Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc.  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clarsik


PříspěvekZaslal: so duben 18, 2015 2:00 pm    Předmět: Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc. Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Na začátku února letošního roku jsem si koupil Amix Isoprime CFM (příchuť lesní směs).
Asi po měsíci se mi začala vytvářet červená vyrážka na zádech, po měsíci to přešlo i na břicho.

Tímto bych se chtěl zeptat, jestli nemáte podobné nepříjemné zkušenosti s užíváním tohoto proteinu, popřípadě, na co bych mohl být teoreticky alergický. Mohl bych zkusit i jiný protein, chtěl bych zkusit Professional CFM Iso 90%, ale bojím se, že bude mít podobné složení a tím tedy vyrážce nezabráním.

Předem děkuji všem za odpověď !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominik01


PříspěvekZaslal: so duben 18, 2015 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Řekl bych, že nejlepší by bylo zřejmě zajít k doktorovi, ukázat mu složení proteinu a tu vyrážku.. tady ti k tomu asi nikdo moc neřekne, když ani nevidíme,jak ta vyrážka vypadá :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: so duben 18, 2015 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nosit k doktorovi cokoliv souvisejícího se sportovní výživou, nebo se vůbec zmiňovat že posilujes v souvislosti s nějakým problémem znamená mu prakticky nabídnout diagnózu, aby se vůbec nemusel namahat, jak mají ve zvyku:) spíš ho prestan jíst a sleduj reakci
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 8:17 am    Předmět: Re: Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc. Odpovědět s citátem

clarsik napsal:
Dobrý den,

Na začátku února letošního roku jsem si koupil Amix Isoprime CFM (příchuť lesní směs).
Asi po měsíci se mi začala vytvářet červená vyrážka na zádech, po měsíci to přešlo i na břicho.

Tímto bych se chtěl zeptat, jestli nemáte podobné nepříjemné zkušenosti s užíváním tohoto proteinu, popřípadě, na co bych mohl být teoreticky alergický. Mohl bych zkusit i jiný protein, chtěl bych zkusit Professional CFM Iso 90%, ale bojím se, že bude mít podobné složení a tím tedy vyrážce nezabráním.

Předem děkuji všem za odpověď !

Korelace nemusí znamenat kauzalitu. Tu vyrážku jsi mohl mít z čehokoliv.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bar_bo_ra


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych ten protein zkusila nejdříve asi uplně vysadit. I když nemusí být souvislost. A zrovna Amix? - za mě to je dost nekvalitní značka!!! Se složením k lékaři bych nešla hned ze dvou důvodů, jeden tady byl už nastíněný:) a to ten, že chytrý MUDr. bude mít hned jasno, z čeho ta vyrážka je, protože to je přece nezdravéé a bla bla... :-) :-) za druhé, složení na obale od Amixu mnohdy nekoresponduje s tím, co je uvnitř.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
clarsik


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Barboro, mohla by jsi mi tedy doporučit nějaký kvalitní protein? S co největším podílem proteinů na 100g?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zacatecnik Anthony


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hovezi...ale maso
_________________
Život je prilis kratky na to,abychom zvedaly male vahy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bar_bo_ra


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zacatecnik Anthony napsal:
Hovezi...ale maso


Hovězí steak. :)

clarsik napsal:
Barboro, mohla by jsi mi tedy doporučit nějaký kvalitní protein? S co největším podílem proteinů na 100g?

Já mám konkrétně od Nutrendu Whey Core 100. (WPC) Chce to sledovat různé diskuze, případně koupit vzoreček pro chuť, rozpustnost. Nejvíce proteinů mají obecně izoláty. Uričtě bych vybírala podle složení, jestli jsou tam potřebné AMK a v jakém zastoupení. Určitě bych kupovala jen výrobky s jasným složením.
Můžeš vyzkoušet třeba teď nový protein od Nutrendu Deluxe 100%. Pak mi řekneš. :) (Ale nemá rozhodně nejvyšší podíl proteinů na 100g - 73%) Z těch izolátů - Fajn mi přijde např. Iso90 od Extrifitu, nebo pak ten Nutrend "devadesátka", Survival (tež není izolát) Chce to pořádně projet a srovnat.:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 6:06 pm    Předmět: Re: Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc. Odpovědět s citátem

clarsik napsal:
Dobrý den,

Na začátku února letošního roku jsem si koupil Amix Isoprime CFM (příchuť lesní směs).
Asi po měsíci se mi začala vytvářet červená vyrážka na zádech, po měsíci to přešlo i na břicho.

Tímto bych se chtěl zeptat, jestli nemáte podobné nepříjemné zkušenosti s užíváním tohoto proteinu, popřípadě, na co bych mohl být teoreticky alergický. Mohl bych zkusit i jiný protein, chtěl bych zkusit Professional CFM Iso 90%, ale bojím se, že bude mít podobné složení a tím tedy vyrážce nezabráním.

Předem děkuji všem za odpověď !


Co v tom je za barvivo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"Tartrazín může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí."

asi žádná super ingredience to nebude.... ale je pravda, že zrovna u téhle příchutě je jiný
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmmm...tak tartrazin by měl být docela v pohodě. Bude to v něčem jiném.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bar_bo_ra


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzato z internetu. (nejsem tak přechytralá) :-) -> "".....že tartazin způsobuje nejvíce alergických reakcí ze všech azobarviv, zvlášť mezi astmatiky a lidmi s nesnášenlivostí aspirinu, dále pak může způsobovat migrénu, rozmazané vidění, svědění, sennou rýmu nebo skvrny na kůži, dětskou hyperaktivitu...."" Nicméně příchuť lesní plody tartazin podle složení neobsahuje, obsahuje jej příchuť skořice a jablko. Přímo lesní plody obsahuje barvivo - extrakt z červené řepy. Což mi příjde v pohodě..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
clarsik


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, že jsem alergický na peří, ale to je jediná alergie kterou mám.
Na oficiálních stránkách amixu se píše: Tento produkt byl vyroben v zařízení, které zpracovává výrobky obsahující mléko, vejce, sóju a korýše.

Tzn. Na mléko ani vejce alergický nejsem. Na sóju nebo korýše nevím, protože jsem tyto věci ve větším množství pravděpodobně nikdy nejedl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono tady to že se to vyrábí v závodě, kde se zpracovává XY spíš jasně svědčí o tom, že stejně tak se do příchutě lesní plody mohlo zamíchat i trochu tady toho barviva, to bych se vůbec nedivil a za normálních okoností by to asi bylo fuk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud ten protein byla jediná změna ve tvé životosprávě a jídelníčku, zkusil bych ho na pár týdnů vysadit, jaký to bude mít efekt.
Pokud zjistíš, že to bylo tím, je to jasné - prodat někomu a zkusit jinou značku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vyrážka z proteinu, prosím o pomoc.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: