Alergie - jaro/léto


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Alergie - jaro/léto  Úvodní stránka -> Ostatní -> Alergie - jaro/léto
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flew


PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2015 9:16 pm    Předmět: Alergie - jaro/léto Odpovědět s citátem

nikde jsem nic nenašel tak zakládám nové..

můj dotaz je trpíte alergii? myslím tu sennou rýmu / pyl a podobné věci.. pokud ano jak to řešíte?
mě už začíná a rád bych to nějak řešil dík..
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike Priest


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 1:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak zacne jaro, tak kazdy rano davam antihistaminikum typu zirtec, xados a pres den je to pak docela vpoho, je dobry k tomu pridat neco do nosu jako nasonex. Bez tohohle zakladniho osetreni bych nemohl vyjit z baraku, jinak bych se usmrkal a vydrel si oci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 2:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem na tom stejne ale kdyz kazdorocne uz nekdy koncem unora zacnu brat analergin nebo zyrtec apod tak se to vcelku v pohode da prezit ale staci mi i jeden den si nevzit tabletku a je to peklo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně jak říkají pánové, už od února si nastavovat hladinu prášků v krvi, v mém případě xyzal, nakoupit Visin do očí, něco do nosu proti alergické rýmě a doufat, že bude hodně pršet.

Mně se k tomu ještě přidává alergické astma, ale s inhalátorem ráno/večer docela cajk.

A umírám už asi týden. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Doporučuju se orientovat na AH třetí generace (např. Aerius či ten Zyxal). Zyrtec apod. mají občas vedlejší účinky v podobě únavy organismu (mají tendenci víc oblbnout), ale je to individi.
Jinak pokud je sezóna, tak bez kombinace AH + lokální kortikoid do nosu je to fakt hodně těžký a beztak je potřeba se vyhýbat rostlinám, na které je člověk alergický. V loni jsem šel jenom chvíli kolem pole a i když jsme byl nadopovanej, tak jsem pak byl celej den v háji a nepoužitelnej. Letos jsem poprvé absolvoval desenzibilizaci, resp. imunoterapii zaměřenou právě na pylové alergeny, na které jsem nejvíce citlivý. Tak uvidíme, jestli mi to zmírní příznaky. Imunoterapie je na 3 - 5 let. Pokud bude terapie účinná, měl bych teoreticky být schopen fungovat max. na těch AH a být schopen vyskytovat se v blízkosti alergenů (samozřejmě v nějaké rozumné koncentraci) bez bláznivých záchvatů. Mamka to kdysi také podstoupila a i po X letech ji stačí v sezóně jen prášek.

Takže určitě doporučuju všem příště před sezónou najít si imunologii, která nabízí tuto možnost (ne každý imunolog to nabízí) řešení příčiny, nikoliv pouze důsledků.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Esko prosím tě a v čem ta imunoterapie spočívá? Pravidelné vakcinace?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Doporučuju se orientovat na AH třetí generace (např. Aerius či ten Zyxal). Zyrtec apod. mají občas vedlejší účinky v podobě únavy organismu (mají tendenci víc oblbnout), ale je to individi.


Ja sem bohuzel ten typ ze po jakemkoli leku na alergii sem malatny a uplne mimo tak trpim bez leku... Ten Aerius sem jeste nezkousel tak tomu dam sanci.
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

medwed napsal:
eSko napsal:
Doporučuju se orientovat na AH třetí generace (např. Aerius či ten Zyxal). Zyrtec apod. mají občas vedlejší účinky v podobě únavy organismu (mají tendenci víc oblbnout), ale je to individi.


Ja sem bohuzel ten typ ze po jakemkoli leku na alergii sem malatny a uplne mimo tak trpim bez leku... Ten Aerius sem jeste nezkousel tak tomu dam sanci.


doplň to spiropentem a máš dvě mouchy jednou ranou:)
osobně vystačím se sprejem z DM, pravděpodobně nějak "zaslepí" průduchy a tak se alergeny nedostanou do nosu, a já mám pokoj...
taky není špatný nevycházet, ale přátelé, kdo z vás to má?:) možnost udělat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
... taky není špatný nevycházet, ale přátelé, kdo z vás to má?:) možnost udělat...


I kdyby si trčel celé jaro doma, tak stále musíš alespoň větrat.. Kór pokud máš doma partnera/ku milující kyslík. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ikee napsal:
Hulkie napsal:
... taky není špatný nevycházet, ale přátelé, kdo z vás to má?:) možnost udělat...


I kdyby si trčel celé jaro doma, tak stále musíš alespoň větrat.. Kór pokud máš doma partnera/ku milující kyslík. :)


v bytě jsem si pustil klimatizaci a bylo to:) ta má pylový filtr
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pchééé si stěžujete, celé mládí jsem strávil na dithiadenu, ráno jsem dostal tabletu a po cestě do školy už jsem usínal ve stoje, to bylo něco, a stejně to houby pomáhalo, pořád mi říkali "neškrábej si ty oči" a to nešlo vydržet, tak jsem si je rozedral, že jsem je měl červený jak angorák, a na tři minuty byl pokoj
ten sprej z DM je fakt zázračný, doporučuju vyzkoušet, první sezónu jsem tomu ani nechtěl věřit, jak moc to fungovalo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uka jaký?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ikee napsal:
Esko prosím tě a v čem ta imunoterapie spočívá? Pravidelné vakcinace?


Tak tak. Záleží na preparátů, který se podává, já měl Pollinex Rye a tam se před sezónou aplikuje 6 dávek. První dvě "rozjížděcí" o menším množství alergenu a pak 4x 2000 UI. Zajímavá je ta voda v místě aplikace, která pak cestuje po celé paži. Poman by mohl vyprávět, když jsem přišel k němu na fyzio s jedním tricákem 2x takovým.

Jinak na tu imunoterapii je dobré zajít co nejdřív od první sezóny, kdy se člověku rozjela alergie. Takže pokud to někdo zkusí po 15 letech pylové alergie, šance na densibilizaci rapidně klesá v porovnání s člověkem, co tam jde po první 2 letech prodělané alergie. Nicméně ty roky nejsou dogma, na netu se pozitivně vyjadřují i lidé, kterým to pomohlo i když už tím trpěli řádově několik let.

Hulkie: Jo tak když má pán klimatizaci. Jinak ten sprej by mě teda zajímal, ještě jsem o něm neslyšel.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DM drogerie, řada Das Gesunde plus, sprej do nosu protialergický.
Podívám se do lékárničky a opíšu celý název
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosmicz1


PříspěvekZaslal: so duben 18, 2015 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam taky alergii na pyly,roztoce,dostal jsem od lekare prasky Cezera a Awamys kapky..
Ale co me zarazi je to,ze pres noc pri otevrenem okne,kdyz je trochu chladneji mam po ranu vzdy plny nos a pritelkyne klidne spi s nocni kosili a zima ji neni.Ja musim spat i teplacich nebo v mikine.Pres den je to opacne chodim napr.v tricku a ona v mikine tohle nechapu.
Proc mam vzdycky rymu?.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Alergie - jaro/léto Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: