Suplementace při kojení


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Suplementace při kojení  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Suplementace při kojení
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RomyS


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 7:32 am    Předmět: Suplementace při kojení Odpovědět s citátem

Zdravím zejména ženy a prosím o radu. Nemáte některá zkušenost s doplňky stravy při kojení? Jedná se mi zejména o protein. Zatím se mi nepodařilo najít produkt, který by byl vhodný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice nejsem žena, ale vhodný v jakém smyslu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RomyS


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak aby přípravek neobsahoval látky nevhodné pro kojence
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud vím, tak v podstatě jakýkoliv protein od Nutrendu, Extrifitu nebo nějakých kvalitnějších firem by problematický být neměl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RomyS napsal:
Tak aby přípravek neobsahoval látky nevhodné pro kojence


Jaké látky máte na mysli?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protein s alkoholem snad ještě nedělají, takže by to mělo být OK
Jenom teda nevím koho autorka chce suplementovat, jestli sebe nebo kojence Ono ty sunary a dětské výživy jsou vlastně taky takové protein/gainer drinky - jen to má trochu jiné dávkování a je to X krát dražší (Sunar = maltodextrin + sušený mlíko za 400,-/kg)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bar_bo_ra


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím, že protein je v pohodě. Nebo nenapadá mě, co by v něm mělo být škodlivého. Kdyby to mělo mít vliv na dítě - alespoň budeš mít malého/ou kulturistu/ku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KT


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam je hlavně problém ten, že proteiny často nadýmají a to, co žena zkonzumuje, má pak stejný efekt na dítě...a tam je nadýmání velmi nežádoucí..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 8:33 am    Předmět: Re: Suplementace při kojení Odpovědět s citátem

RomyS napsal:
Zdravím zejména ženy a prosím o radu. Nemáte některá zkušenost s doplňky stravy při kojení? Jedná se mi zejména o protein. Zatím se mi nepodařilo najít produkt, který by byl vhodný.


Požádal jsem jednoho výrobce o odpověď a jeho zástupce (v tomto případě zástupkyně) mi poslala odpověď níže.

Teoreticky, pokud by to byl čistý protein, pak by ho kojící ženy mohly.

To, co je v upozornění na etiketě produktu, je legislativní požadavek na sportovní výživu, že tam má být uvedeno, že není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Osobně ale protein považuji v období kojení za naprosto zbytečnou věc, z více fyziologických důvodů, mimo jiné je třeba konzumovat i mléčný tuk kvůli složení mléka, který v proteinu není, dost zásadní věc...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
KT


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 8:37 am    Předmět: Re: Suplementace při kojení Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:


Požádal jsem jednoho výrobce o odpověď a jeho zástupce (v tomto případě zástupkyně) mi poslala odpověď níže.

Teoreticky, pokud by to byl čistý protein, pak by ho kojící ženy mohly.

To, co je v upozornění na etiketě produktu, je legislativní požadavek na sportovní výživu, že tam má být uvedeno, že není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Osobně ale protein považuji v období kojení za naprosto zbytečnou věc, z více fyziologických důvodů, mimo jiné je třeba konzumovat i mléčný tuk kvůli složení mléka, který v proteinu není, dost zásadní věc...


To je přístup! Klobouk dolů a
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RomyS


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 10:50 am    Předmět: Re: Suplementace při kojení: Pro Ronnie Odpovědět s citátem

Děkuji za reakci na můj dotaz. Užívání instantních proteinů beru v tuto chvíli jen jako krajní řešení. Nevím si teď totiž rady se správnou výživou. Sportuji celý život. Jsem velmi aktivní člověk. V minulosti jsem doplňky běžně užívala. Ať už spalovače nebo geinery. Vždy dle potřeby. Druhé těhotenství u mě bylo vysoce rizikové a tak jakýkoliv pohyb nepřipadal v úvahu. Porod byl komplikovaný, nakonec ukončený sekcí. Dceři je v tuto chvíli 5 měsíců. Před osmi týdny mi lékař povolil plnou zátěž a tak na sobě začínám pracovat - po roce! Váhově jsem na tom stejnmě jako před těhotenstvím, ale mé tělo vypadá úplně jinak. Chci se co nejdříve zase cítit dobře. Chci pryč tuk a zpátky svaly. Do fitka chodím 3x týdně. S kočárem chodím denně a to někdy i 10km. Poraďte čím růst svalů podpořit, vynecháme-li užívání suplementů. Plánuji kojit ještě alespoň rok. díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Že by normální stravou bohatou na bílkoviny? Já nevím, ale připadá mi padlý na hlavu jak si každý dnes myslí, že bez proteinového nápoje to prostě nejde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

keby si mala 140kg v sutaznej forme tak to uzeres tazko, ale zeby si nemohla denne prijat ten gram-dva na kilo z normalnej stravy?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KT napsal:
Tam je hlavně problém ten, že proteiny často nadýmají a to, co žena zkonzumuje, má pak stejný efekt na dítě...a tam je nadýmání velmi nežádoucí..


Tohle je zajímavý argument a často uváděný, ale po stránce fyziologie trávení nevidím jediný důvod, proč by tomu tak mělo být, když si vezmeš že do krve se dostávají látky již rozštěpené na jednotlivé monosacharidy atd. Nadýmání způsobují hlavně špatně stravitelné oligosacharidy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 11:29 am    Předmět: Re: Suplementace při kojení: Pro Ronnie Odpovědět s citátem

RomyS napsal:
Děkuji za reakci na můj dotaz. Užívání instantních proteinů beru v tuto chvíli jen jako krajní řešení. Nevím si teď totiž rady se správnou výživou. Sportuji celý život. Jsem velmi aktivní člověk. V minulosti jsem doplňky běžně užívala. Ať už spalovače nebo geinery. Vždy dle potřeby. Druhé těhotenství u mě bylo vysoce rizikové a tak jakýkoliv pohyb nepřipadal v úvahu. Porod byl komplikovaný, nakonec ukončený sekcí. Dceři je v tuto chvíli 5 měsíců. Před osmi týdny mi lékař povolil plnou zátěž a tak na sobě začínám pracovat - po roce! Váhově jsem na tom stejnmě jako před těhotenstvím, ale mé tělo vypadá úplně jinak. Chci se co nejdříve zase cítit dobře. Chci pryč tuk a zpátky svaly. Do fitka chodím 3x týdně. S kočárem chodím denně a to někdy i 10km. Poraďte čím růst svalů podpořit, vynecháme-li užívání suplementů. Plánuji kojit ještě alespoň rok. díky


Přibrání tuku v těhotenství je také z toho důvodu, aby se utvořila dostatečná zásoba energie pro následující kojení. Proto, když se žena při kojení nepřejídá, tak by měla postupně hubnout jenom tím, že kojí. Aktivity, které uvádíte, se mi zdají v tomto ohledu trochu přehnané.
Spočítejte si denní příjem energie a jednotlivých živin, a pokud se Vám zdá, že jich přijímáte málo, pak by se o něčem takovém dalo uvažovat. Ale myslím si, že dostatečný příjem bílkovin lze pro kojící sportující ženu plně uhradit z běžné stravy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Suplementace při kojení Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: