kupodivu právě potom jsou tréninky nejlepší a nejvíc se na ně těším. Ještě co se změn výkonnosti týče: Rok a něco zpět - BW 90kg MT 150kg pro jedno opakování, měsíc zpět - BW 77kg Snatch grip rumun z deficitu 160kg pro tři opakování na konci dvouhodinového tréninku, poslední jídlo 12 hodin zpět. No a nakonec ještě třeba zmínit, že mi nejde o svalový nárust, ale o silový. Pro nějakou výraznou hypertofii asi IF (a podobné) úplně není... ikdyž...
_________________
If the premise is false, all the conclusions will be wrong, no matter how
sterling is the logic leading up to them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ButtHurt: Hezký!

Moje zkušnosti: Jen ty nejlepší.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoeC


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

supr díky moc! Asi tím pádem to bude fakt tím, jak jsem psal, a to že tělo má více energie proto, že se nemusí zabývat složitým trávením..

Prosimtě, jak vypadá ten autoregulační jídelníček? Můžeš sem hodit nějaký tvůj typový den?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sa pridam aj ja.
Zacal som v novembri 2014, chvilku trvalo, kym som to vychytal k obrazu svojmu a stale experimentujem. Idem 16/8, teda v zmysle volnejsieho ponatia, nejaky cas hore-dole neriesim. Neranajkujem dlhodobo, akurat som si posunul prve jedlo dna o niekolko hodin. Takze s nabehnutim na system som nemal absolutne ziadny problem. U mna sa presne prejavilo to, co pisal myslim Berardi, ked skusal rozne IF. Prve asi 2-3 tyzdne mi proste bola zima. Ruky som mal takmer permanentne studene, resp. koncove casti tela. Po tejto dobe sa to upravilo a je to bez akychkolvek "vedlajsich priznakov".
Idem systemom zhruba -30% v netreningovy den a +10% v treningovy. Klasika, v RD sacharidy na minime (mne to vychadza do 80g), tuky vyssie a bielkoviny konstantne vysoko. Pocas WD davam prve jedlo B+T, trening a potom sa pokojne utrhnem na sacharidoch, tuky v tento den do 80g.
Patrim k tej starsej generacii, odcvicenych mam cca 17-20 rokov. Cely postup mam zdokumentovany in body meraniami. Ak ratam normalny zacatok s prepocitanymi makrami, tak za 3 mesiace BF z 19% zhruba na 12%. Narast svalovej hmoty o 1,8kg. Sila isla hore, objemy takisto. Viem, ze to znie fantasmagoricky, ale 1. mam to na papieri, 2. vidim sa v zrkadle.
Aby to bolo presne, uvedeny pocet odcvicenych rokov je s nejakymi prestavkami v zmysle ze 8 rokov pravidelny trening, potom napr. rok-dva nic. Predtym, ako som nabehol na IF som cvicil tak, ze mesiac na 100%, dalsi mesiac 2x v posilke, mesiac nic, mesiac na 100%... cize toto mozno zohralo ulohu v tom, ze som naraz chudol tuk a priberal svaly napriek tomu, ze sa ani zdaleka nepovazujem za zaciatocnika. Trenigny mam vzdy so znacnym objemom prace. Dalsie meranie mam naplanovane na 9.4., tak uvidim.
Podotykam, ze sa naviac vobec, ale vobec nevyhybam alkoholu a obcas makra presvihnem aj o 200%.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Len píšte hoši, ja chcem od utorka začať s IF a dať tomu stravovaniu nejaký systém. Za celé tie roky cvičenia som stravovanie veľmi neriešil a hoc nevyzerám úplne biedne, tak ma to už nasralo a chcem sa posunúť opäť o level ďalej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po duben 06, 2015 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protoze me cekalo docela slusny shazovani (cca 6kg) a nechtela jsem ztratit silu, rozhodla jsem se jist rozumeji. Od Novyho roku nejim sladke, vyhybam se pecivu, jinak jsem se moc neomezovala. Pak jsem teprv zacala zkouset IF.

Chodim do prace tak, ze vstavam 5:30, ale pracovat zacinam v 8, takze prvni co, zacala jsem si brat snidani do prace a jedla az tam cca 7:45. Veceri si bohuzel posunout nemuzu, protoze po praci mam trenink a po treninku se stiham najist az 19:30 zhruba. takze to mam cca 12h fasting
Pokud bych se rano vubec nenasnidala, tak v 10 hodin dostavam krece do bricha, je mi zima a nemam silu na pacienty (delam fyzioterapeutku), takze snidat proste musim.

Kdyz jsem nechodila do prace a mela dvoufazovy treninky, tak jsem mela fasting jeste dyl, ale vzdy jsem to ukrajovala vecer, rano tolik ne, tam mi snidane proste chybi, at uz pred praci nebo pred treninkem. Pri dvoufazovych trenincich bez prace jsem mela snidani v 8-8:30 veceri v 17:30-18:00 priblizne, maximálně do sedmi, takze fasting 14-15 hodin, a bylo to bez problemu. Vecer jak zacnu byt unavena, tak proste jdu spat.

Silu jsem neztratila, davam si osobaky :) a hubnu. Pomalu, ale jiste. Mam poslednich 10 dni a chybi mi shodit jen 0,6kg. Pak sice muzu znova pribrat, ale asi se budu snazit dal trosku IF a zdravejsi stravovani drzet, protoze kdo by se chtel vzdat tela bez celulitidy, kdyz ma silu, jist muze furt velky porce temer jakyhokoliv jidla...
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Poman


PříspěvekZaslal: út duben 07, 2015 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávno skončil výzkum v rámci diplomky na toto téma na sportovce na Masárně v Brně.
U silového sportovce. Výsledky ještě pokuď vím nejsou úplně zpracovaný, ale za chvíli budou dostupný veřejně.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: út duben 07, 2015 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Nedávno skončil výzkum v rámci diplomky na toto téma na sportovce na Masárně v Brně.
U silového sportovce. Výsledky ještě pokuď vím nejsou úplně zpracovaný, ale za chvíli budou dostupný veřejně.


Väcsina vysledkov sa myslim da logicky predpokladat. Myslim praktickych. Ak to ale zachadzalo do podrobnych biochemickych analyz a diagnostiky, tak by ma velmi zaujimali okolnosti, vysledky a zavery. Ak by si si spomenul a hodil sem odkaz, ked sa nieco objavi, bolo by to super.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViloNejaky


PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IF je stravovací/životný štýl pre ludí, ktorým vyhovuje. Ktorí cielene určitú časť dna držia fasting a následne feeding podla vlastných preferencií.

Ja som maximalne spokojný, vyhovuje mi IF.

Zhrnul by som to takto:
1. Aj IF je jedna z vecí čo mi umožnila držať nižšie% BF celoročne
2. Nemám chuť na raňajky, preto ich cielene vynechám a následne ušetrené kalórie (pre ma zo zbytočných 10 jedál za deň) si dám v troch veľkých porciách počas feeding time
3. Môžem teda jesť veľké porcie
4. Nestresujem s časovaním jedál proste zjem potrebné kalorie v mnou zvolenom časovom období.
5. Tréningy na lačno, neviem si už predstaviť trenovať ani inak :)
_________________
Zaujímaš sa o IF alebo IIFYM, men's physique či skutočný naturálny rozvoj tela? tak čekni page: https://www.facebook.com/projectwv

;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kedze som o par postov vyssie dal nejake podrobnejsie udaje, pripisem maly report. Dnes som zasiel na in body. Meranie bolo po dvoch mesiacoch. Fasting dodrziavam v podstate na 100%, ide o 16/8, presnejsie 17/7. Posledne dva mesiace som sa stravoval skor iifym stylom, kedy bielkoviny mam stale konstantne a dost vysoko a zvysok som proste "cykloval" viac-menej ako prislo. Oproti predchadzajucemu obdobiu by som to charakterizoval ako dost vyrazne "uvolnenie mravov", cize bol som znacne zvedavy, ako sa to prejavi na cislach.
No a tu su vysledky:

Vaha: +1,7 kg

BF: -0,4 % co je teda zanedbatelne, ale pritom, ako som jedol, ocakavanie bolo vyraznejsie do +

Svalova hmota: +1,2 kg

Usudok si teda mozete urobit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vaše zkušenosti s IF Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: