Meniskus kolene.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Meniskus kolene.  Úvodní stránka -> Crossfit -> Meniskus kolene.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mikous


PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2014 10:22 pm    Předmět: Meniskus kolene. Odpovědět s citátem

Zdravím komunitu crossfiťáku,

pár dni zpátky mi bylo řečeno (zjištěno) meniskus na obou kolenech.
Docela mě to dostalo na kolena, jelikož crossfit, je má druhá rodina a tak stále nevím, co dělat, zda skončit, neskončit.

Co myslíte vy? Jaký máte názor na to vy? Jak byste se stranili?

PS pokud je to mimo téma tohoto topicu, omlouvám se a můžete to smazat.

S pozdravem Miky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2014 11:10 pm    Předmět: Re: Meniskus kolene. Odpovědět s citátem

mikous napsal:
Zdravím komunitu crossfiťáku,

pár dni zpátky mi bylo řečeno (zjištěno) meniskus na obou kolenech.
Docela mě to dostalo na kolena, jelikož crossfit, je má druhá rodina a tak stále nevím, co dělat, zda skončit, neskončit.

Co myslíte vy? Jaký máte názor na to vy? Jak byste se stranili?

PS pokud je to mimo téma tohoto topicu, omlouvám se a můžete to smazat.

S pozdravem Miky.

Většina lidí má dva menisky v kolenech. Ještě jsem neslyšel o nikom kdo je má na kolenech, ale možné je asi všechno

Ne, teď vážně. Jestli skončit či neskončit je věcí tvého zranění, možnosti vyléčení či operaci a názorů ortopeda a fyzioterapeuta. Tady platí klasické, vyptat se známých na nějakého kvalitního ortopeda a fyzioterapeuta, pár jich oběhat a z více zdrojů si zjistit možnosti co s tím dělat.
Každopádně, jestli by ti hrozilo odrovnání kolen (předpokládám, že sis je nenechal vyšetřovat z nudy), musíš to začít hned řešit a hned omezit. Nemocný kloub je průser a pokud si ho rozesereš tím že na to budeš kašlat, můžeš toho litovat do konce života.
p.s. Nejsem crossfiťák, ale zrovna sedím doma po plastice křížového vazu v koleni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2014 12:38 pm    Předmět: Re: Meniskus kolene. Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
mikous napsal:
Zdravím komunitu crossfiťáku,

pár dni zpátky mi bylo řečeno (zjištěno) meniskus na obou kolenech.
Docela mě to dostalo na kolena, jelikož crossfit, je má druhá rodina a tak stále nevím, co dělat, zda skončit, neskončit.

Co myslíte vy? Jaký máte názor na to vy? Jak byste se stranili?

PS pokud je to mimo téma tohoto topicu, omlouvám se a můžete to smazat.

S pozdravem Miky.

Většina lidí má dva menisky v kolenech. Ještě jsem neslyšel o nikom kdo je má na kolenech, ale možné je asi všechno

Ne, teď vážně. Jestli skončit či neskončit je věcí tvého zranění, možnosti vyléčení či operaci a názorů ortopeda a fyzioterapeuta. Tady platí klasické, vyptat se známých na nějakého kvalitního ortopeda a fyzioterapeuta, pár jich oběhat a z více zdrojů si zjistit možnosti co s tím dělat.
Každopádně, jestli by ti hrozilo odrovnání kolen (předpokládám, že sis je nenechal vyšetřovat z nudy), musíš to začít hned řešit a hned omezit. Nemocný kloub je průser a pokud si ho rozesereš tím že na to budeš kašlat, můžeš toho litovat do konce života.
p.s. Nejsem crossfiťák, ale zrovna sedím doma po plastice křížového vazu v koleni.



No, blbě jsem se vyjádřil, hlavně že se chápeme

Každý doktor mi říká něco jiného, ortoped mi říká, že pokud se to nezlepší, půjdu na operaci (ale na ní nepůjdu, jelikož mi to koleno jenom odrovná), druhý mi říká že cvičit mám a mám se naučit naslouchat tělu co můžu a nemůžu, jen v crossfitu MUSÍŠ, to je to.

Ale díky za názor:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 5:55 pm    Předmět: Re: Meniskus kolene. Odpovědět s citátem

No jelikož jsi nenapsal ani přibližně co tě trápí tak ti těžko někdo něco řekne
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Pokedex


PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dej pauzu no bohuzel nic jinyho nepomuze + nejaky protahovani sauny masaze proste nech telo odpocinout ale sam vim ze odpocivat je hrozne tezky :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mikous napsal:
jen v crossfitu MUSÍŠ, to je to.

Právě proto dělá CF z lidí kriply nic osobního samozřejmě, ale je to můj názor...
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud ho máš natržený, tak ti odpočinek a naslouchání tělu zrovna moc nepomůže. Meniskus ti sroste dost těžko. Fakt je, že při rozumném přístupu si jej ale asi jen tak neurveš. Pokud jen natažený, tak to chce klid, rehabilitaci a případně nějaké spec cviky (což je ale Pomanova parketa) a jsi v pohodě .... zatím:-).

To MUSÍŠ mne vždy pobaví. Až si to urveš z jedné vody načisto, ideálně v kombu s nějakým (i) vazy, tak si to můžeš opakovat jako nějakou mantru. Třeba tě to uklidní. A to se cestou na sál vždycky hodí:-))).

Ale to samozřejmě není problém CF ale hlavy, na druhou stranu to není nic, co by pár zranění nesrovnalo .
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2014 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

člověk napsal:
mikous napsal:
jen v crossfitu MUSÍŠ, to je to.

Právě proto dělá CF z lidí kriply nic osobního samozřejmě, ale je to můj názor...


Tome, to je fakt

Už jsem tomu dal pohov a vrátil jsem se do starých kolejí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2014 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechávám tomu volný průběh, jelikož Ti dnešní doktoři, to je banda idiotů s prominutím, jeden mluví takto, druhý takto..

Uvidíme po rehabilitacích jak to všechno dopadne, CF jsem dal zatím konečnou.

Když tak to půjdu probrat k profesionálním ortopedům tady k nám, jedni z nejlepších tak uvidíme

Díky všem za názory.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trenujosobne


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 7:00 pm    Předmět: Cross fit áno, avšak nezabúdajte na kompenzáciu. Odpovědět s citátem

Cross fit je charakterizovaný vytrvalostno-silovým zaťažením. Organizmus dlhodobo vystavovaný takémuto zaťaženiu ma niekedy problém sa s tým vysporiadať, odchádzajú menisky, krížne väzy, chrupavky, tak ako v tvojom prípade.
Riešením je kompenzácia zaťaženia, tak ako v každom inom športe. Čo sa týka cross fit-u je nutné kompenzovať vysokú zaťaž cvičeniami v pomalom režime a veľkom rozsahu tak, aby došlo k spevneniu a vyživovaniu väzov, chrupaviek a meniskov. Vhodné sú napríklad hlboké drepy v pomalom režime. A to si zrejme trocha podcenil.
Cross fit je momentálne trend. No je potrebné ho vnímať zo širšieho hľadiska, aké sú následky takého zaťaženia bez dostatočnej kompenzácie. Dá sa predpokladať, že onedlho začnú byť ľudia obozretnejší a budú sa pozerať aj z dlhodobého zdravotného hľadiska- aby aj o niekoľko rokov boli na tom zdravotne dobre.
Cross fit áno, avšak nezabúdajte na kompenzáciu.
Pozor ešte na RHABDOMYOLÝZU- ak je dlhodobo vysoká CK- má to deštruktívne účinky. Ale to je ďalšie pozor pri tomto zaťažení ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flew


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cf... věčná demence lidí co dávají zranění za vinu crossfitu.. ovšem 90% znich ani neví co je to ten slavnej "crossfit"

i když bys jezdil na kole.. můžeš psát, že děláš crossfit
děláš shyby.. napiš že děláš crossfit..

ale to že neumíš dřepovat a máš z*urvenej meninskus za to nemůže cf ale ty.
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

člověk napsal:
mikous napsal:
jen v crossfitu MUSÍŠ, to je to.

Právě proto dělá CF z lidí kriply nic osobního samozřejmě, ale je to můj názor...


jak? v cem?
pokud si nedko neco dolame, tak je to vetsinou tim, ze je ten clovek kripl, ne tim, co dela
v CF se naopak pouzivaji mensi vahy, nez v kulturistice, trojboji nebo vzpirani, takze z vah to neni
a z ceho? z techniky? a za to muze CF? ne, zase jenom debil clovek, co kasle na techniku
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V současné době mám za kamarády dva závodníky v CF, které bych mohl zařadit do širší české špičky a jsem zvědavý, jak dlouho vydrží bez zranění a zdravotních problémů. Samozřejmě jim přeju crossfitovou dlouhověkost, ale nevím...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
člověk napsal:
mikous napsal:
jen v crossfitu MUSÍŠ, to je to.

Právě proto dělá CF z lidí kriply nic osobního samozřejmě, ale je to můj názor...


jak? v cem?
pokud si nedko neco dolame, tak je to vetsinou tim, ze je ten clovek kripl, ne tim, co dela
v CF se naopak pouzivaji mensi vahy, nez v kulturistice, trojboji nebo vzpirani, takze z vah to neni
a z ceho? z techniky? a za to muze CF? ne, zase jenom debil clovek, co kasle na techniku



fúúúú 9 měsíců starý příspěvek
...
ano v krosfitu se používají menší váhy, ale jezdí se třeba SILOVÉ VZPĚRAČSKÉ cviky po milionu opakování a na čas... a každý chce tam narvat co nejvíce opáček v daném čase, či zvládnout daný počet opáček v co nejnižším čase a říkej si co chceš, ale 95% krofiťáků tu techniku neudrží

A argumentovat tím, že si za to člověk může sám... no ano může, ale tak samo si za to může kulturista, trojbojař, vzpěrač, strongman, gymnasta, tenista, lyžař (...), protože mu uteče technika/udělá špatný pohyb, zkriplí se, ale ten sport za to prostě nemůže :o)

Takže můj názor je, že krosfit svojí koncepcí svádí ke špatné technice a tím pádem dělá z lidí kriply :o)
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Meniskus kolene.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: